Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Zadbaj o to i ciesz się życiem kilka lat dłużej!

Forma i zdrowie

rss

Zadbaj o to i ciesz się życiem kilka lat dłużej!

2012.11.09//  D. Kwiecień
Każdy z nas chciałby cieszyć się życiem jak najdłużej. Mimo to zachowujemy się tak, jakbyśmy używali kodu „godmode” i nic nie mogłoby nam zaszkodzić. Prowadzimy więc zły tryb życia, nie dbamy o siebie i korzystamy z używek, cały czas szukając złotego środka na życie wieczne. Tymczasem wystarczy kilka prostych kroków, by stan naszego zdrowia znacznie się poprawił, co zaowocuje kilkoma dodatkowymi latami na ziemskim padole.
Sposoby na dłuższe życie
Sposoby na dłuższe życie
Sposoby na dłuższe życie

W dzisiejszych czasach wszystko odbywa się szybko. Z tego powodu często brakuje nam czasu i by zająć się jakąś czynnością, poświęcamy na ten cel własny sen. Tymczasem nocny wypoczynek jest niezbędny dla naszego organizmu. Gdy go zaniedbujemy, mogą nam się przytrafiać depresje, niska produktywność, drażliwość czy brak apetytu. Dlatego upewnij się, że pozwalasz swojemu organizmowi na naładowanie baterii i śpisz przynajmniej sześć godzin dziennie. Jak cieszyć się lepszym snem? Otóż najlepiej nie spożywać niczego na dwie godziny przed udaniem się do łóżka. Dzięki temu zapewnimy sobie prawidłowe trawienie. Ponadto warto zadbać o wygodne łóżko i rozluźnienie. Dlatego dobra książka przed snem będzie doskonałym wyborem.
Przeczytaj także: Chcesz być wiecznie młody? Zajrzyj do kuchni! »„Szybkie życie” objawia się również tym, że często nie mamy czasu na zjedzenie porządnego posiłku. Coraz częściej sięgamy więc po fast-foody oszukując w ten sposób nasz organizm. To jednak nie wychodzi nam na dobre. Kiepskie przekąski nie tylko sprzyjają nadwadze, ale powodują także zakwaszenia, niestrawności i wysoki poziom cholesterolu. Nie oznacza to jednak, że musimy omijać szerokim łukiem wszelkie fast-foody. Dobry hamburger nie zabije nas, jeśli zamiast codziennie, będziemy jeść go raz na dwa tygodnie.
Sposoby na dłuższe życie
Sposoby na dłuższe życie
Sposoby na dłuższe życie

Siedzenie także nie jest zdrowe dla naszego organizmu. Jeśli więc w tej pozycji spędzamy czas w pracy i w domu również lubimy „klapnąć” na fotelu przed telewizorem czy komputerem, to nie wróży nam to zbyt dobrze. Dlatego ważne jest, by co 45 minut zaserwować sobie odrobinę ruchu. Krótki spacer pozwoli naszemu organizmowi odpocząć i rozprostować kości. Warto także ograniczyć siedzenie przed komputerem czy telewizorem i nie spędzać w ten sposób całego dnia.
Przeczytaj także: Weź zimny prysznic i ciesz się zdrowiem »W samym alkoholu nie ma nic złego. Gorzej jednak jeśli zaczynamy spożywać go dość dużo. Jednym z jego negatywnych działań jest wypłukiwanie witamin z organizmu. Jednak najgroźniejszą rzeczą w piciu alkoholu jest oczywiście marskość wątroby. Nie powinniśmy twierdzić, że to nas nie dotyczy. Alkohol zabił wiele gwiazd, które myślały, że są nietykalne. Ograniczmy więc alkohol i udowodnijmy sobie, że potrafimy się świetnie bawić również bez niego.
Sposoby na dłuższe życie
Sposoby na dłuższe życie
Sposoby na dłuższe życie

Inną, często stosowaną przez nasz używką jest oczywiście palenie. Nie myślmy jednak, że puszczanie dymka powoduje tylko raka płuc. Badania udowadniają, że sprzyja to także powstawaniu nowotworów przełyku, krtani, jamy ustnej, nerek, pęcherza, trzustki czy żołądka. Ta pokaźna lista nie brzmi zbyt przyjemnie. Ponadto palenie papierosów pogarsza naszą kondycję, jest powodem brzydkiego koloru zębów i zapachu który nas otacza, a to wszystko za nasze pieniądze. Czy naprawdę nie lepiej jest zainwestować w coś innego?
Przeczytaj także: Ćwiczenia, które poprawią jakość Twojego seksu »Każdy człowiek doskonale wie, że nie da się unikać stresujących sytuacji. Te czyhają na nas na każdym kroku i pogarszają nasze zdrowie, co objawia się między innymi nadciśnieniem. Jeśli jednak chcemy przeżyć kilka lat więcej, wato zadbać o to, by stres był na jak najniższym poziomie. Osiągniemy to poprzez odpowiedni relaks i każdy sposób na uspokojenie tu się sprawdza. Nieważne, czy jest to wędkowanie, czy może okładanie worka treningowego. Liczy się tylko to, byśmy mogli wejść w błogi stan relaksu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zadbaj o to i ciesz się życiem kilka lat dłużej!

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Zadbaj o to i ciesz się życiem kilka lat dłużej!