Lifestyle   »   Podróże   »   Majorka - słoneczna wyspa na Oceanie Śródziemnym

Podróże

rss

Majorka - słoneczna wyspa na Oceanie Śródziemnym

2010.06.24//  I. Rupa
Wakacje już się zaczęły, a my dalej zastanawiamy się gdzie je spędzić? Pragniemy beztrosko wylegiwać się na plaży i zyskać brązową opaleniznę, a wieczorem marzymy o szaleństwach na plaży? Majorka będzie idealnym miejscem, które z pewnością sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających wczasowiczów!
Zobacz także: Majorka - wyspa w pasie Balearów »Majorka to hiszpańska wyspa położona na Morzu Śródziemnym - największa w archipelagu Balearów. Leży w odległości 80 kilometrów od Hiszpanii. Głównym miastem tej wyspy jest Palma de Mallorca. Każdego roku ponad 8 milionów turystów, delektuje się tu długimi pasmami piaszczystych plaż, szafirowymi wodami i złocistym słońcem, które funduje doskonałą opaleniznę!
Majorka Wakacje na Majorce...
Majorka ...będą...
Majorka ...niesamowitym przeżyciem

Będąc na Majorce, nie możemy pominąć kąpieli w krystalicznie czystej wodzie, która wypełnia romantyczne zatoczki. Miłośnik górskich wędrówek, także nie będzie zawiedziony – ma tutaj do dyspozycji pasma gór i pagórków, skalistych szczytów schodzących urwistymi klifami do morza, które zapewnią wędrowcom masę niesamowitych widoków.
Majorka Każdy turysta...
Majorka ...znajdzie tutaj...
Majorka ...coś dla siebie

Na tej słonecznej wyspie jest około 80 plaż! Najlepsze z nich znajdują się na północnej i północno - wschodniej części, w okolicach Badia de Palma. Przy wielu większych plażach znajdują się bary restauracje. W czasie sezonu letniego większość plaży jest strzeżona przez ratowników, a miejsca przeznaczone do kąpieli są oznaczona bojami.
Majorka Na Majorce...
Majorka ...nie można...
Majorka ...się nudzić

Wieczorem, na rozkosznych plażach Majorki, wczasowicze na pewno nie będą zawiedzeni brakiem atrakcji. Po zachodzie słońca każdy kurort zamienia się w jedno, wielkie centrum rozrywki, które pulsuje rytmem bawiących się turystów!

Liczne dyskoteki, bary, kluby karaoke czy kabarety oferują zabawę do białego rana. W największych, wielopoziomowych dyskotekach nawet 5000 miłośników tańca jednocześnie może bawić się przy muzyce najlepszych DJ – ów, a wszystko to w scenerii stworzonej przez najnowszą aparaturę laserową!
Majorka Majorka...
Majorka ...to wyspa należąca do...
Majorka ...Hiszpanii

Podczas szampańskiej zabawy można spróbować zwariowanych drinków, serwowanych przez doskonałych barmanów. Na szaloną noc można się wybrać do klubów, które oferują erotyczne pokazy lub wybory miss mokrego podkoszulka!

Rozbudowany system połączeń autobusowyhch na Majorce, pozwala dojechać z Palma de Majorca do wszystkich ważniejszych miast na wyspie. Większość autobusów wyjeżdża z Placa d'Espanya. W okresie jesienno- zimowym ilość dostępnych połączeń znacznie się zmniejsza. Podróżując autobusami warto zaopatrzyć się w kartę rabatową - BonoBus, która kosztuje około 12 euro.
Majorka Wyspa leży...
Majorka ...na...
Majorka ...Morzu Śródziemnym

Są tu także trzy linnie kolejowe: Palma - Inca, Palma - Soller i Palma - Sa Pobla. Obydwie stacje kolejowe w Palma de Majorca położone są blisko siebie i znajdują się niedaleko Placa d'Espanya. Co godziną odjeżdża pociąg do miasta Inca, a czas jego przejazdu to 35 min.

Będąc w Palma de Mallorca koniecznie powinniśmy zobaczyć:
  • Katedra La Seu - ukryta wśród rezydencji i wysokich kamienic, nie wydaje się aż tak ogromna, ale w środku - zapiera dech. Budowano ją od XIV do XVI wieku. Z siedmiu witrażowych rozet ta największa, nad ołtarzem głównym, ma aż 90 m kwadratowych!
  • Museu de Lla catedral - parter dzwonnicy i dwa przyległe do niej kapitularze zamieniono w Museu de la Catedral, w którym znajdują się eklektyczne kolekcje skarbów sztuki sakralnej.
  • Stare miasto - przypominający arabską Medynę labirynt uliczek. Ciągnie się ona na północ po Placa Cort, a na wschód do Avinguda Gabriel Alomar i Villalonga. Zaniedbane i niszczejące przez długie lata budynki, są dziś odnawiane dzięki czemu powoli odzyskują dawny czar.

W Valldemossa, także znajdziemy wiele atrakcji:
  • Klasztor Real Cartuja de Jesus de Nazaret to zespół dawnych budynków pałacowych, które zakonnicy przebudowali i dostosowali do życia zakonnego. Klasztor został zsekularyzowany w 1836 roku. Można tutaj zwiedzić aptekę z zestawem starych naczyń i przyrządów, rekonstrukcję dawnej, prostej celi klasztornej, zbiór eksponatów sztuki sakralnej, ksiąg oraz dokumentów historycznych zakonu i kolekcję lokalnie wyrabianej ceramiki.
  • Pałac króla Sancha - początki historii tego miasta sięgają XIV wieku. Król Sancho I z Majorki, cierpiący na astmę, kazał zbudować dla siebie wysoko w górach rezydencję, w której czuł się lepiej i mógł swobodniej oddychać. Dzisiejsza ekspozycja wnętrz pałacowych nie zajmuje oryginalnych, średniowiecznych komnat, a jedynie przystosowane do tego celu najstarsze pomieszczenia kompleksu klasztornego, które swego czasu pełniły nawet rolę więzienia.
  • Museu Municipal Art Contemporani to muzeum sztuki współczesnej posiadające w swych zbiorach dzieła znanych artystów, takich jak Pablo Picasso, Joan Miró, Francis Bacon, Henry Moore i Julio Ramís. Kolekcja zawiera w dużej części grafiki i plakaty. W kasie muzeum można kupić certyfikowane gadżety z reprodukcjami obrazów.
Majorka Urlop na Majorce...
Majorka ...na długo pozostanie...
Majorka ...w naszej pamięci

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Majorka - słoneczna wyspa na Oceanie Śródziemnym

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Majorka - słoneczna wyspa na Oceanie Śródziemnym