Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Nadaj życia i blasku swoim włosom!

Kosmetyki

rss

Nadaj życia i blasku swoim włosom!

2012.11.08//  D. Kwiecień
Jeśli nasze włosy wyglądają na niezwykle nudne i pozbawione życia, to wszystko wskazuje na to, że są one suche. Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne. Może to zależeć między innymi od niewłaściwej pielęgnacji, silnego słońca, chlorowanej wody albo z powodów naturalnych, gdy skóra nie wytwarza wystarczającej ilości substancji natłuszczających. W każdym razie efekt jest taki, że nasza fryzura wygląda koszmarnie i kobiety na pewno nie stracą dla niej głowy. Pozostają więc nam dwa wyjścia. Możemy się poddać i zgolić włosy, by stać się łysym facetem albo odpowiednio o nie zadbać i poprawić ich wygląd.
Pielęgnacja suchych włosów
Pielęgnacja suchych włosów
Pielęgnacja suchych włosów

Jeśli nie lubisz się poddawać, to zapewne wybrałeś drugą opcję. Otóż pierwszym krokiem, jaki należy podjąć jest przyjrzenie się naszemu szamponowi. Zapewne nie zwracaliśmy większej uwagi na środek, którego używamy do mycia włosów. Tymczasem jest to bardzo ważne. Niewłaściwie dobrany szampon może usuwać wilgoć z włosów i sprawiać, że są one suche. Dlatego powinniśmy zacząć od zmniejszenia częstotliwość mycia włosów i używać do tego łagodnego, specjalnego szamponu dla ludzi z tym problemem.
Przeczytaj także: Jak walczyć z poceniem się? Wstydliwa i śmierdząca sprawa »Nasz niezbędnik nie powinien jednak ograniczać się tylko do szamponu. Muszą się znaleźć w nim również odpowiednie odżywki, które przywrócą wilgoć włosom i utrzymają optymalny poziom pH.
Pielęgnacja suchych włosów
Pielęgnacja suchych włosów
Pielęgnacja suchych włosów

Oprócz odżywek tworzonych przez gigantów, warto również sięgnąć po te naturalne, które mogą być równie skuteczne. Jednym z najlepszych środków dla suchych włosów jest jogurt. Dlatego jeśli tylko nie wstydzicie się tego, co powiedzą o Was kumple, wmasujcie go w skórę głowy i spłuczcie dopiero po paru minutach. Inną odżywką dla włosów, którą możemy znaleźć w naszej lodówce, jest również majonez.
Przeczytaj także: Wyjść z twarzą, czyli jak poprawić jej wygląd? »Przydatnym zabiegiem, który możemy wykonać w domu, jest „naoliwienie” naszych włosów. Choć może to brzmieć śmiesznie, ale efekty są wystarczające, by poddać się tej czynności. Polega ona na nałożeniu na włosy oleju (najlepsza do tego jest oliwa z oliwek) i zostawieniu ich w takim stanie na noc. Można je również owinąć ręcznikiem nasączonym ciepłą wodą. W ten sposób wyręczymy nieco naszą skórę, która produkuje zbyt mało substancji natłuszczających.
Pielęgnacja suchych włosów
Pielęgnacja suchych włosów
Pielęgnacja suchych włosów

Ostatnim krokiem, jaki powinniśmy podjąć, jest włączenie do swojego menu odpowiednich suplementów. Dzięki nim nasze włosy będą cieszyły się zdecydowanie lepszą kondycją. Przede wszystkim powinniśmy jeść pokarmy bogate w witaminę B. Znajdziemy ją między innymi w grochu, fasoli, marchwi, orzechach i jajkach. Kolejnym, bardzo ważnym składnikiem, jest biotyna, która znana jest również pod nazwą witamina H. Jej dostarczymy sobie poprzez spożywanie brązowego ryżu oraz soi.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nadaj życia i blasku swoim włosom!

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Nadaj życia i blasku swoim włosom!