Lifestyle   »   Kosmetyki   »   4 domowe sposoby na cienie pod oczami

Kosmetyki

rss

4 domowe sposoby na cienie pod oczami

2015.01.06//  D. Jędrzejewska
Zima daje się we znaki. Krótkie dni, długie wieczory, ponura, niesprzyjająca aura pogodowa, brak słońca, no i karnawał - czyli czas imprezowy - wszystko to sprawia, że chroniczne, powszechne zmęczenie staje się normą. Niestety często odznacza się ono na naszych twarzach, szczególnie w postaci uciążliwych, mocno widocznych cieni po oczami. Jak sobie z nimi radzić? Można to robić na różne sposoby. Do podstawowych należy wysypianie się i dbałość o prawidłową dietę. Pomocne okażą się również specjalistyczne kosmetyki. Niezrównane w walce o świeży wygląd są także domowe, sprawdzone sposoby. Jakie?
4 domowe sposoby na cienie pod oczami
4 domowe sposoby na cienie pod oczami
4 domowe sposoby na cienie pod oczami

Pierwszym z nich jest okład z zielonego ogórka. Ogórek ma w swoim składzie niezrównane antyoksydanty, takie jak kwas fenolowy czy peroksydazy, które stymulują przepływ krwi oraz witaminę K, która zwiększa produkcję protein. Aby skorzystać z tych specjalnych "mocy" ogórka, wystarczy ukroić dwa plasterki i umieścić w lodówce na 10 minut. Następnie położyć je na zamkniętych oczach i trzymać przez kwadrans. Efekty widać od razu, choć niestety są krótkotrwałe. Kolejnym sposobem na cienie pod oczami jest sok z ziemniaka. Tym razem do zabiegu używamy wacików, które maczamy w soku i okładamy nimi oczy przez około 20 minut. Ziemniak ma genialne właściwości rozświetlające.
4 domowe sposoby na cienie pod oczami
4 domowe sposoby na cienie pod oczami
4 domowe sposoby na cienie pod oczami

Zbawienny wpływ na nasze oczy ma również herbata. Warto "herbaciane zabiegi" powtarzać regularnie, wtedy istnieje spora szansa, że efekty będą długotrwałe. Torebki zaparzonej herbaty chłodzimy w lodówce, na oczy nakładamy na 5 do 10 minut. Okłady należy stosować rano i wieczorem. Jeśli potrzebujesz ekspresowych efektów, skorzystaj z kostek lodu. Owiń je w lnianą ściereczkę i przez kilka minut przykładaj w miejsce cieni pod oczami. Zimno pobudzi krążenie krwi wokół oczu. Dodatkowo tkanki się na jakiś czas oczyszczą. Domowe sposoby na pielęgnację mają sporo zalet - są sprawdzone, zdrowe i tanie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
4 domowe sposoby na cienie pod oczami

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   4 domowe sposoby na cienie pod oczami