Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Mycie twarzy - uniknij najpopularniejszych błędów

Kosmetyki

rss

Mycie twarzy - uniknij najpopularniejszych błędów

2016.04.13//  S. Sikorska
Mycie twarzy to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, jednak okazuje się, że wiele osób popełnia przy nim szereg błędów. Jeżeli chcesz mieć pewność, że oczyszczasz twarz prawidłowo, sprawdź, o jakich najpopularniejszych nieprawidłowościach mówią eksperci. Jeśli zdarza Ci się to robić, natychmiast wyeliminuj je z życia i ciesz się jeszcze czystszą, zdrowszą, a do tego atrakcyjniejszą cerą.
Mycie twarzy
Mycie twarzy
Mycie twarzy

Myjesz twarz gorącą wodą

Z pewnością chętnie myjesz twarz gorącą wodą. No, przynajmniej w zimie. To błąd, bo wyrządzasz sobie niedźwiedzią przysługę. Szczególnie niekorzystnie wpływa to na cerę ze skłonnością do przesuszania się. Gorąca woda wysusza powłokę skórną, a to jeden z pierwszych kroków do zmarszczek. Najlepiej jest oczyszczać twarz wodą chłodną, a jeśli to dla Ciebie problem, wybieraj przynajmniej letnią.
Myjesz twarz mydłem
Większość mydeł powoduje wysuszanie i łuszczenie się skóry twarzy. Sprawia także, że cera staje się matowa i wyglądasz na przemęczonego. Dowiedz się, jaką masz cerę – tłustą, normalną, suchą czy mieszaną i zaopatrz się w specjalistyczne mydło lub żel do mycia twarzy dobrany do Twojego typu cery. Po umyciu pamiętaj o użyciu kremu nawilżającego.
Mycie twarzy
Mycie twarzy
Mycie twarzy

Nie myjesz twarzy przed snem

Owszem, każdemu się to zdarza, ale to przynosi Twojej cerze poważne szkody. Brud i kurz zbierają się na twarzy przez cały dzień, zatykając pory i hamując wytwarzanie sebum, które jest naturalną substancją nawilżającą. To powoduje, że cera wygląda nieświeżo, matowo. Dodatkowo prowadzi to do powstawania wyprysków.
Nie dbasz o złuszczanie skóry
Nie oczyścisz twarzy z porów, jeśli nie będziesz precyzyjnie złuszczał skóry. Oczywiście, niekontrolowane złuszczanie jest zjawiskiem zdecydowanie niepożądanym, jednak dobry peeling raz w tygodniu jest wręcz konieczny. Pozwoli Ci to nie tylko pozbyć się tych nieestetycznych kropek z brody i nosa oraz bolesnych wybrzuszeń, z których powstaną wkrótce większe wypryski, ale też umożliwi usunięcie martwych komórek z twarzy sprawiając, że cera będzie świeższa i bardziej promienna. Pamiętaj tylko, by peeling przeprowadzać delikatnie i powoli. Wtedy nie grożą Ci podrażnienia.
Mycie twarzy
Mycie twarzy
Mycie twarzy

Masujesz twarz w złym kierunku

Chodzi o wszystkie sytuacje, gdy myjesz twarz, gdy nakładasz krem, gdy przeprowadzasz peeling itp. Upewnij się, że wykonujesz dłonią ruchy okrężne skierowane ku górze. Naciąganie skóry w dół zmniejsza jej elastyczność. Szczerze mówiąc, masowanie twarzy do dołu jest dobre tylko dla buldogów!
Używasz nawilżanych chusteczek do twarzy

Chusteczki nawilżające są świetne, kiedy spieszysz się albo nie masz możliwości porządnego oczyszczenia twarzy. Nie powinno się jednak zastępować nimi zwykłego mycia, ponieważ czyszczą twarz tylko z zewnątrz, ale nie dają szansy na likwidację porów czy pozbycie się starego naskórka.
Mycie twarzy
Mycie twarzy
Mycie twarzy

Zbyt energicznie pocierasz twarz ręcznikiem

Sposób wycierania twarzy też ma znaczenie. Co ciekawe, większość osób robi to źle. Wycieranie twarzy ręcznikiem jest normalne, ale nie możesz wykonywać szybkich, intensywnych ruchów, bo Twoja skóra jest delikatna i w ten sposób wyrządzisz jej znacznie więcej szkód, niż sobie wyobrażasz.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mycie twarzy - uniknij najpopularniejszych błędów

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Mycie twarzy - uniknij najpopularniejszych błędów