Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Pielęgnacyjne wpadki facetów

Kosmetyki

rss

Pielęgnacyjne wpadki facetów

2014.01.12//  D. Jędrzejewska
Męska pielęgnacja ostatnimi czasy zrobiła się bardzo modna. Zaniedbany facet-obdartus przestaje już się kojarzyć z nonszalancką męskością, zamiast tego przypisuje mu się cechy niechluja, i słusznie! Panie coraz bardziej doceniają panów, którzy potrafią o siebie zadbać, zaś panowie zaczynają intensywnie myśleć o zabiegach pielęgnacyjnych nie tylko, by zwrócić na siebie uwagę płci przeciwnej, ale i czuć się świetnie we własnej skórze. Pragnienie dobrego wyglądu i spontaniczne, energiczne działania, często są jednak przyczyną spektakularnych wpadek w tej dziedzinie. Brak umiaru i wiedzy miewa opłakane skutki, które prędzej wymuszą na otoczeniu kpiący uśmieszek niż szacunek i podziw. Oto kilka pielęgnacyjnych wpadek typowych dla facetów.
Za dużo żelu
Pielęgnacyjne wpadki facetów
Pielęgnacyjne wpadki facetów
Pielęgnacyjne wpadki facetów

Drodzy panowie, era skorupy na głowie nieuchronnie się skończyła. To, co było fajne w latach 90., na razie nie zapowiada swojego powrotu. Tymczasem żel nadal jest słabością wielu współczesnych Polaków, którzy bez jego nałożenia, czują się niemalże jak bez majtek. Warto jednak wiedzieć, że aby nieco podmodelować swoje włosy, nadać kształt fryzurze, wyprostować niesforne komsyki i „kogutki”, wcale nie potrzeba dużej ilości kosmetyku. Dziś bowiem wygląda to już nieestetycznie i nienaturalnie, poza tym mocno wyżelowane włosy przypominają przetłuszczone i szybciej tracą swoją świeżość. Dzisiaj moda zwraca się ku naturalności i lekkiej nonszalancji. Włosy bez żelowego wsparcia, lekko zmierzwione lub po prostu dobrze obcięte wydają się znacznie atrakcyjniejsze. Choć żel nie musi iść w odstawkę, dobrze by był jedynie dodatkiem, nie naczelnym kosmetykiem. Na rynku istnieje też cała masa innych kosmetyków, które mogą zastąpić wysłużony już żel. Są to między innymi glinki i pasty modelujące, gumy do włosów, a nawet… woda i lekkie zwilżenie.
Zbyt intensywne „psikanie”
Pielęgnacyjne wpadki facetów
Pielęgnacyjne wpadki facetów
Pielęgnacyjne wpadki facetów

Męski zapach, owszem, jest seksowny. Zwraca uwagę otoczenia, przede wszystkim kobiet, potrafi przyjemnie podrażniać zmysły i pobudza wyobraźnię. Wszystko ma jednak swoje granice. Zapach wbrew pozorom nie służy do tego, by zostać zauważonym – to uzyskujemy dzięki dobremu wyglądowi i osobowości. Nasza woń jest jedynie dodatkiem, uzupełnieniem całości. Tymczasem wielu panów wychodzi z założenia, że im więcej perfum i wody toaletowej wyleją na siebie, tym większy zgromadzi się wokół nich wianuszek wielbicielek. Pomyłka! Panie raczej unikają nachalnie pachnących facetów, skłonność do nadto wyraźnej woni, przypisując tandecie, a nie seksownej pielęgnacji. Pamiętajmy, że perfumy służą do skrapiania ciała, nie zalewania się nimi. Warto też wprowadzić zasadę rozróżniania zapachów dziennych i wieczornych, służących do tych wielkich wyjść. Zapach, którego używamy do pracy, na uczelnię czy po prostu do codziennego użytku, powinien być delikatny, „mydełkowy”, nie zakłócać środowiska naturalnego. Dopiero wieczór jest idealny dla ciężkich zapachów. Im jednak cięższy zapach, tym mniej pisknięć – oto złota zasada pielęgnacji.
Dezodorant zamiast antyperspirantu
Pielęgnacyjne wpadki facetów
Pielęgnacyjne wpadki facetów
Pielęgnacyjne wpadki facetów

Kolejny powszechny błąd z zakresu tych „kosmetycznych”. Mężczyznom często się wydaje, że wszystko, co „psika”, ma podobne zastosowanie. Sięgają więc po ładnie pachnące dezodoranty, by zapobiegać poceniu się i brzydkiemu zapachowi z tym związanemu. A to przecież nie tędy droga. Należy bowiem rozróżnić dezodoranty, które mają utrzymywać ładną woń na naszej skórze, a antyperspiranty, które mają działanie czysto praktyczne - na długo zapobiegają poceniu się i zwalczają zapach potu. Ten drugi rodzaj dezodorantu zawsze jest odpowiednio oznaczony, ten pierwszy natomiast nie ma żadnych właściwości hamujących pot i posiada zupełnie inny skład.
Niechlujne golenie
Pielęgnacyjne wpadki facetów
Pielęgnacyjne wpadki facetów
Pielęgnacyjne wpadki facetów

Krwawe draśnięcia i wrastanie włosków nie wyglądają męsko, a niestety rzucają się w oczy. By wyglądać dobrze i cieszyć kobiecy wzrok ładną, estetyczną twarzą, należy nauczyć się porządnie golić. Ważna jest również pielęgnacja po goleniu. Wielu mężczyzn ma problemy z krostami powstającymi po goleniu, które przypominają trądzik i pojawiają się już w tym samym dniu lub dzień po usunięciu zarostu. Trudno sobie z tym poradzić. Prosta droga do sukcesu to nie tylko staranne golenie odpowiednią maszynką, pod ciepłą wodą, „z włosem”, ale i regularne nawilżanie, używanie odpowiednich balsamów i dobrych kremów po goleniu.
Zbyt silne kosmetyki
Pielęgnacyjne wpadki facetów
Pielęgnacyjne wpadki facetów

Może się wydawać, że skoro facet jest silny i twardy, powinien używać wyłącznie silnych kosmetyków. Często więc traktuje swoją skórę i całe ciało mocnymi detergentami, wysuszającym mydłem (najlepiej szarym) czy tanim szamponem, będąc przekonanym, że to są najlepsze środki dla jego twardego stylu życia. W pielęgnacji natomiast najważniejsze to po pierwsze: dopasować się do indywidualnych potrzeb i reagować na to, co podpowiadają nam nasza skóra czy włosy, po drugie: wysoka jakość kosmetyków. Kosmetyki, których używamy, tak jak i jedzenie czy nasze ubrania, by skutecznie spełniały swoją rolę, muszą być po prostu dobrej jakości. Ta zasada obowiązuje niezależnie od płci.

Najbardziej przykrą pielęgnacyjną wpadką mężczyzn nadal jest jednak niewystarczająca higiena. Istnieją bowiem faceci, którzy w zgodzie ze współczesną modą, potrafią wyposażyć swoją kosmetyczkę w prawdziwe cuda, ekskluzywne kremy czy drogie wody toaletowe, zapominając o podstawowych regułach pielęgnacji – regularnym, częstym myciu. Bez tego żaden kosmetyk nie pomoże i nie zamaskuje niedbałości i niechlujstwa.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Pielęgnacyjne wpadki facetów

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale KulturaDo góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Pielęgnacyjne wpadki facetów