Lifestyle   »   Podróże   »   Co robić w Warszawie, czyli atrakcje polskiej stolicy

Podróże

rss

Co robić w Warszawie, czyli atrakcje polskiej stolicy

2017.01.17//  P. Potocki

Warszawę rocznie odwiedza około 8,5 miliona turystów. Oglądają przede wszystkim Stare Miasto, Wilanów, Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki. Warto jednak pamiętać, że stolica ma do zaoferowania o wiele więcej niż klasyczne punkty polecane w każdym przewodniku po mieście. Sprawdź, gdzie jeszcze warto wybrać się podczas wycieczki po Warszawie!

Stolica może pochwalić się nie tylko piękną architekturą i bogatą historią. Pomiędzy lokalizacjami, w których przez wieki rozgrywały się wydarzenia ważne dla dziejów kraju, znajdują się miejsca dopasowane do dynamicznego życia współczesnego miasta. Są to obiekty stworzone z myślą zarówno o mieszkańcach, jak i turystach, którzy chcą zasmakować w nieco mniej oczywistych atrakcjach. Pracownicy AccorHotels podpowiadają, na co zwrócić szczególną uwagę.
AccorHotels, Novotel Warszawa Centrum

Warszawa kulturalna – teatry, kina, festiwale
W Warszawie działa blisko 50 teatrów, prezentujących repertuar skierowany do widzów w każdym wieku. Do najważniejszych zaliczają się: Teatr Narodowy, Teatr Dramatyczny, Teatr Powszechny, Teatr Capitol czy Teatr Rampa. Bilety z reguły są wyprzedawane z dużym wyprzedzeniem, w wielu przypadkach można jednak zdobyć wejściówki w atrakcyjnych cenach – wystarczy przyjść godzinę przed spektaklem i wykazać się odrobiną cierpliwości.
Coś dla siebie znajdą w Warszawie również miłośnicy kina i dobrej muzyki. Co roku w stolicy odbywa się bowiem wiele festiwali, m.in.:
Warszawski Festiwal Filmowy – organizowany na początku października. Prezentowane są na nim nowe filmy polskich i światowych twórców.

  • Watch Docs – festiwal poświęcony filmom dokumentalnym, poruszającym tematykę praw człowieka. Odbywa się w pierwszej połowie grudnia.

  • Warsaw Orange Festiwal – jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce, przyciągający gwiazdy światowego formatu. W ubiegłych latach na scenie pojawiali się m.in.: Nelly Furtado, Moby, Linkin Park czy Florence and The Machine.

Dodatkowo w okresie letnim można wybrać się na plenerowe pokazy filmowe czy koncerty w ramach takich imprez jak Otwarta Ząbkowska lub Wianki nad Wisłą.

Warszawa muzealna – nie tylko Muzeum Narodowe
Stolica to również prawdziwy raj dla osób lubiących pogłębiać swoją wiedzę podczas podziwiania muzealnych ekspozycji. Niemal na każdym kroku można tu znaleźć placówki gromadzące interesujące eksponaty. Warto odwiedzić nie tylko Muzeum Narodowe, ale także takie atrakcje jak:

  • Muzeum Powstania Warszawskiego – jeden z najpopularniejszych punktów na muzealnej mapie stolicy. Dzięki licznym fotografiom, filmom i multimedialnym prezentacjom wiernie odtwarza atmosferę powstańczej Warszawy.

  • Centrum Nauki Kopernik – to miejsce z pogranicza muzeum i laboratorium. Zarówno młodzi, jak i dorośli pasjonaci nauki mogą zapoznać się tu m.in. z prawami fizyki i sposobem funkcjonowania ludzkiego ciała.

  • Muzeum Plakatu – jego kolekcja liczy około 54 000 plakatów m.in. prace Pabla Picassa i Andy’ego Warhola. Muzeum ściśle współpracuje z innymi tego typu placówkami na całym świecie.

  • Muzeum Karykatury – gromadzi polskie i zagraniczne ilustracje satyryczne. Obecnie jego zbiory liczą niemal 2500 prac.

  • Muzeum Domków dla Lalek – można tu zobaczyć ponad 100 domków dla lalek z różnych epok. Ekspozycja muzealna obejmuje również inne zabawki np. unikatowe zabawki sakralne.

Warszawa kawiarniana – smaczna kawa i piwa rzemieślnicze
Po całym dniu zwiedzania stolicy warto na chwilę odpocząć w jednym z nietuzinkowych lokali. Coś dla siebie znajdą w Warszawie zarówno entuzjaści aromatycznej herbaty, pobudzającej kawy, jak i rzemieślniczych piw o nietypowych smakach. Jeśli ktoś chce napić się kawy w towarzystwie łaszących się kotów – powinien odwiedzić Miau Cafe, jeśli natomiast woli sprawdzić, jak smakuje piwo z dodatkiem czosnku lub papryczek chili – spodoba mu się w barach Same Krafty lub Piwne Podziemie na Starym Mieście. Niezwykłym miejscem jest również kawiarnia Życie jest piękne, czyli lokal zatrudniający osoby zmagające się z autyzmem.

Niezwykłe kawiarnie i bary mieszczą się również na warszawskiej Pradze – dzielnicy przez lata owianej złą sławą. Obecnie Praga jest uważana za mekkę artystów i miejsce przyciągające osoby szukające wytchnienia od szybkiego tempa życia i korporacyjnych wymagań. Sercem Pragi jest ulica Ząbkowska z licznymi lokalami gastronomicznymi.
Mieszkańcy Warszawy chętnie odwiedzają także knajpki na placu Zbawiciela (uważanego przez wielu za tzw. „hipsternię”) oraz w nowo otwartej Hali Koszyki.

Warszawa na dłużej

Aby w pełni poznać charakter stolicy, warto zostać tu na dłużej i zboczyć ze ścieżek wytyczonych przez przewodników. Zarezerwuj więc pokój w jednym z hoteli w Warszawie i sprawdź, co jeszcze kryje się w cieniu Pałacu Kultury i Łazienek Królewskich.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Co robić w Warszawie, czyli atrakcje polskiej stolicy
 / 
Komentarze do: Co robić w Warszawie, czyli atrakcje...
Piotr pisze:

Ostatnio żona miała sprawy w Warszawie i wybraliśmy się całą rodzinką. Ja z córką odwiedziliśmy Centrum Kopernika. Świetna rzecz dla dzieciaka. W sumie ja również się nie nudziłem. Następnym razem na pewno zaliczymy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Co robić w Warszawie, czyli atrakcje polskiej stolicy