Lifestyle   »   Moda i styl   »   Zasady noszenia marynarki

Moda i styl

rss

Zasady noszenia marynarki

2014.03.02//  D. Jędrzejewska
Nie każdy wie, że istnieją ogólnie przyjęte zasady noszenia marynarek. Tymczasem każdy facet, który chce, by uważano go za prawdziwego dżentelmena, powinien się z nimi zapoznać. Na początek trochę teorii: w najogólniejszym pojęciu wyróżniamy dwa typy marynarek - jednorzędowe i dwurzędowe. Jak wskazują te nazwy, jednorzędowe nazywają się w ten sposób dlatego, bo mają jeden rząd guzików, z kolei dwurzędowe - dwa symetrycznie rozmieszczone po prawej i lewej stronie.
Zasady noszenia marynarki
Zasady noszenia marynarki
Zasady noszenia marynarki

Pamiętajmy, że ubierając jednorzędową marynarkę zawsze powinniśmy ostatni, najniżej położony guzik zostawić odpięty (nawet, jeśli marynarka ma tylko dwa guziki). Dlaczego? Mężczyźni zapięci na ostatni guzik przypominają nieopierzonych uczniaków, wracających grzecznie ze szkoły do domu, a nie prawdziwych, krwistych facetów. Siadając, rozpinamy z kolei przedostatni guzik - tak się przyjęło ze względu na wygodę, ale dzisiaj zwyczaj ten należy już do etykiety. Wstając natomiast, odruchowo zapinamy odpięty dodatkowo guzik - to świadczy o naszej elegancji.
Zasady noszenia marynarki
Zasady noszenia marynarki
Zasady noszenia marynarki

W przypadku dwurzędówki tak naprawdę tylko dwa guziki są funkcjonalne: ostatni i przedostatni po prawej stronie, Chodząc i stojąc, wszystkie guziki powinny być zapięte, siadając rozpinamy jedynie ten najniższy. Pamiętajmy jednak, że dwurzędówki nie nosimy rozpiętej - zniekształca się wtedy i wygląda nieelegancko. Ten rodzaj marynarki najbardziej pasuje do szczupłych i wysokich panów. Panowie bardziej korpulentni powinni wybierać marynarki klasyczne.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zasady noszenia marynarki

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale Gry

W dziale SportDo góry  //  Lifestyle   »   Moda i styl   »   Zasady noszenia marynarki