Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Woda i jej ogromne znaczenie dla naszego zdrowia

Forma i zdrowie

rss

Woda i jej ogromne znaczenie dla naszego zdrowia

2011.05.18//  D. Kwiecień
O tym, że woda to życie wiemy doskonale. Ciągle słyszymy również o potrzebie uzupełniania płynów w naszym organizmie. Dlaczego jest to jednak tak bardzo ważne? Warto przyjrzeć się znaczeniu wody dla naszego życia i wprowadzić do codziennych nawyków picie odpowiedniej ilości.

Woda stanowi około 55-75 procent naszego organizmu. W przyrodzie nic nie dzieje się bez przyczyny, więc taka ilość życiodajnego płynu w ciele człowieka nie jest przypadkowa. Poprzez codzienne procesy, które mają miejsce w naszym wnętrzu, tracimy około 2 litrów dziennie i taką ilość powinniśmy dostarczać, by wszystko działało jak należy.
Woda i jej ogromne znaczenie - zdrowie Woda ma wpływ...
Woda i jej ogromne znaczenie - zdrowie ...na każdy element...
Woda i jej ogromne znaczenie - zdrowie ...naszego organizmu

Może być to zaskakujące, ale niedobór wody wpływa na pracę naszego mózgu. Objawami mogą być kłopoty z pamięcią czy koncentracją. Dlaczego tak się dzieje? Tkanka mózgowa składa się aż z 80 procent wody! Życiodajny płyn ma udział w rozprowadzaniu białek, enzymów oraz składników odżywczych.

Dbanie o odpowiedni poziom nawodnienia organizmu, przynosi również efekt w postaci zmniejszenia ryzyka zachorowań na różne dolegliwości.
  • W ten sposób możemy uchronić się między innymi przed zapaleniem stawów. Jesteśmy w ciągłym ruchu co naturalnie wpływa na zużycie organizmu. Płyn stawowy, jak się domyślacie składający się głównie z wody, dba o amortyzacje i zmniejszenie tarcia, niczym olej w silniku. Gdy nasz organizm traci wodę, stawy narażone są na większe tarcie i zużycie, które grozi nam poważnymi problemami.
  • Przy procesie każdej produkcji powstają materiały odpadowe. Tak jest również z naszym organizmem. Materiałem odpadowym w tym wypadku są toksyny, których nasz organizm musi się stale pozbywać. W przeciwnym wypadku zaczynamy czuć się gorzej, a poważną konsekwencją może być zachorowanie na nowotwór. Im bardziej dbamy o nawodnienie organizmu, tym szybciej ciało pozbywa się toksyn.
  • Woda oczyszcza również nasz organizm z nadmiaru soli. O szkodliwości tego produktu słyszymy cały czas. Nie jest przesadą stwierdzenie, że sól ma zły wpływ na nasze życie. Według niektórych badań zbyt duży poziom soli w organizmie ma wpływ na ciśnienie krwi i różne zaburzenia pracy serca. Woda może nam również pomóc w walce ze zgagą!

Dbający o swoją sylwetkę doskonale wiedzą, że woda jest bardzo przydatna, gdy chcemy zrzucić parę kilo. Skutecznie zapełnia żołądek, dzięki czemu nie musimy sięgać po przekąski, które mogą nam popsuć walkę o odpowiednią wagę. Woda przyspiesza również metabolizm. Przyspieszony metabolizm to lepsze spalanie jedzenia i zmniejszone odkładanie się składników w tkance tłuszczowej. Same plusy!
Woda i jej ogromne znaczenie - zdrowie Powinieneś uzupełniać...
Woda i jej ogromne znaczenie - zdrowie ...około dwóch...
Woda i jej ogromne znaczenie - zdrowie ...litrów wody dziennie

Woda ma także wpływ na zdrowie naszych zębów. Zdziwieni? Codzienna higiena oczywiście ciągle jest bardzo ważna, ale jeśli nie zadbamy o odpowiedni poziom wody w organizmie, to nasze wysiłki ze szczoteczką będą przynosić mniejszy efekt. Na próchnicę zębów ma wpływ nagromadzenie się kwasu mlekowego, który niszczy szkliwo. Przyroda jest mądra i z tego powodu wyposażyła naszą jamę ustną w ślinę, która neutralizuje ten kwas. Ślina zawiera również minerały dbające o odbudowę naszych zębów. Jeśli brakuje nam wody, to następują problemy z produkcją śliny, a nasz uśmiech staje się zagrożony.
Woda i jej ogromne znaczenie - zdrowie Nie tylko...
Woda i jej ogromne znaczenie - zdrowie ...sportowcy muszą...
Woda i jej ogromne znaczenie - zdrowie ...nawadniać organizm

Nie popadajmy jednak w paranoję i nie pijmy cały czas wody. Jej zbyt duży poziom w organizmie również może nam zaszkodzić. Wystarczy uzupełniać to co tracimy poprzez codzienne funkcję życiowe. Średnio ta ilość wynosi 2 litry i tyle wypitej wody w zupełności wystarczy. Nie warto tego bagatelizować, bo jak sami widzicie, woda ma wpływ na każdy element naszego ciała.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Woda i jej ogromne znaczenie dla naszego zdrowia
 / 
Komentarze do: Woda i jej ogromne znaczenie dla naszego...
kosmak pisze:

Tak, woda nie zawsze jest bezpieczna.Lepiej doczytać o tym jaka woda jest dla nas najlepsza. Najbardziej uniwersalne są naturalne wody źródlane, nisko zmineralizowane. Mogą je pić bez ograniczeń ludzie w każdym wieku, zdrowi i chorzy, kobiety w ciąży.

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Woda i jej ogromne znaczenie dla naszego zdrowia