Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Męska sprawa - pielęgnacja. Jak dbać o włosy?

Kosmetyki

rss

Męska sprawa - pielęgnacja. Jak dbać o włosy?

2019.08.24//  P. Potocki
Tagi: Włosy

Piękne, mocne i gęste włosy to marzenie nie tylko kobiet, ale również panów. O ile jeszcze niedawno trudno było im się przyznać do kompleksów związanych ze złym stanem fryzury, to dziś sytuacja mocno się zmieniła. Mężczyźni zaczęli na poważnie o siebie dbać. Używają dobrych kosmetyków, krem dobierają do typu cery, a perfumy do konkretnej okazji. Z podobną dokładnością powinni podejść do dbania o włosy, które często odmawiają posłuszeństwa. Co trzeba zrobić, by zapewnić uczesaniu doskonałą kondycję i świetny wygląd? Podpowiadamy.

Na początek – szampon
Męska pielęgnacja nie powinna się szczególnie różnić od tej, której poddają się kobiety. Rytuały są właściwie takie same. Tym, co się zmienia, są kosmetyki. Panowie muszą zaopatrzyć się w specjalne, męskie produkty, których składy będą dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. A potrzeby te bywają zgoła inne niż u pań.
Jedną z najczęstszych bolączek dbających o siebie panów są wypadające włosy. Problem zwykle pojawia się w dojrzałym wieku, ale coraz częściej zmagają się z nim także dwudziesto- i trzydziestolatkowie. Kluczem zwalczenia przypadłości jest odpowiedni szampon dla mężczyzn. Taki, którego składniki będą aktywizować porost włosów i blokować wypadanie tych już istniejących – to pierwszy krok do zatroszczenia się o bujną fryzurę.

Zdrowie w jedzeniu
Nie bez znaczenia dla kondycji włosów jest również odpowiednia dieta. Zadbajmy o to, by w naszym jadłospisie nie zabrakło żadnych niezbędnych organizmowi witamin i minerałów. Zaopatrzmy się w cały zestaw warzyw i owoców, w bakalie, produkty pełnoziarniste i ryby. To one powinni stanowić podstawę zdrowej diety. To, co zbawiennie działa na ogólny stan organizmu, będzie też dobrze wpływać na wygląd włosów, skóry i paznokci.

Cynk, witamina A, biotyna – to składniki, o których obecność musimy się zatroszczyć. Im więcej pełnowartościowych produktów będziemy zjadać, tym lepiej będzie się prezentować nasze uczesanie. Bo o wizerunek należy dbać również od wewnątrz!

Odżywianie – znajdź dobre serum
Żeby pukle na głowie były mocne i  nie wypadały, raz na jakiś czas przyda im się także solidne odżywienie. Stosowanie specjalistycznego serum przeciw wypadaniu włosów sprawi, że odzyskają witalność, staną się sprężyste i lśniące. Regularne nakładanie na głowę wysokiej jakości kosmetyków spowoduje, że staną się wyraźnie mocniejsze i piękniejsze. A przecież to o to chodzi w codziennej pielęgnacji – by zapewnić sobie zdrowie i świetny wygląd.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Męska sprawa - pielęgnacja. Jak dbać o włosy?
 / 
Komentarze do: Męska sprawa - pielęgnacja. Jak dbać...
Kris pisze:

Mój facet używa kosmetyków Masveri szamponu, pomad itd.

 / 
Komentarze do: Męska sprawa - pielęgnacja. Jak dbać...
Kornel pisze:

Trzeba używać dobrych jakościowo kosmetyków. Osobiście polecam te od Masveri

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Męska sprawa - pielęgnacja. Jak dbać o włosy?