Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Co robi mężczyzna w łazience?

Kosmetyki

rss

Co robi mężczyzna w łazience?

2015.01.31//  D. Jędrzejewska
Co robi mężczyzna w łazience? To z pozoru dziwne pytanie dostarcza ciekawych odpowiedzi, nie raz obalających mity dotyczące zarówno męskiej, jak i damskiej pielęgnacji. Zwróćmy uwagę choćby na spędzany w łazience czas. Powszechnie uważa się, że mężczyźni zdecydowanie mniej czasu potrzebują na pielęgnację niż kobiety. Czyżby? Wyniki badań potwierdzają, że panie dłużej przebywają w łazience przed tzw. „wielkimi wyjściami”. Wyszykowanie się zajmuje im pod 50 minut, faceci potrzebują natomiast zaledwie pół godzinny. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku codziennych, porannych wyjść – wówczas dziewczyny potrzebują średnio 6 minut mniej!
Wanna czy prysznic?
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?

Kobiety preferują kąpiel w wannie. Facetom częściej odpowiada prysznic. Dlaczego? Chodzi tu przede wszystkim o oszczędność czasu. Mężczyźni nie lubią się „cackać” – wpadają do kabiny tak szybko, jak z niej wychodzą, wszystko odbywa się ekspresowo bez zbędnych ceregieli. Panie do spraw pielęgnacyjnych podchodzą z większą refleksją. Kąpiel nie jest dla nich zwyczajową czynnością, ale czymś ponad – najlepszym sposobem na relaks, chwilę zapomnienia i ucieczki, okazją do przemyślenia paru spraw. Co ciekawe, według badań przeprowadzonych przez Opinion Research Corporation, niemal połowa spośród ankietowanych, którzy wolą kąpiele w wannie niż pod prysznicem, deklaruje czytanie książek i magazynów w łazience. Większość z nich to mężczyźni. Ci lubią się oddawać lekturze nie tylko podczas bąbelkowej kąpieli, ale oczywiście na sedesie. Kobiety robią to znacznie rzadziej, wybierając czytanie raczej na kanapie w dużym pokoju.
W okolicach sedesu
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?

Najwięcej różnic między męskim i damskim zachowaniem w łazience odnotowuje się chyba w obrębie sedesu. Mówi się, że największą, męską przypadłością jest niezamykanie klapy, z czym panie skutecznie starają się walczyć. Warto przy okazji wspomnieć, że niewykonywanie tej czynności może być brzemienne w skutki – to bowiem najlepszy sposób na rozprzestrzenianie się tzw. bakterii fekalnych, a w konsekwencji nieprzyjemnych wirusów. Dobrze nauczyć się zamykać klapę jeszcze przed spłukaniem wody, gdyż to właśnie spłukiwanie wzbija w powietrze wszelkie drobnoustroje, które osadzają się na przedmiotach na około. Pół biedy, jeśli mamy ubikację oddzieloną od łazienki. Jeśli nie – bakterie z sedesu przylepiają się nawet do takich sprzętów, jak szczoteczka do zębów, mydło i mydelniczka, umywalka czy wanna.
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?

Mężczyźni na sedesie (inaczej mówiąc: „na tronie”) czytają, używają komórek, czasem nawet do ubikacji zabierają laptopa. Załatwianie się jest czymś w rodzaju rytuału, dla pań to tylko obowiązek bez znaczenia. Faceci inaczej zachowują się także, oddając mocz. Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii aż 67% mężczyzn pluje do toalety podczas sikania. Przyczyn takie zachowania jeszcze nie ustalono.
Problem z utrzymaniem czystości
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?

Panowie zwykle wolą zostawić przykry obowiązek utrzymania w łazience czystości swoim partnerkom. Rzadko myją umywalkę, kabinę prysznicową, już nie mówiąc o ubikacji. Wydaje się to niesprawiedliwe w świetle brytyjskich badań, które udowadniają, że mężczyźni zostawiają po sobie w łazience większy bajzel – rzadko kiedy wymieniają wyczerpaną rolkę papieru na nową, nagminnie zostawiają w umywalce włosy po goleniu, nie segregują prania, tzw. „brudy” mnożąc nie tylko w koszu, ale i na kupie na koszu. Oczywiście błędem byłoby uogólniać – nie wszyscy faceci to łazienkowi bałaganiarze. Często się jednak zdarza, że to właśnie przedstawiciele płci męskiej mniej zdają sobie sprawę z nakładu czasu, jaki należy poświęcić łazience, by lśniła.
Mężczyźni lubią patrzeć w lustro
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?

Widok kobiety, która ogląda się w lustrze, to już pewien symbol, który na stałe zadomowił się w naszej kulturze. Wydaje się, że mężczyźni odczuwają znacznie mniejszą potrzebę wpatrywania się w swoje oblicze. To jednak ciągle się zmienia. Dr Diedrichs z University of the West of England w Bristolu nawiązała współpracę z Central YMCA, organizacją promującą zdrowie i sprawność fizyczną, oraz z Succeed Foundation, fundacją charytatywną walczącą z zaburzeniami żywienia, by przeprowadzić pewien sondaż i dowiedzieć się jak to jest z tymi facetami i ich zainteresowaniem własnym wyglądem. Okazało się, że mężczyźni coraz częściej krytycznie patrzą na siebie – oglądają w lustrze swój brzuch, ramiona, analizują wielkość swoich mięśni i poprawność sylwetki. Większość respondentów przyznała, że porównuje własny wygląd do standardu atrakcyjności - wysokiego, szczupłego, umięśnionego, opalonego mężczyzny o zdrowej cerze i bujnej fryzurze. Coraz więcej mężczyzn ma przez to kompleksy.
Łazienka jako kryjówka
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?
Co robi mężczyzna w łazience?

Brytyjscy badacze doszli również do innego, ciekawego wniosku. Okazało się, że aż połowa brytyjskich mężczyzn ukrywa się w łazience przed swoimi denerwującymi partnerkami czy żonami, z którymi aktualnie są na ścieżce wojennej. Panowie zamykają się w łazience nie tylko, by pozbierać myśli, ale również pograć na przenośnych konsolach czy telefonach, a nawet obejrzeć transmisje z meczów.

Co ciekawe, 1 na 10 facetów ucieka do łazienki, bojąc się kontaktu z przyjaciółmi ukochanej, nie chcąc oglądać seriali lub po to, aby móc się wyciszyć. Łazienka to bowiem gwarancja intymności, z czego panowie uwielbiają korzystać.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Co robi mężczyzna w łazience?

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Co robi mężczyzna w łazience?