Lifestyle   »   Podróże   »   Mexico City - największe miasto świata

Podróże

rss

Mexico City - największe miasto świata

2010.01.27//  I. Rupa
Meksyk to kraj, który potrafi zachwycić zarówno miłośników relaksującego urlopu, jak i osoby interesujące się kulturą czy historią. Zadziwia malowniczymi miastami z okresu kolonializmu, wioskami indiańskimi, kolorowymi targami oraz tajemniczymi piramidami.
Meksyk kojarzony jest z charakterystyczną roślinnością, między innymi z kaktusami.
Meksyk Piaszczyste plaże Meksyku przyciągają wielu turystów
Meksyk Tajemnicze piramidy Meksyku
Meksyk Plaza de la Consitucion - jeden z największych placów na świecie

Kultura Meksyku to nie tylko przepiękna architektura, ale także oryginalna kuchnia i bogata tradycja. Szczególnie rozwinięta jest tu sztuka wyrobu biżuterii. Niepowtarzalne wzory malowane są na bransoletach i kolczykach. Można je kupić na miejscowych bazarach, jak i w eleganckich sklepach.
Stolicą tego państwa jest Mexico City, odwiedzane przez tysiące turystów z całego świata. Znajdując się w centrum Meksyku na każdej uliczce można zobaczyć stragany, gdzie sprzedawane są lokalne przekąski. Jednym z nich jest smażona skóra wieprzowa, wyglądająca jak najzwyklejsze chipsy. Popularne jest także Tacos - czyli tortilla nadziewana mięsem z warzywami i tutejszymi przyprawami. Co krok widać budki, w których sprzedawane są soki ze świeżo wyciśniętych owoców. Ceny nie są wygórowane, gdyż można najeść się do syta za jednego dolara.
Meksyk Niepowtarzalna, ręcznie wykonana biżuteria
Meksyk Panorama budzącego się rankiem Mexico City
Meksyk Tequila - królowa miejscowych alkoholi

Tequila to alkohol głównie kojarzący się z Meksykiem. Trunek ten pije się czysty, z odrobiną soli i  cytryną. Można także spożywać ją w postaci drinków. Kilka z najpopularniejszych koktajli zawierających ten miejscowy specjał  to: Tequila Sunrise oraz Margarita.

Wszędzie dookoła przez zatłoczone ulice przedzierają się zielone garbusy – miejscowe taksówki, które zatrzymują się na każdy ruch ręką. Korzystając z takiej usługi należy uważać, ponieważ turyści często padają ofiarą wyłudzenia pieniędzy przez taksówkarzy. W obrębie miasta taka usługa wynosi około 15 peso.
Meksyk Widok na Mexico City nocą
Meksyk Zachód słońca nad największym miastem świata
Meksyk Jedna z taksówek wielkiego miasta

Mexico City najlepiej zwiedzać jest metrem. Pociąg metra wjeżdża tu na stację co 2 minuty koszt jest niewielki bo ok. 2 peso. Dodatkowo mapa trasy w metrze jest bardzo czytelnie rozpisana co sprawia, że każdy turysta z łatwością odnajdzie się w mieście.

W centrum jest bardzo dużo kafejek internetowych jak i sklepów jubilerskich. Bogata sieć bankomatów na pewno ułatwi szybki dostęp do elektronicznej gotówki.
Meksyk Słynne, szybkie i punktualne meksykańskie metro
Meksyk Port jachtowy w Mexico City
Meksyk Widok na miasto z lotu ptaka

Jak wiele innych kurortów turystycznych Meksyk zapewni nam aktywny wypoczynek jak np. sporty wodne wśród których dominuje nurkowanie oraz surfowanie.

Wybierając się w podróż  wystarczy posiadać paszport, ważny przynajmniej przez najbliższe pół roku.Wiza wymagana jest w przypadku pobytu dłuższego niż 90 dni.

Podróżowania w nocy należy unikać ze względów bezpieczeństwa, a częsta kontrola dokumentów przez wojsko i policję ma ułatwić wyeliminowanie nocnych złodziejaszków. Dobrze jest zostawiać ważne dokumenty, bilety lotnicze i inne kosztowności w hotelowych sejfach czy depozytach.

Aby wypoczynek był w pełni wykorzystany i nic nas nie zaskoczyło należy zabrać ze sobą zwiewne, bawełniane, jasne ubrania, które idealnie nadadzą się w tamtejszym klimacie. Krem z filtrem i okulary słoneczne to podstawa udanego wypoczynku bez przykrych i bolesnych niespodzianek. Natomiast jeśli wybieramy się do Meksyku zimą warto mieć ze sobą nieco cieplejszą odzież.

Ciekawostką jest to, iż Meksykanie i Polacy z łatwością nawiązują ze sobą kontakt ponieważ zamiłowanie do tańca i muzyki pozwala im złapać wspólną nić porozumienia.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mexico City - największe miasto świata
 / 
Komentarze do: Mexico City - największe miasto świata
kali0700 pisze:

Byłem, zobaczyłem i gorąco polecam. Przepiękne państwo-miasto :) A smak Tequili w Meksyku - mmmm....

 / 
Komentarze do: Mexico City - największe miasto świata
Geminus pisze:

Meksyk to moj plan na sylwestra w najblizszych latach.

 / 
Komentarze do: Mexico City - największe miasto świata
Tqmarcin pisze:

Tak sobie czytam i też mam ochotę wyjechać :D zwłaszcza jak taka pogoda za oknem :)

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Mexico City - największe miasto świata