Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Co fryzura mówi o Twoim charakterze?

Kosmetyki

rss

Co fryzura mówi o Twoim charakterze?

2016.08.20//  S. Sikorska

Czy fryzura może decydować o Twoim charakterze? Raczej nie ma to ze sobą żadnego większego związku, jednak psychologowie zauważyli, że mężczyźni wybierający konkretne typy uczesania często postrzegani są przez pryzmat swoich włosów. W oczach innych osób niektóre uczesania są ściśle powiązane z pewnymi cechami. Na podstawie tych obserwacji stworzono ogólny zarys osobowości, jaka najczęściej kryje się pod określoną fryzurą. Chcesz sprawdzić, co o Tobie mówi sposób ułożenia włosów?

Co mówi o Tobie fryzura
Co mówi o Tobie fryzura Włosy na jeża
Co mówi o Tobie fryzura

Włosy „na jeża”

Choć utarło się, że to fryzura typowa dla mundurowych, to jednak od lat jest niezwykle rozpowszechniona wśród cywili. Nic dziwnego, bo to najprawdopodobniej typ uczesania najwygodniejszy w codziennym funkcjonowaniu. Nie trzeba czesać, mycie jest zupełnie bezproblemowe, a do tego nie potrzeba już żadnych innych zabiegów pielęgnacyjnych. Skojarzenia z wojskiem pozostają aktualne. Mężczyzn z taką fryzurą uważa się za zdyscyplinowanych, aktywnych i sumiennych, ale raczej mało wyluzowanych. Przypisuje im się także dobrą organizację oraz praktyczność, a do tego cieszą się oni sporym zaufaniem. Czasem jednak ten typ fryzury to po prostu próba ukrycia rzadkich włosów.
Co mówi o Tobie fryzura
Co mówi o Tobie fryzura Włosy z przedziałkiem
Co mówi o Tobie fryzura

Włosy z przedziałkiem

Trend, który był niezwykle popularny w latach 50-tych i 60-tych, nigdy tak naprawdę nie wyszedł z mody. Wyraźny przedziałek jest niezwykle elegancki i pasuje na każdą okazję. W dodatku nadaje się zarówno do krótszych, jak i dłuższych pasm włosów. Co mówi o Tobie? Ludzie najprawdopodobniej odbierają Cię jako konformistę, który nie ma obiekcji przed podążaniem za innymi. Być może jesteś przewidywalny, ale to wcale nie jest złe, bo zwykle oznacza, że jesteś też odpowiedzialny i można na Tobie polegać. Pamiętaj, że jeśli zechcesz wyglądać mniej grzecznie, to zawsze możesz nieco zapuścić włosy i zaczesać je na bok tak niedbale, by dodać sobie „pazura”.
Co mówi o Tobie fryzura
Co mówi o Tobie fryzura Włosy zaczesane do tyłu
Co mówi o Tobie fryzura

Włosy zaczesane do tyłu

To jedna z najgrzeczniejszych i najelegantszych fryzur, jakie kiedykolwiek istniały. Zwykle kojarzy się z wyższymi sferami. Przy okazji może powodować skojarzenia z zarozumialstwem, ale spokojnie, bo to całkiem dobrze – w końcu oznacza też Twoją pewność siebie i poczucie własnej wartości. Wiele osób zakłada, że lubisz zwracać na siebie uwagę i brylować w towarzystwie. Najprawdopodobniej lubisz też dostawać to, czego zapragniesz i nie przepadasz za oszczędzaniem.
Co mówi o Tobie fryzura
Co mówi o Tobie fryzura Włosy rozwichrzone
Co mówi o Tobie fryzura

Włosy rozwichrzone

Rozwichrzone włosy, pozostające stale w nieładzie to jedna z najbardziej wyluzowanych fryzur. W przypadku mężczyzn długowłosych zwykle przywodzi na myśl skojarzenia biblijne, ale wielu osobom będzie też kojarzyć się z rockmanami rodem z lat 70-tych. W przypadku krótkich włosów bezsprzecznie kojarzy się po prostu z facetem, który przed chwilą wstał z łóżka. Jest popularna wśród hipsterów. Mężczyźni z takimi włosami raczej nie przejmują się konwenansami. Są kreatywni i otwarci na nowe wyzwania, a do tego tolerancyjni, bezproblemowi w kontaktach interpersonalnych i uwielbiający nowe przygody.
Co mówi o Tobie fryzura
Co mówi o Tobie fryzura Włosy dokładnie ułożone
Co mówi o Tobie fryzura

Włosy dokładnie ułożone
Brak fryzury to też fryzura, która może świetnie wyglądać! Zostawiasz włosy bez zaczesywania na którąkolwiek stronę ani nie masz żadnego modnego cięcia? Niezły i wygodny pomysł. Ale jeśli do tego lubisz mieć na głowie pełen ład i dokładnie układasz każde pasemko za pomocą wosku, pasty lub gumy, to zapewne udaje Ci się optycznie zagęszczać włosy. Co mówi o Tobie porządek na głowie? Najprawdopodobniej nie jesteś sztywniakiem, a Twój dość niefrasobliwy stosunek do życia sprawia, że masz spore grono znajomych. Wolisz iść z prądem, ale wykazujesz przy tym pewien stopień wyrafinowanego indywidualizmu.
Co mówi o Tobie fryzura
Co mówi o Tobie fryzura Wygolony lub łysy
Co mówi o Tobie fryzura

Wygolony lub łysy

Są dwa powody, dla których można mieć tę fryzurę – albo się łysieje, albo jest się zupełnie wyluzowanym i nie ma się ochoty na troskę o włosy. Jeśli łysiejesz, to fryzura mówi o Tobie niewiele, jednak jeśli wygoliłeś włosy, bo po prostu tak Ci wygodniej, to można zakładać, że jesteś odważnym, dynamicznym człowiekiem, który ceni sobie komfort i lubi aktywnie spędzać czas. Nie przepadasz za modą i kosmetykami, a to tylko bardziej podkreśla Twoją męskość.

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Co fryzura mówi o Twoim charakterze?

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Co fryzura mówi o Twoim charakterze?