Lifestyle   »   Moda i styl   »   Zacznij rok w dobrym stylu

Moda i styl

rss

Zacznij rok w dobrym stylu

2016.01.07//  D. Jędrzejewska
Nie ma lepszego miesiąca na realizację długo odkładanych postanowień niż styczeń. Dzisiaj, gdy moda stała się istotnym elementem życia współczesnego człowieka, jednym z popularnych postanowień czy marzeń – jest stworzenie własnego, unikalnego i świetnego wizerunku. Każdy z nas chce wyglądać dobrze. Jednak dobry ubiór wcale nie należy do spraw najłatwiejszych, łatwy do wykreowania jest tylko z pozoru. Dowodem na to niech będą ci, którzy mają wypchane po brzegi portfele i żadnych zakupowych ograniczeń, a jednak nie potrafią przenieść środków finansowych na swój wygląd – często jest on chaotyczny, niezgrabny, niedopasowany do osobowości.  W budowaniu własnej garderoby, a przy tym swojego własnego „ja” za pomocą odzieży, nie najważniejsze są bowiem pieniądze, ale rozsądek, wyczucie, dobry smak, umiar. Jak zatem zacząć rok w dobrym stylu? Na co zwrócić uwagę? Co zrobić w pierwszej kolejności? Jak przez cały roku wyglądać świetnie i wreszcie odnaleźć swój własny, indywidualny charakter ubierania się? Oto krótki poradnik.
Dowiedz się, czego chcesz i znajdź wspólny mianownik
Zacznij rok w dobrym stylu
Zacznij rok w dobrym stylu
Zacznij rok w dobrym stylu

Podstawą w kreowaniu własnego wizerunku jest wiedza o sobie samym – o tym, co lubimy, co nam się podoba, jacy jesteśmy i jacy chcielibyśmy być. W pojęciu dobry styl kryje się tak naprawdę wiele sposobów ubierania się. Nie każdy przecież musi lubić chodzić w garniturach lub wręcz przeciwnie – nie każdy w chwilach większej swobody toleruje styl sportowy. Ubierać się świetnie można na wiele sposobów, ważne jednak, by znaleźć jeden wspólny mianownik wszystkiego, co na siebie wkładasz. Bardziej podoba ci się styl rockowca czy styl elegancki? A może jeszcze zupełnie coś innego? Wybierz swój własny styl i to właśnie jemu podporządkowuj, choćby w drobnych szczegółach, całą swoją garderobę.
Zrób porządek w szafie
Zacznij rok w dobrym stylu
Zacznij rok w dobrym stylu
Zacznij rok w dobrym stylu

Jednym z największych błędów, jaki możesz zrobić, próbując zacząć „na nowo” kreować swój styl, jest trzymanie starych i zupełnie niepotrzebnych ubrań w szafie. Nic się w twojej garderobie nie zmieni, jeśli nie dokonasz radyklanych kroków – pozbądź się wszystkiego, w czym nie chodzisz, co na tobie niebyt dobrze leży, czego nie lubisz, co jest już znoszone, czym się już znudziłeś. Nawet za cenę chwilowej  pustki w garderobie, warto to zrobić. Wówczas jest łatwiej skompletować swój ubiór i jednocześnie styl od samych podstaw, bez niepotrzebnych sentymentów i zupełnie niezachowawczo.
Rób zakupy z głową
Zacznij rok w dobrym stylu
Zacznij rok w dobrym stylu
Zacznij rok w dobrym stylu

Styczeń to czas wyprzedaży – niskie ceny są owszem, bardzo zachęcające, ale nie warto kupować masy pierwszych z brzegu ubrań tylko dlatego, że są tanie. Żeby zacząć rok na świeżo, naucz się odpowiedzialnych zakupów. Niech każdy twój zakup będzie przemyślany. A co to znaczy przemyślany zakup? To taki, który spełnia kilka warunków. Po pierwsze: pasuje do stylu, który dla siebie wymyśliłeś. Po drugie: będzie pasował do co najmniej kilku ubrań, które już znajdują się w twojej szafie. Po trzecie: będzie na tobie NAPRAWDĘ dobrze leżał. Po czwarte wreszcie: będzie dobrej jakości. Pamiętaj: lepiej mieć mniej par spodni, a każde lubić i dobrze w nich wyglądać, niż więcej, ale z wielu z nich po prostu nie być zadowolonym.
Naucz się podstaw
Zacznij rok w dobrym stylu
Zacznij rok w dobrym stylu
Zacznij rok w dobrym stylu

Ważnym elementem dobrze skompletowanej garderoby jest wiedza o dobrym stylu. Nawet jeśli ubieramy się dość ekscentrycznie, warto znać pewne nienaruszalne podstawy – jak dobrać odpowiednią długość spodni, jakie materiały wybierać, na co konkretnie zwracać uwagę przy zakupie, jakie kolory się ze sobą gryzą, jakie elementy garderoby są ponadczasowe itd.  Warto szukać takiej wiedzy nie tylko w internecie, ale i w literaturze. Obecnie też istnieje wiele świetnie prowadzonych blogów modowych dla mężczyzn, z którym można nie tylko czerpać masę inspiracji, ale i wiedzę.
Kupuj ubrania w dobrym rozmiarze
To dobre postanowienie: od nowego roku będę kupować ubrania wyłącznie w dobrym rozmiarze.
Zacznij rok w dobrym stylu
Zacznij rok w dobrym stylu
Zacznij rok w dobrym stylu

Być może brzmi to trochę kuriozalnie, ale wbrew pozorom to zasada, którą nagminnie łamie wielu facetów. Ubrania powinny być dobrze dopasowane – tymczasem wielu z nas próbuje za większym rozmiarem zatuszować niedostatki sylwetki. Tymczasem większe, bardziej obszerne nie tylko wygląda niechlujnie, ale jeszcze bardziej uwypukla mankamenty ciała. Cóż z tego, że w obszerniejszym czujemy się bezpieczniej, jeśli to tylko złudzenie.
Zacznij rok od dobrych butów
Zacznij rok w dobrym stylu
Zacznij rok w dobrym stylu
Zacznij rok w dobrym stylu

Jednym z najważniejszych składników dobrego stylu jest dobre obuwie. Świetne buty to najlepszy prezent, jaki z perspektywy mody, możesz sobie sprawiać u początków nowego roku. Zainwestuj, nie przejmuj się, że za drogie, jeśli masz wystarczające fundusze, zaszalej. Naprawdę dobre buty służą przez wiele lat, nie ma więc opcji, byś wyrzucił pieniądze w błoto. Od butów, niemal jak od fundamentów, zacznij konstruować nowego siebie – tym roku lepiej, rozsądniej i z świetnym efektem. Powodzenia!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zacznij rok w dobrym stylu

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Moda i styl   »   Zacznij rok w dobrym stylu