Lifestyle   »   Moda i styl   »   OMEGA Globemaster - pierwszy w historii zegarek z certyfikatem Master Chronometer

Moda i styl

rss

OMEGA Globemaster - pierwszy w historii zegarek z certyfikatem Master Chronometer

2016.03.21//  P. Potocki
Stworzony w prawdziwym duchu OMEGI, model Globemaster wyposażono w najbardziej zaawansowany mechanicznie kaliber marki, a jego wzornictwo czerpie inspirację z wczesnych kolekcji Constellation reprezentujących najwyższy poziom zegarmistrzowskiej wiedzy, dziedzictwo precyzji i ponadprzeciętną wydajność OMEGA. Każdy zegarek przechodzi serię niezależnych prób, aby zdobyć wyjątkowy certyfikat Master Chronometer (mistrzowski chronometr). To proces wyznaczający nowy standard jakości dla całego rynku zegarmistrzowskiego.
OMEGA Globemaster
OMEGA Globemaster
OMEGA Globemaster

Historia marki OMEGA miała wpływ na wygląd dekla modelu Globemaster. Stemplowany medalion z wizerunkiem obserwatorium astronomicznego to symbol nagród otrzymanych za precyzję działania, które marka zdobywała podczas słynnych konkursów chronometrycznych organizowanych przez tę placówkę. Dwa elementy wzornictwa definiują charakter Globemaster. To tarcza o profilu, który kolekcjonerzy od dawna nazywają pie-pan (formą do ciasta), oraz karbowany pierścień lunety, który wyróżniał także kilka wcześniejszych modeli Constellation.
OMEGA Globemaster
OMEGA Globemaster

Osiem gwiazd na niebie ponad obserwatorium reprezentuje najważniejsze rekordy precyzji ustanowione przez OMEGĘ i odzwierciedla konsekwentne dążenie marki do najwyższej jakości. Gwiazdy symbolizują także osiem kryteriów certyfikacji METAS, które musi spełnić zegarek i jego mechanizm, aby otrzymać status Master Chronometer.
OMEGA Globemaster
OMEGA Globemaster
OMEGA Globemaster

Omega Globemaster to pierwsza na świecie linia zegarków z certyfikatem Master Chronometer, potwierdzającym odporność na działanie pola magnetycznego o sile 15 000 gausów. To certyfikat jakości potwierdzający najwyższą jakość nie tylko mechanizmu, ale całego zegarka. Każda marka zegarmistrzowska może zgłosić swoje zegarki do procedury testowej zatwierdzonej przez METAS, aby uzyskać status Master Chronometer dla swoich produktów.

OMEGA Globemaster
Zanim zegarek zostanie poddany próbie wydajności działania w polu magnetycznym realizowanej według kryteriów METAS, jego mechanizm musi przejść pozytywnie testy w Oficjalnym Szwajcarskim Instytucie Kontroli Chronometrów (COSC). Wraz z zegarkiem klienci otrzymają certyfikat z numerem identyfikacyjnym, który umożliwi im sprawdzenie, jak ich zegarek spisał się podczas każdej z prób. Ten dokument jest dowodem na to, że zegarek został certyfikowany przez METAS.

Model Globemaster, który już zawsze będzie uważany za pierwszy na świecie Master Chronometer, jest dostępny w szerokim wyborze materiałów, w tym 18-karatowym złocie Sedna™, 18-karatowym żółtym złocie i w stali szlachetnej.

Centralną część 39 mm koperty zajmuje charakterystyczna tarcza pie-pan, która stała się sławna dzięki modelom Constellation z 1952 roku. Centralne wskazówki - godzinowa, minutowa i sekundnik - odpowiadają kolorystycznie indeksom, które podobnie jak wskazówki, godzinową i minutową, pokrywa warstwa substancji luminescencyjnej Super-LumiNova. Na godzinie 6 znajduje się okienko datownika.

Tarczę otacza karbowany pierścień lunety, którego górne krawędzie zostały wygładzone. Pierścień nadaje Globemasterowi unikalny wygląd, dzięki któremu zegarek będzie rozpoznawalny już na pierwszy rzut oka nawet przez następne pokolenia miłośników zegarmistrzostwa. Pierścienie zegarków ze stali szlachetnej są wykonane z wytrzymałego materiału (węglik wolframu).
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
OMEGA Globemaster - pierwszy w historii zegarek z certyfikatem Master Chronometer

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale High-Tech

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Moda i styl   »   OMEGA Globemaster - pierwszy w historii zegarek z certyfikatem Master Chronometer