Lifestyle   »   Moda i styl   »   Czym powinien charakteryzować się skórzany portfel wysokiej jakości?

Moda i styl

rss

Czym powinien charakteryzować się skórzany portfel wysokiej jakości?

2018.11.23//  Artykuł Sponsorowany
Męski portfel to przede wszystkim praktyczny przedmiot codziennego użytku. Ponieważ korzysta się z niego wielokrotnie każdego dnia, często przechowywany jest w kieszeni lub luzem w torbie, powinien charakteryzować się przede wszystkim trwałością wykonania i ergonomicznym designem, który zapewnia łatwy i szybki dostęp do gotówki, kart płatniczych czy dokumentów. Nie można jednak zapominać, że męski portfel  to również stylowy dodatek, który podkreśli elegancję i jest dowodem na dobry gust użytkownika. Czy w jednym modelu portfela da się połączyć jednocześnie funkcję praktyczną i ozdobną? Zdecydowanie tak, ale w takim wypadku  trzeba postawić na portfel wysokiej jakości, wykonany ze skóry naturalnej. Czym powinien się charakteryzować?
Czym powinien charakteryzować się skórzany portfel wysokiej jakości?
Czym powinien charakteryzować się skórzany portfel wysokiej jakości?
Czym powinien charakteryzować się skórzany portfel wysokiej jakości?

Trwałość i elegancja, czyli skórzany portfel męski
Na rynku dostępne są portfele wykonane z różnych materiałów – włókien syntetycznych, skór ekologicznych i innych. Jeśli jednak ktoś szuka trwałości i elegancji, najlepszym wyborem jest naturalna skóra. Skórzane, męskie portfele, charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, nie przecierają się i nie pękają, co bywa częstą przypadłością modeli wykonanych ze skóry syntetycznej. Ma ona tendencję do pękania na zagięciach i przy ruchomych elementach, co wyklucza portfele z niej wykonane, z grupy przedmiotów codziennego użytku. Choć portfele wykonane z włókien syntetycznych (często nazywane sportowymi) są trwałe, trudno wyobrazić sobie, że mogą być atrybutem eleganckiego mężczyzny, który przywiązuje dużą uwagę do jakości wykonania i designu użytkowanych przez siebie akcesoriów. Portfele skórzane natomiast charakteryzują się trwałością, a także dyskretną elegancją, która będzie pasowała zarówno do garnituru, jak i codziennej, mniej formalnej stylizacji.
Źródło: https://www.wittchen.com/portfel,p7130720#889247

Solidny portfel, czyli nie tylko materiał, ale również staranność wykonania
O ile skóra jest materiałem najwyższej jakości, a wykonane z niej portfele są zawsze solidne, o tyle nie można zapomnieć również o sposobie wykonania. Jeśli szuka się portfela wysokiej jakości, trzeba zwrócić uwagę na to, jak zrobione są szwy, czy nie ma odstających nitek, które szybko mogą się pruć, a także czy przegródki nie są wykonane ze zbyt delikatnego materiału, który przy częstym wkładaniu i wyjmowaniu kart czy gotówki może się rozerwać. Należy się też bacznie przyjrzeć kieszonce na bilon – noszone w niej monety mogą być ciężkie, a tym samym jest to element narażony na większe przeciążenie czy nawet odkształcenie. Kieszonka ta powinna być wykonana również ze skóry i zapinana na solidny nit kaletniczy.
Źródło: https://www.wittchen.com/portfel,p7130669#889213

Portfel skórzany – dyskretnie elegancki czy bogato zdobiony?
Odrębną kwestią przy wyborze portfela wysokiej jakości, którą każdy musi przemyśleć samodzielnie, są jego zdobienia i elementy dekoracyjne. Na skórzanych portfelach w charakterze ozdobników mogą pojawić się między innymi tłoczone wzory na całej powierzchni, drobne tłoczone logo lub symbol na jednym z rogów. Pojawiają się również modele, w których producent zastosował metalową przypinkę. Wszystkie te elementy nie wpływają na funkcjonalność portfela, a jedynie na jego wygląd. Stąd też przy wyborze każdy musi kierować się własnym gustem. Dobrze jest się jednak stosować do zasady „mniej znaczy więcej” i postawić raczej na ozdoby stonowane i dyskretne, ale precyzyjnie i starannie wykonane.
Źródło: https://www.wittchen.com/portfel,p7130705#889236

Portfel wysokiej jakości musi być praktyczny

Wybierając portfel skórzany, nie można zapominać o tym, że to przedmiot, z którego korzysta się na co dzień,  więc musi być praktyczny i poręczny. Nie ma jednej odpowiedzi, który portfel można za taki uznać, bo każdy użytkownik ma inny gust i priorytety w tej kwestii. Wziąć pod uwagę trzeba przede wszystkim liczbę kart i dokumentów, które nosi się przy sobie i dostosować do nich liczbę przegródek. W tym momencie warto też przemyśleć, czy wszystko, co znajduje się w starym portfelu, musi trafić również do nowego. Wypchany portfel nigdy nie wygląda estetycznie, nawet jeśli jest to efekt włożenia do środka grubych plików banknotów. Kolejny aspekt, który warto rozważyć, to zabezpieczenia. Wielu producentów, na przykład w ofercie z linka https://www.wittchen.com/mezczyzna/galanteria/portfele-meskie, umieszcza w swoich portfelach zabezpieczenie dla kart korzystających z technologii RFID, czyli powszechnie stosowanych płatności zbliżeniowych. Jeśli korzysta się z takiej karty, zdecydowanie warto wybrać portfel, który będzie ją dobrze chronił. Warto przemyśleć również czy wybrać model z zapięciem, czy bez – w przypadku skórzanych portfeli najczęściej stosuje się napy. Takie zapięcie sprawia, że dokumenty i inne przedmioty znajdujące się w środku nie wypadną tak łatwo, na przykład w torbie. Bardzo indywidualne kwestie to również wielkość portfela, a także jego orientacja – pionowa lub pozioma. Bez względu na ostateczny wybór jedno jest pewne – portfel wysokiej jakości musi być praktyczny.

Portfel skórzany – wiesz już czego szukać!
Wyborowi solidnego portfela warto poświęcić trochę czasu, bo to przedmiot, bez którego na co dzień niezwykle trudno się obejść. Trzeba też pamiętać, że jego wygląd świadczy również o klasie, guście i dobrym stylu użytkownika. Wybierając odpowiedni model, można bez większego trudu połączyć zarówno aspekt praktyczny, jak i walory estetyczne.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Czym powinien charakteryzować się skórzany portfel wysokiej jakości?

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Lifestyle   »   Moda i styl   »   Czym powinien charakteryzować się skórzany portfel wysokiej jakości?