Lifestyle   »   Podróże   »   Kuala Lumpur - stolica Malezji i jej największe miasto

Podróże

rss

Kuala Lumpur - stolica Malezji i jej największe miasto

2010.03.05//  I. Rupa
Malezyjska stolica – Kuala Lumpur - jest uznawana za jedno z najciekawszych i najbardziej przyjaznych miast Azji Południowo-Wschodniej. Turyści masowo odwiedzają to miejsce, nie tylko ze względu na wysokie temperatury czy złociste plaże. Malezyjskie centrum ma nam do zaoferowania masę ciekawych atrakcji.
Zobacz także: Kuala Lumpur - Malezja »Kuala leży w połowie drogi z północy na południe kraju, w pobliżu zachodniego wybrzeża Półwyspu Malajskiego – około 35 km od Cieśniny Malakka. Nazwa miejscowości oznacza bagnisty teren nad rzeką. Jest to tętniąca życiem metropolia i główne centrum handlowe, polityczne, rozrywkowe i międzynarodowe w Malezji.
Kuala Lumpur Niewielkie miasteczko...
Kuala Lumpur ...w okolicach kopalni cyny...
Kuala Lumpur ...przeobraziło się w bogatą metropolię

Miasto stale się zmienia, a jego chlubą jest drugi co do wysokości budynek na świecie - wspaniałe wieże Petronas Towers, o wysokości 452 m, jak również piąty na tej liście - wieżowiec Menara Kuala Lumpur.

Nowoczesny transport miejski sprawia, że przemieszczanie się w granicach miasta nie stanowi żadnego problemu. Jednak pomimo swej przemiany w supernowoczesną metropolię, Kuala zachowało swój staroświecki urok, którego przejawem są majestatyczne budynki z epoki kolonialnej, przedwojenne sklepy i sposób prowadzenia interesów.
Kuala Lumpur Alkohol w Malezji jest drogi...
Kuala Lumpur ...a na drinki w barach są nałożone...
Kuala Lumpur ...prawie stuprocentowe marże

KL zwane jest również miastem ogrodów i nawet tuż po wylądowaniu nietrudno zauważyć, skąd się wzięła ta nazwa. W nocy ulice, drzewa i krzewy, a także budynki są kolorowo oświetlone, co dodaje miastu niespotykanego uroku. Lake Gardens, w których mieści się Ogród Hibiskusów i Storczyków oraz Park Ptaków, Jeleni i Motyli to jedna z licznych atrakcji tego regionu.
Kuala Lumpur W Kuala nie brakuje...
Kuala Lumpur ...budek i straganów...
Kuala Lumpur ...z jedzeniem i piciem

Po przyjeździe do Kuala warto wstąpić do Malaysia Tourist Info Complex (MATIC). Centrum zapewni nam szybką i wyczerpującą informację o wszelkich godnych uwagi atrakcjach Malezji. Można tutaj także kupić wycieczkę, zamówić zwiedzanie miasta rikszą, wymienić pieniądze, nabyć bilety lotnicze lub zaopatrzyć się w bilety autobusowe, obowiązujące we wszystkich regionach kraju. Na miejscu jest również centrum telekomunikacyjne, dysponujące telefonami, faksem oraz teleksem.
Kuala Lumpur Piękne ogrody...
Kuala Lumpur ...Lake Gardens...
Kuala Lumpur ...zadziwią każdego

Głównym miejscem wjazdu do Malezji jest nowe, międzynarodowe lotnisko w Sepang, położone około 50 km na południe od Kuala Lumpur. Lata tam w sumie 40 linii lotniczych, w tym Malaysia Airlines. Lotnisko Sułtan Abdul Aziz Shah w Sepang obsługuje niektóre połączenia krajowe i regionalne linie lotnicze.
Kuala Lumpur Kuala Lumpur...
Kuala Lumpur ...jest największym miastem...
Kuala Lumpur ...w całej Malezji

Jednostką walutową Malezji jest Ringgit - oznaczany skrótem RM. Jeden Ringgit dzieli się na 100 sen. Waluty obce można wymieniać w bankach i biurach wymiany walut. Mieszkańcy Malezji i odwiedzający zobowiązani są wypełnić deklarację podróżną (Travellers Declaration Form - TDF). Turyści są zobowiązani do zgłoszenia dokładnej kwoty ringgitów, wwożonych lub wywożonych z kraju, o ile przekracza ona 1000 RM.
Kuala Lumpur Dumą mieszkańców...
Kuala Lumpur ...tego regionu są...
Kuala Lumpur ... wieże Petronas Towers

Miasto to także wspaniały teren łowów dla miłośników zakupów. Powszechnie znane sklepy ulokowane wzdłuż Jalan Bukit Bintang, Jalan Tuanku Abdul Rahman i Jalan Tuanku Ampang, jak również The Mali, Główny Bazar i dzielnica chińska, zadziwiają przybyszów rozmaitością towarów i przystępnymi cenami. Ta okolica stanowi również centrum życia nocnego i rozrywki. Malezja oferuje całą gamę interesujących wrażeń - wspaniałe obrzędy świąteczne, unikalne wyroby sztuki i rękodzieła, oryginalne tańce, kuchnię i zabytki architektury.
Kuala Lumpur Z roku na rok...
Kuala Lumpur ...plaże Malezji...
Kuala Lumpur ...są częściej odwiedzane

W miastach przez całą dobę można spróbować specjałów kuchni lokalnej, orientalnej, a także europejskiej. Łatwo dostępne są również liczne formy rozrywki i możliwości rekreacji - np.golf. Można też spędzić czas na zakupach. Stosunkowo niskie koszty utrzymania i szeroki wybór towarów sprawiają, że Malezja jest rajem dla miłośników zakupów poszukujących atrakcyjnych towarów w odpowiedniej cenie.
Kuala Lumpur Biura podróży...
Kuala Lumpur ...nie muszą namawiać...
Kuala Lumpur ...na zakup wycieczki w to miejsce

W miastach Malezji nowocześnie wyposarzone kliniki oraz świetni specjaliści zadbają o nasze dobre samopoczucie i zdrowie.  Wyjerzdżaąc więc, nie musimy się martwić o opiekę medyczną. Koszt wizyty u lekarza lub w szpitalu jest stosunkowo niewielki. Warto jednak wykupić ubezpieczenie chorobowe, na czas podróży, gdyż Malezja nie ma podpisanych umów z innymi krajami w dziedzinie ochrony zdrowia.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kuala Lumpur - stolica Malezji i jej największe miasto

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Na polskim rynku debiutuje kolejny smartfon od Motoroli - motog51 5G. To kolejny model z...

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Kuala Lumpur - stolica Malezji i jej największe miasto