Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Zdrowa opalenizna czyli wielka moc beta-karotenu

Forma i zdrowie

rss

Zdrowa opalenizna czyli wielka moc beta-karotenu

2010.07.15//  I. Rupa
Sezon na piękną, brązową opaleniznę trwa, więc każdy z nas pewnie już zaczął wystawiać swoje ciało do słońca. Słońce dawkowane w odpowiednich ilościach powoduje uczucie odprężenia, pomaga syntetyzować witaminę D, odmładza i dodaje nam energii. Korzystając z jego dobrodziejstw powinniśmy pamiętać także o szkodach, jakie może wyrządzić naszemu organizmowi, ponieważ skutki te mogą być często nieodwracalne.
Opalenizna Słońce...
Opalenizna ...powoduje uczucie...
Opalenizna ...odprężenia

Skutkami nieprzemyślanej ekspozycji ciała na promienie słoneczne często są czerniaki, poparzenia, zmarszczki, przebarwienia, osłabienie sprężystości oraz zdolności regeneracyjnych skóry . Jak ustrzec się ich ustrzec, nie rezygnując z przyjemności wakacyjnego relaksu na gorącej plaży?

Przede wszystkim zdrowe opalanie wymaga rezygnacji z kilku niezdrowych przyzwyczajeń i pożegnania się z nieprawdziwymi stwierdzeniami na temat całego procesu zażywania kąpieli słonecznej.
Opalenizna Odpowiedni krem z filtrem...
Opalenizna ...chroni naszą skórę...
Opalenizna ...przed promieniami UVB i UVA

  • Odpowiedni krem z filtrem
Nie prawdą jest teoria, że stosowanie wysokiego filtru nie pozwoli nam się ładnie opalić. Żaden krem nie chroni naszej skóry w 100% przed promieniami słonecznymi, które składają się z promieni UVB - powodujących poparzenia oraz UVA - docierających do głębszych warstw skóry. Przy zakupie kremu ochronnego należy dobrać odpowiedni faktor do typu naszej karnacji, co pozwoli nam stopniowo i równomiernie wypracować opaleniznę.
Opalenizna Spalona skóra...
Opalenizna ...bardzo szybko...
Opalenizna ...się wysusza

  • Szybka opalenizna
Złym przyzwyczajeniem Polaków jest także chęć jak najszybszego opalenia się - bez względu na koszty zdrowotne, jakie ponosi potem nasza skóra. Wystawiamy się, więc na słońce w godzinach najsilniejszego działania promieni UV - między godziną 11, a 15 i nie zdajemy sobie często sprawy z tego, że jest to czas, kiedy pozostać powinniśmy w cieniu. Opalając się w tych godzinach jesteśmy narażeni na udary, odwodnienie i bardzo dobrze znane wszystkim - poparzenia.
Opalenizna Beta-karoten...
Opalenizna ...poprawi koloryt...
Opalenizna ...naszej skóry

  • Silna opalenizna na dłużej
Przekonanie, że mocna, ciemna opalenizna utrzymuje się dłużej to jeden wielki fałsz. Spalona skóra w szybkim tempie mocno się wysusza i często, mimo późniejszego nawilżania łuszczy się, pozostawiając nieestetyczne, jaśniejsze plamy. Dietetycy zgodnie twierdzą, że aby opalenizna utrzymywała się dłużej, warto zainwestować w odpowiednią dietę, która pomoże utrzymać skórę w złocistym kolorze.

  • Moc beta-karotenu
Owoce i warzywa, które pomagają naszej skórze przetrwać letnie miesiące zawierają przede wszystkim beta-karoten, czyli związek, który chroni nas przed wolnymi rodnikami – ich ilość w organizmie wzrasta pod wpływem działania promieni słonecznych.

Związek ten zawarty jest nie tylko w marchewkach i pomarańczowych owocach, ale także w szpinaku, brokułach i groszku - czerwony barwnik jest w nich maskowany przez chlorofil. W sezonie letnim, bez względu na miejsce naszego pobytu, nie powinniśmy rezygnować ze świeżych owoców i warzyw.

Bogactwo beta-karotenu zawartego w marchewce - tzw "witaminu młodości" - zwalcza wolne rodniki, nadaje naszej skórze elastyczność i blask oraz podtrzymuje efekty letniej opalenizny.

Możemy także sięgnąć po naturalne przekąski – ciekawostką na rynku są Chrupiące plasterki marchwi o smaku papryki - Crispy natura. To bardzo dobra propozycja dla amatorów letniej opalenizny oraz dla dzieci, które często mają problemy z jedzeniem warzyw. Crispy marchewkowe o smaku papryki, zdecydowanie różnią się od tradycyjnych chipsów, ponieważ można je jeść do woli, nie martwiąc się, ani o zdrowie, ani o swoją tuszę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zdrowa opalenizna czyli wielka moc beta-karotenu
 / 
Komentarze do: Zdrowa opalenizna czyli wielka moc...
Miszanga pisze:

Moc beta karotenu mogę potwierdzić. Razem z żoną stosujemy beta Solar nafaszerowany takowym i rzeczywiście kolor skóry zmienił się na złocisty, opalenizna utrzymuje się długo i co dla mnie ważne, nie trzeba na słońcu długo przebywać by opalenizna powstała, a oparzenia słoneczne są dla nas tylko niemiłym wspomnieniem z przeszłości.

 / 
Komentarze do: Zdrowa opalenizna czyli wielka moc...
Jaroslaw pisze:

brałem beta karoten w tabletkach podczas wakacji w Grecji w tym roku i muszę powiedzieć, że opalenizna jest mocniejsza i ma lepszą jakość - pozytywne zaskoczenie

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-TechDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Zdrowa opalenizna czyli wielka moc beta-karotenu