Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Paznokcie, czyli manicure po męsku

Kosmetyki

rss

Paznokcie, czyli manicure po męsku

2022.01.19//  W. Vitkacy
Można się zdziwić, ale okazuje się, że kobiety zwracają bardzo dużą uwagę na męskie dłonie. Jeśli wyglądają schludnie i są zadbane to tylko dobrze o nas świadczy, a płeć piękna jest tym faktem zdecydowanie zadowolona. Choć z jednej strony dbanie o dłonie wśród mężczyzn może być również uznawane za dość metroseksualne, to mimo wszystko warto od czasu do czasu o nie zadbać. Dłoni używamy na co dzień witając się z kimś, gestykulując podczas rozmowy, trzymając kogoś za rękę - zasadniczo w każdej sytuacji. Czy nie byłoby przyjemnie jeśli taka męską dłoń wyglądałaby estetycznie w oczach innych?
paznokcie, czyli manicure po męsku
paznokcie, czyli manicure po męsku

Przede wszystkim - paznokcie. To głównie właśnie paznokcie wpływają na ocenianie naszych dłoni. Wiadomo - jeśli mamy poobgryzane skórki, gdzie niegdzie małe ranki oraz obgryzione paznokcie - raczej dobrego wrażenia nie zrobimy. Kolejna ważna rzecz - skóra dłoni. O nią powinno się dbać. Choć tutaj faceci mogą lekko pokiwać głową i pomyśleć - "na co mi kremy, bez przesady...". Dla jednych szorstka męska dłoń to wyznacznik prawdziwego samca alfa, któremu nic nie jest straszne. Szorstka skóra jego dłoni, świadczy tylko o tym jak bardzo zapracowany jest i jak wiele te ręce są w stanie unieść. Dla pozostałych to po prostu wyznacznik braku podstawowych zasad dbałości o siebie. Zatem trzeba tutaj znaleźć kompromis.
paznokcie, czyli manicure po męsku
paznokcie, czyli manicure po męsku
paznokcie, czyli manicure po męsku

Zasadniczo męski manicure od damskiego różni się bardzo niewiele. Wystarczy kilka prostych i banalnych zabiegów, co więcej -jedne z nich wykonujemy siłą rzeczy. Mowa oczywiście o obcinaniu paznokci. Musimy je odpowiednio prosto obciąć i ewentualnie nadać kształt przy pomocy pilniczka. Dostosujmy kształt paznokcia do jego wielkości. Następnie - skórki. Pamiętajmy, że skóra u mężczyzn jest twardsza, tak samo jak i skórki oraz paznokcie, więc zmiękczanie skórek może potrwać odrobinę dłużej. Nim facet weźmie się za usuwanie skórek, powinien najpierw moczyć dłonie w wodzie z mydłem lub cytryną, aby łatwiej mu to poszło. Skórki usuniemy specjalnym patyczkiem, który można zakupić w każdym sklepie kosmetycznym, ewentualnie możemy pożyczyć go od swej lubej.
paznokcie, czyli manicure po męsku
paznokcie, czyli manicure po męsku
paznokcie, czyli manicure po męsku

Ostatnim etapem w tym niezbyt skomplikowanym procesie jest odżywienie dłoni przy pomocy specjalnych kremów wzbogaconych o minerały i witaminy. Powinny być to kremy które można również zastosować na paznokcie, żeby zachować ich ładny i zdrowy wygląd. Facet powinien często używać kremów nawilżających na dłonie - szczególnie te szybko się wchłaniające, dla lepszej kondycji skóry. Dla wielu facetów może to wszystko brzmieć wręcz nieprawdopodobnie, ale drodzy panowie - takie są realia. Dziś facet zadbany, to facet pożądany przez inne kobiety. Temat manicure dla płci męskiej wciąż w jakiś sposób jest tematem tabu, który całe szczęście - powoli się przełamuje. Czasami warto poświęcić odrobinę czasu na takie zabiegi dla dobrego samopoczucia i nie zwracać uwagi na opinię innych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Paznokcie, czyli manicure po męsku

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Paznokcie, czyli manicure po męsku