Lifestyle   »   Podróże   »   Portugalia - malownicze miejsce na krańcu Europy

Podróże

rss

Portugalia - malownicze miejsce na krańcu Europy

2010.07.20//  I. Rupa
Portugalia leży w południowo-zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego. Na północy i wschodzie kraj ten graniczy Hiszpanią, a jej zachodnie i południowe wybrzeże otacza Ocean Atlantycki. Do terytorium państwa należą także 2 regiony autonomiczne: archipelag wysp wulkanicznych - Azory i Madera.
Zobacz także: Portugalia - kraj położony na Półwyspie Iberyjskim »W Portugalii, miejsce i sposób na odpoczynek znajdzie każdy. Osoby poszukujące ciszy i spokoju, jak i te, które lubią zgiełk miast i huczne zabawy. Można tu odpocząć wybierając jedną z fantastycznych plaż przede wszystkim w rejonie Algarve lub na archipelagu wysp Madery, bądź Azorów. Najbardziej polecana jest 9 kilometrowa, piaszczysta plaża na wyspie Porto Santo w archipelagu Madery.
Portugalia Portugalia...
Portugalia ...leży nad...
Portugalia ...Atlantykiem

Możliwości uprawiania sportów są tu wręcz nieograniczone. Można spróbować wielu dyscyplin sportowych takich jak: nurkowanie, żeglarstwo, windsurfing, kajakarstwo, jazda konna, piesze wędrówki, wycieczki rowerowe, wspinaczka górska, speleologia, skoki spadochronowe, łowienie ryb, paralotnie, oglądanie delfinów i wielorybów.
Portugalia Stolicą...
Portugalia ...Portugalii jest...
Portugalia ...Lizbona

Na osoby, które chcą się zrelaksować, czekają liczne uzdrowiska rozrzucone po całym kraju, oferujące kąpiele termalne, zabiegi błotne lub z algami, masaże, bicze oraz odnowę biologiczną. Pasjonaci zwiedzania odnajdą tu wiele zabytkowych budowli i zapierających dech w piersiach widoków.

Jednym z większych tradycyjnych świąt w Portugalii jest noc św. Jana w Porto. Mieszkańcy urządzają na placu Aliados, a potem na plaży ogromny karnawał! Dzieci i dorośli uderzają się w ten dzień "na szczęście" plastikowymi młotkami, a w nocy puszczają papierowe balony. i podziwiają pokaz sztucznych ogni. Obchodom nocy św. Jana towarzyszą zawsze pokazy sztucznych ogni.
Portugalia Do Portugalii...
Portugalia ...należą także...
Portugalia ...Azory i Madera

W Portugalii, dużym uznaniem wśród turystów cieszą się restauracje usytuowane przy plażach, w Praia da Rocha są to między innymi Dolce Vita - naprzeciwko hotelu Algarve, Tropical oraz Titanic. W miejscowości Alvor do chętnie odwiedzanych i klimatycznych zalicza się restaurację mieszczącą się zaraz przy urokliwym porcie - Fishermen's Rest, a w lokalach w Algavre będziemy mogli zjeść słynne danie z kurczaka przyprawionego na ostro.
Portugalia W Portugalii...
Portugalia ...miejsce na odpoczynek...
Portugalia ...znajdzie każdy

W portugalskiej kuchni bardzo cenione są owoce morza oraz różne gatunki ryb. Narodową potrawą jest bacalhau - suszony i solony dorsz - przyrządzany na ponad 300 sposobów. Popularne są pieczone na grillu sardynki, różnego rodzaju mięsa i zupy.
Portugalia Ten przepiękny kraj ma nam...
Portugalia ...do zaoferowania...
Portugalia ...niezliczoną ilość atrakcji

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Portugalia - malownicze miejsce na krańcu Europy

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Portugalia - malownicze miejsce na krańcu Europy