Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Męska sprawa - pielęgnacja. Jak dbać o włosy?

Kosmetyki

rss

Męska sprawa - pielęgnacja. Jak dbać o włosy?

2019.08.24//  P. Potocki
Tagi: Włosy

Piękne, mocne i gęste włosy to marzenie nie tylko kobiet, ale również panów. O ile jeszcze niedawno trudno było im się przyznać do kompleksów związanych ze złym stanem fryzury, to dziś sytuacja mocno się zmieniła. Mężczyźni zaczęli na poważnie o siebie dbać. Używają dobrych kosmetyków, krem dobierają do typu cery, a perfumy do konkretnej okazji. Z podobną dokładnością powinni podejść do dbania o włosy, które często odmawiają posłuszeństwa. Co trzeba zrobić, by zapewnić uczesaniu doskonałą kondycję i świetny wygląd? Podpowiadamy.

Na początek – szampon
Męska pielęgnacja nie powinna się szczególnie różnić od tej, której poddają się kobiety. Rytuały są właściwie takie same. Tym, co się zmienia, są kosmetyki. Panowie muszą zaopatrzyć się w specjalne, męskie produkty, których składy będą dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. A potrzeby te bywają zgoła inne niż u pań.
Jedną z najczęstszych bolączek dbających o siebie panów są wypadające włosy. Problem zwykle pojawia się w dojrzałym wieku, ale coraz częściej zmagają się z nim także dwudziesto- i trzydziestolatkowie. Kluczem zwalczenia przypadłości jest odpowiedni szampon dla mężczyzn. Taki, którego składniki będą aktywizować porost włosów i blokować wypadanie tych już istniejących – to pierwszy krok do zatroszczenia się o bujną fryzurę.

Zdrowie w jedzeniu
Nie bez znaczenia dla kondycji włosów jest również odpowiednia dieta. Zadbajmy o to, by w naszym jadłospisie nie zabrakło żadnych niezbędnych organizmowi witamin i minerałów. Zaopatrzmy się w cały zestaw warzyw i owoców, w bakalie, produkty pełnoziarniste i ryby. To one powinni stanowić podstawę zdrowej diety. To, co zbawiennie działa na ogólny stan organizmu, będzie też dobrze wpływać na wygląd włosów, skóry i paznokci.

Cynk, witamina A, biotyna – to składniki, o których obecność musimy się zatroszczyć. Im więcej pełnowartościowych produktów będziemy zjadać, tym lepiej będzie się prezentować nasze uczesanie. Bo o wizerunek należy dbać również od wewnątrz!

Odżywianie – znajdź dobre serum
Żeby pukle na głowie były mocne i  nie wypadały, raz na jakiś czas przyda im się także solidne odżywienie. Stosowanie specjalistycznego serum przeciw wypadaniu włosów sprawi, że odzyskają witalność, staną się sprężyste i lśniące. Regularne nakładanie na głowę wysokiej jakości kosmetyków spowoduje, że staną się wyraźnie mocniejsze i piękniejsze. A przecież to o to chodzi w codziennej pielęgnacji – by zapewnić sobie zdrowie i świetny wygląd.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Męska sprawa - pielęgnacja. Jak dbać o włosy?
 / 
Komentarze do: Męska sprawa - pielęgnacja. Jak dbać...
Kris pisze:

Mój facet używa kosmetyków Masveri szamponu, pomad itd.

 / 
Komentarze do: Męska sprawa - pielęgnacja. Jak dbać...
Kornel pisze:

Trzeba używać dobrych jakościowo kosmetyków. Osobiście polecam te od Masveri

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Męska sprawa - pielęgnacja. Jak dbać o włosy?