Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Co robi mężczyzna w łazience?

Kosmetyki

rss

Co robi mężczyzna w łazience?

2015.01.31//  D. Jędrzejewska
Co robi mężczyzna w łazience? To z pozoru dziwne pytanie dostarcza ciekawych odpowiedzi, nie raz obalających mity dotyczące zarówno męskiej, jak i damskiej pielęgnacji. Zwróćmy uwagę choćby na spędzany w łazience czas. Powszechnie uważa się, że mężczyźni zdecydowanie mniej czasu potrzebują na pielęgnację niż kobiety. Czyżby? Wyniki badań potwierdzają, że panie dłużej przebywają w łazience przed tzw. „wielkimi wyjściami”. Wyszykowanie się zajmuje im pod 50 minut, faceci potrzebują natomiast zaledwie pół godzinny. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku codziennych, porannych wyjść – wówczas dziewczyny potrzebują średnio 6 minut mniej!
Wanna czy prysznic?
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?

Kobiety preferują kąpiel w wannie. Facetom częściej odpowiada prysznic. Dlaczego? Chodzi tu przede wszystkim o oszczędność czasu. Mężczyźni nie lubią się „cackać” – wpadają do kabiny tak szybko, jak z niej wychodzą, wszystko odbywa się ekspresowo bez zbędnych ceregieli. Panie do spraw pielęgnacyjnych podchodzą z większą refleksją. Kąpiel nie jest dla nich zwyczajową czynnością, ale czymś ponad – najlepszym sposobem na relaks, chwilę zapomnienia i ucieczki, okazją do przemyślenia paru spraw. Co ciekawe, według badań przeprowadzonych przez Opinion Research Corporation, niemal połowa spośród ankietowanych, którzy wolą kąpiele w wannie niż pod prysznicem, deklaruje czytanie książek i magazynów w łazience. Większość z nich to mężczyźni. Ci lubią się oddawać lekturze nie tylko podczas bąbelkowej kąpieli, ale oczywiście na sedesie. Kobiety robią to znacznie rzadziej, wybierając czytanie raczej na kanapie w dużym pokoju.
W okolicach sedesu
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?

Najwięcej różnic między męskim i damskim zachowaniem w łazience odnotowuje się chyba w obrębie sedesu. Mówi się, że największą, męską przypadłością jest niezamykanie klapy, z czym panie skutecznie starają się walczyć. Warto przy okazji wspomnieć, że niewykonywanie tej czynności może być brzemienne w skutki – to bowiem najlepszy sposób na rozprzestrzenianie się tzw. bakterii fekalnych, a w konsekwencji nieprzyjemnych wirusów. Dobrze nauczyć się zamykać klapę jeszcze przed spłukaniem wody, gdyż to właśnie spłukiwanie wzbija w powietrze wszelkie drobnoustroje, które osadzają się na przedmiotach na około. Pół biedy, jeśli mamy ubikację oddzieloną od łazienki. Jeśli nie – bakterie z sedesu przylepiają się nawet do takich sprzętów, jak szczoteczka do zębów, mydło i mydelniczka, umywalka czy wanna.
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?

Mężczyźni na sedesie (inaczej mówiąc: „na tronie”) czytają, używają komórek, czasem nawet do ubikacji zabierają laptopa. Załatwianie się jest czymś w rodzaju rytuału, dla pań to tylko obowiązek bez znaczenia. Faceci inaczej zachowują się także, oddając mocz. Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii aż 67% mężczyzn pluje do toalety podczas sikania. Przyczyn takie zachowania jeszcze nie ustalono.
Problem z utrzymaniem czystości
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?

Panowie zwykle wolą zostawić przykry obowiązek utrzymania w łazience czystości swoim partnerkom. Rzadko myją umywalkę, kabinę prysznicową, już nie mówiąc o ubikacji. Wydaje się to niesprawiedliwe w świetle brytyjskich badań, które udowadniają, że mężczyźni zostawiają po sobie w łazience większy bajzel – rzadko kiedy wymieniają wyczerpaną rolkę papieru na nową, nagminnie zostawiają w umywalce włosy po goleniu, nie segregują prania, tzw. „brudy” mnożąc nie tylko w koszu, ale i na kupie na koszu. Oczywiście błędem byłoby uogólniać – nie wszyscy faceci to łazienkowi bałaganiarze. Często się jednak zdarza, że to właśnie przedstawiciele płci męskiej mniej zdają sobie sprawę z nakładu czasu, jaki należy poświęcić łazience, by lśniła.
Mężczyźni lubią patrzeć w lustro
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?

Widok kobiety, która ogląda się w lustrze, to już pewien symbol, który na stałe zadomowił się w naszej kulturze. Wydaje się, że mężczyźni odczuwają znacznie mniejszą potrzebę wpatrywania się w swoje oblicze. To jednak ciągle się zmienia. Dr Diedrichs z University of the West of England w Bristolu nawiązała współpracę z Central YMCA, organizacją promującą zdrowie i sprawność fizyczną, oraz z Succeed Foundation, fundacją charytatywną walczącą z zaburzeniami żywienia, by przeprowadzić pewien sondaż i dowiedzieć się jak to jest z tymi facetami i ich zainteresowaniem własnym wyglądem. Okazało się, że mężczyźni coraz częściej krytycznie patrzą na siebie – oglądają w lustrze swój brzuch, ramiona, analizują wielkość swoich mięśni i poprawność sylwetki. Większość respondentów przyznała, że porównuje własny wygląd do standardu atrakcyjności - wysokiego, szczupłego, umięśnionego, opalonego mężczyzny o zdrowej cerze i bujnej fryzurze. Coraz więcej mężczyzn ma przez to kompleksy.
Łazienka jako kryjówka
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?

Brytyjscy badacze doszli również do innego, ciekawego wniosku. Okazało się, że aż połowa brytyjskich mężczyzn ukrywa się w łazience przed swoimi denerwującymi partnerkami czy żonami, z którymi aktualnie są na ścieżce wojennej. Panowie zamykają się w łazience nie tylko, by pozbierać myśli, ale również pograć na przenośnych konsolach czy telefonach, a nawet obejrzeć transmisje z meczów.

Co ciekawe, 1 na 10 facetów ucieka do łazienki, bojąc się kontaktu z przyjaciółmi ukochanej, nie chcąc oglądać seriali lub po to, aby móc się wyciszyć. Łazienka to bowiem gwarancja intymności, z czego panowie uwielbiają korzystać.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Co robi mężczyzna w łazience?

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Co robi mężczyzna w łazience?