Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Wyjść z twarzą, czyli jak poprawić jej wygląd

Kosmetyki

rss

Wyjść z twarzą, czyli jak poprawić jej wygląd

2012.08.17//  D. Kwiecień
Każdy z nas ma jakiś swój schemat działań, których podejmuje się każdego ranka. Zazwyczaj jednak łączą je wspólne elementy. Najpierw idziemy pod prysznic. Później przychodzi pora na rozbudzenie się przy pomocy gorącej i pachnącej kawy. Do filiżanki (albo po filiżance) serwujemy sobie zazwyczaj szybkie śniadanie, by później wskoczyć w ubrania, wejść do samochodu lub autobusu i ruszyć w drogę do pracy.
Mężczyzna - wygląd i pielęgnacja twarzy Mężczyźni nie przywiązują...
Mężczyzna - wygląd i pielęgnacja twarzy ...zbytniej wagi...
Mężczyzna - wygląd i pielęgnacja twarzy ...do kwestii pielęgnacji

Mężczyźni nie przywiązują zbyt dużej wagi do wyglądu. Dla nas sprawa wizerunku kończy się często na w miarę czystych i uprasowanych ubraniach oraz wymytym ciele. Kwestię pielęgnacji traktujemy niestety po macoszemu, a to odbija się na tym, jak postrzegają nas inni ludzie. Tymczasem wystarczy wprowadzić kilka zmian do naszych porannych rytuałów, by osiągnąć piorunujące efekty, które inni z pewnością dostrzegą i docenią.
Przeczytaj także: Zrób to wieczorem i wyglądaj lepiej rano »Dziś zajmiemy się kwestią naszej twarzy. To ona najbardziej przyciąga uwagę innych ludzi, dlatego powinniśmy zadbać o to, by prezentowała się jak najlepiej. Zmęczona twarz nie wygląda zbyt dobrze. Różne badania udowadniają, że jesteśmy bardziej przychylni dla ludzi, którzy wyglądają lepiej. Co więc zrobić ze swoją twarzą, by dołączyć do tego grona i zwiększyć swoje szanse w relacjach międzyludzkich?
Mężczyzna - wygląd i pielęgnacja twarzy Od wyglądu naszej twarzy...
Mężczyzna - wygląd i pielęgnacja twarzy ...zależy to...
Mężczyzna - wygląd i pielęgnacja twarzy ...jak będą nas postrzegać inni

Na początku zajmijmy się kwestią mycia twarzy. Wielu z nas nie zwraca na to większej uwagi i wykorzystuje po prostu mydło i gorącą wodę. Tymczasem według dr Jasona Riversa – dermatologa i profesora z University of British Columbia – jest to niewybaczalny błąd. Mydło usuwa olejki ze skóry, które pełnią funkcję naturalnego balsamu. Czym więc czyścić twarz? Powinniśmy wybrać łagodne środki czyszczące takie jak mleczko lub żel. Omijajmy jednak szerokim łukiem produkty zapachowe. Zawierają one alergeny, które są jedną z głównych przyczyn powikłań skórnych.
Przeczytaj także: 5 kroków do lepszej i zdrowszej skóry »Kolejną czynnością pielęgnacyjną, którą powinniśmy włączyć do naszych nawyków, jest peeling. Już sama nazwa tego „zabiegu” może wywołać u wielu mężczyzn lęk. Warto jednak odrzucić stereotypu, według których niektóre czynności pielęgnacyjne są zarezerwowane tylko dla kobiet i homoseksualistów. Niezależnie od orientacji seksualnej, skóra człowieka łuszczy się, zbiera kurz i brud. Dlatego warto zadbać o usuwanie tych wszystkich niepotrzebnych zanieczyszczeń. Nie musimy jednak robić tego zbyt często. Dr Jason Rivers twierdzi, że samo golenie zarostu pełni funkcję złuszczającą.
Mężczyzna - wygląd i pielęgnacja twarzy Peeling pozwoli nam...
Mężczyzna - wygląd i pielęgnacja twarzy ...usunąć martwy naskórek...
Mężczyzna - wygląd i pielęgnacja twarzy ...i inne zanieczyszczenia

Ostatnim podstawowym zabiegiem jest nawilżanie. Przesuszona skóra wygląda naprawdę źle i powoduje, że nie wyglądamy jak mężczyźni pełni sił witalnych. Co więc robić? Wystarczy kilka razy w tygodniu sięgnąć po krem nawilżający. Dr Rivers poleca wybrać produkt na bazie wody, który będzie zawierał w sobie przeciwutleniacze. Taki krem powinniśmy również nakładać po goleniu, by ukoić podrażnioną skórę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wyjść z twarzą, czyli jak poprawić jej wygląd

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale KulturaDo góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Wyjść z twarzą, czyli jak poprawić jej wygląd