Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Jak dbać o siebie zimą?

Forma i zdrowie

rss

Jak dbać o siebie zimą?

2011.11.18//  D. Kwiecień
Nie ma co się oszukiwać. Wystarczy wyjść na zewnątrz, by przekonać się na własnej skórze, że zima nadchodzi wielkimi krokami. Zmiana pogody nie wiąże się jedynie z innymi ubraniami w szafie. Dobrze jest używać też innych perfum, które będą pasować do najchłodniejszej pory roku. Zmian wymagają także sposoby pielęgnacji i tym właśnie dziś się zajmiemy.
Zdrowie i pielęgnacja - jak dbać o siebie zimą? Zimą...
Zdrowie i pielęgnacja - jak dbać o siebie zimą? ...musimy szczególnie...
Zdrowie i pielęgnacja - jak dbać o siebie zimą? ...dbać o siebie

Zimą nasza skóra jest zdecydowanie bardziej sucha, niż podczas pozostałych pór roku. Dlatego ważne jest, by zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. Czym kierować się przy wybieraniu dobrego balsamu? Należy uważać na te, które zawierają w sobie alkohol. Powoduje on odwodnienie organizmu, co wiąże się z suchą skórą, a przecież tego nie chcemy.
Zdrowie i pielęgnacja - jak dbać o siebie zimą? Gorący prysznic...
Zdrowie i pielęgnacja - jak dbać o siebie zimą? ...sprzyja wysuszaniu się...
Zdrowie i pielęgnacja - jak dbać o siebie zimą? ...skóry

Niewiele osób zdaje sobie także sprawę, z tego że gorący prysznic zimą nie jest zdrowy dla naszej skóry. Wracając do domu marzymy o tym, by wygrzać się w ciepłej wannie. Lepszym wyborem będzie jednak ustawienie kurków na nieco mniejszą temperaturę. Gorąca woda rozszerza pory, co umożliwia uciekaniu wilgoci ze skóry na zewnątrz.
Zdrowie i pielęgnacja - jak dbać o siebie zimą? Ćwiczenia poprawiają...
Zdrowie i pielęgnacja - jak dbać o siebie zimą? ...krążenie...
Zdrowie i pielęgnacja - jak dbać o siebie zimą? ...krwi

Wiosną czy latem mamy zdecydowanie więcej chęci do odwiedzania siłowni. Nosimy wtedy mniej ubrań, a co za tym idzie – nasza sylwetka jest wtedy bardziej widoczna dla innych. Dlatego staramy się o nią dbać. Zimą jednak wychodzenie z domu jest jedną z ostatnich rzeczy, na które mamy ochotę. Wolimy wrócić po pracy do ciepłego domu i tam oddawać się lenistwu. Warto jednak zebrać się w sobie i udać się na trening. Ćwiczenia nie tylko poprawiają wygląd naszej sylwetki (zimą mamy tendencję do większego magazynowania tłuszczu), ale także polepszają krążenie, dzięki czemu nasza twarz będzie błyszczała na tle innych.
Zdrowie i pielęgnacja - jak dbać o siebie zimą? Przez głowę...
Zdrowie i pielęgnacja - jak dbać o siebie zimą? ...tracimy...
Zdrowie i pielęgnacja - jak dbać o siebie zimą? ...najwięcej ciepła

Pamiętacie sytuacje z dzieciństwa, w których rodzice dziesiątki raz przypominali nam, byśmy założyli czapkę? Dzieci i nastolatkowie mają tendencję do buntu, ale czasem warto posłuchać starszych. Przy chłodnych temperaturach, bardzo ważne jest, by osłonić nasze głowy. Jest to podstawowy punkt straty ciepła na naszym ciele. Nieważne czy wybierzemy czapkę, czy zdecydujemy się na kaptur. Liczy się tylko to, by ochronić głowę przed zimnem.
Zdrowie i pielęgnacja - jak dbać o siebie zimą? Zimą promienie...
Zdrowie i pielęgnacja - jak dbać o siebie zimą? ...słoneczne także...
Zdrowie i pielęgnacja - jak dbać o siebie zimą? ...mogą poparzyć

Jesteśmy przekonani o tym, że krem do opalania powinno stosować się jedynie podczas letniego wypoczynku na słońcu. Nic bardziej mylnego! Zimowe słońce może także poparzyć naszą twarz. Jego promienie są bardziej skoncentrowane, poprzez odbijanie się od białego śniegu.
Przeczytaj także: Woda i jej ogromne znaczenie dla naszego organizmu »Nasz organizm nie jest idealny i w chłodnych temperaturach do naszego mózgu nie dociera informacja o pragnieniu. Wtedy jest bardzo łatwo o odwodnienie, co wiąże się także z suchą skórą, o której już wspominaliśmy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: amanfashion.blogspot.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak dbać o siebie zimą?

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Jak dbać o siebie zimą?