Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Owłosieni mężczyźni wyginą?

Kosmetyki

rss

Owłosieni mężczyźni wyginą?

2014.10.31//  D. Jędrzejewska
Do zaskakujących wniosków doszli badacze z Wielkiej Brytanii, którzy przeprowadzili pewien osobliwy sondaż. Według badania ustalono, że 60 procent mężczyzn od 16-25 roku życia skrupulatnie usuwa niechciane owłosienie z różnych części swojego ciała. Nieco starsi panowie również ulegają tej modzie. Obecnie 22% mężczyzn powyżej 26 roku życia goli się w innych miejscach niż na twarzy. Do golenia włosów w miejscach intymnych przyznało się 29 procent mężczyzn, 13 procent depiluje klatkę piersiową, 12 procent goli pachy, a 6 usuwa włosy z pośladków. Badania pokazują też, że ponad 50% mężczyzn czuje presję, żeby regularnie depilować swoje ciało.
Owłosieni mężczyźni wyginą?
Owłosieni mężczyźni wyginą?
Owłosieni mężczyźni wyginą?

Wyniki tej narastającej tendencji skomentował Martin Daubeny z dziennika "The Daily Telegraph": Dawno temu idea przycinania włosów gdzieś indziej niż na twarzy wywoływała tylko twój śmiech gdzieś w barze. Teraz depilacja męskiego ciała stała się regułą. Kobiety goniły kiedyś za wyglądem Barbie. Teraz wygląda na to, że mężczyźni chcą być jak Ken. We wnioskach wyciągniętych z badania wysnuto tezę, że do 2069 r. nie będzie mężczyzn, którzy mają owłosienie - tak szybko rozprzestrzenia się moda na depilację.
Owłosieni mężczyźni wyginą?
Owłosieni mężczyźni wyginą?
Owłosieni mężczyźni wyginą?

Reklamy, billboardy, gwiazdy filmowe czy słynni sportowcy zdają się to potwierdzać. Obecnie modny typ faceta to taki, który nawet jeśli zapuści brodę, to starannie wygoli klatę. Czy zestawy do depilacji staną się wkrótce standardowym elementem męskiej kosmetyczki? A może czeka nas rewolucja modowa i powrót do korzeni? Czas pokaże.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Owłosieni mężczyźni wyginą?
 / 
Komentarze do: Owłosieni mężczyźni wyginą?
sonatusia pisze:

To się trzeba zawziąć i zemrzeć przed 80. rokiem życia, żeby tych potwornych czasów nie dożyć...:( Panowie, litości, jest tylko jedno miejsce na Waszym ciele, którego depilacja ma jakieś sensowne wytłumaczenie!

 / 
Komentarze do: Owłosieni mężczyźni wyginą?
Arturroo pisze:

Czyli co jak depiluje plecy to jestem niemęski?? Zarost mam, włosy na klacie też mam. Plecy mnie wkurzały więc wydepilowałem sobie w salonie kosmetycznym . Nie tańczę w balecie, robię na budowie i z wydepilowanymi plecami też czuje się męsko tak jaki inni faceci w Łodzi którzy też się depilują.

 / 
Komentarze do: Owłosieni mężczyźni wyginą?
witold232 pisze:

w jakim sensie wyginą? Przeciez tu chodzi o depilacje pach albo np klaty. Sam chodze do Depilove i korzystam z depilacji woskiem! Uważam, że ciało bez owłosienia w tych strefach wygląda zdecydowanie lepiej.

 / 
Komentarze do: Owłosieni mężczyźni wyginą?
witold pisze:

dlaczego mieliby wyginąć? Ja chodzę na depilację wraz z moją żoną do salony Beauty&Bar. Wszystko przebiega sprawnie i włoski które odrastają są słabsze, co ok 3 tyg chodzimy na depilację

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Owłosieni mężczyźni wyginą?