Lifestyle   »   Podróże   »   Islandia czyli życie w rękach wulkanu Eyjafjallajokull

Podróże

rss

Islandia czyli życie w rękach wulkanu Eyjafjallajokull

2010.10.21//  I. Rupa
Wyjazd do Islandii to świetny sposób na to, jak można spędzić wolny czas, urlop. Znajdziemy tu niepowtarzalne dzieła przyrody, istne cuda których nie spotkamy w żadnym innym miejscu.
Zobacz także: Islandia - wyspiarskie państwo na Oceanie Atlantyckim »Islandia to bardzo ciekawe państwo, położone w Europie Północnej – na wyspie Islandia w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Jest to kraj nordycki. Znajdują się tu liczne lodowce, w tym największy w Europie – Vatanajokull. Zobaczymy tam także laguny, po których pływają góry lodowe, gorące źródła oraz gejzery. Co ciekawe Islandia jest krajem o niezwykle czystej wodzie – można ją pić prosto z kranu.
Islandia
Islandia
Islandia

Stolicą państwa i największym miastem Islandii jest Rejkiawik. Drugim po stolicy miastem Islandii jest Akureyri. Reykjavik to miasto po prostu tętniące życiem. Szaleństwo po klubach nocnych to przyjemność na jaką musimy sobie tutaj pozwolić.

Setki młodych ludzi na ulicach, bawią się w najlepsze i wcale nie przejmują się kosmicznymi cenami trunków. Patrząc na ten niezdrowy tryb życia, aż trudno uwierzyć, że średnia długość życia Islandczyków przekracza 80 lat i należy do najwyższych na świecie!
Islandia
Islandia
Islandia

Krajobraz wyspy jest zróżnicowany - góry na przemian przeplatają się z lodowcami. Południowy brzeg morski w większej części to rozległe równie pływowe i delty rzek lodowcowych.

Tutaj też znajduje się najgroźniejszy ostatnimi czasy wulkan – Eyjafjallajokull. Jest to czynny wulkan, który leży na zachód od wulkanu Katla, w pobliżu lodowca o takiej samej nazwie. Jak pamiętamy erupcja Eyjafjallajokull sparaliżowała linie lotnicze na całym świecie, tak więc życie w Islandii leży w rękach tego oto wytworu natury.
Islandia
Islandia
Islandia

Walutą w Islandii jest korona islandzka - 100 ISK = 2,41 zł. Jeśli chodzi o wymianę pieniędzy, trzeba to robić w banku, raczej nie znajdziemy tutaj kantorów.
Islandia
Islandia
Islandia
Islandia
Islandia
Islandia
Islandia
Islandia
Islandia
Islandia
Islandia
Islandia

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: iceland.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Islandia czyli życie w rękach wulkanu Eyjafjallajokull

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Islandia czyli życie w rękach wulkanu Eyjafjallajokull