Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Jak dbać o skórę na urlopie?

Kosmetyki

rss

Jak dbać o skórę na urlopie?

2014.07.10//  D. Jędrzejewska
Pracowałeś nad swoim ciałem w ciągu roku? Teraz możesz bez kompleksów odsłonić je na plaży. Nie pracowałeś? To lepiej się opal – wiotkie bicepsy i zbyt obfite brzuchy gorzej wyglądają w trupiej bieli niż w słonecznym brązie. Zanim jednak położysz się na plaży i wystawisz na promienie słoneczne, zadbaj o odpowiednią ochronę. Ze słońcem naprawdę nie ma żartów! Stosując się do zasad pielęgnacji skóry unikniesz kłopotliwych schorzeń i innych, palących nieprzyjemności.
Uwaga na oparzenia!
Jak dbać o skórę na urlopie?
Jak dbać o skórę na urlopie?
Jak dbać o skórę na urlopie?

Na plaży łatwo stracić poczucie czasu. To co innego niż opalanie w solarium czy na balkonie. W ferworze wakacji, towarzyskich pogawędek, w towarzystwie pań w bikini i przyjaznej kompanii łatwo stracić poczucie czasu i znieczulić się na palące promienie słoneczne. W ten sposób nietrudno o oparzenia. Radzimy więc byś przed każdą wizytą na plaży czy na odkrytym basenie wysmarował ciało kremem z filtrem o wskaźniku ochrony przeciwsłonecznej od 30 wzwyż, który skutecznie uchroni cię przed promieniami UVA I UVB. Stare kremy, które zalegają w twojej łazience od lat, bez skrupułów wyrzuć do kosza. Z czasem, zawarte w tego typu kosmetykach substancje, rozkładają się i przestają działać – lepiej zaopatrzyć się więc w świeżą buteleczkę. Warto również zorientować się, czy aktualnie przyjmowane przez ciebie lekarstwa nie zwiększają wrażliwości na słońce. Oparzenia to przecież nic przyjemnego.
Grzybica atakuje
Jak dbać o skórę na urlopie?
Jak dbać o skórę na urlopie?
Jak dbać o skórę na urlopie?

Grzybica to dolegliwość wstydliwa i cierpliwie czyhająca na wczasowiczów. Trzeba być na nią wyczulonym szczególnie latem, gdyż to właśnie ciepło i wilgoć mogą wywołać tego typu infekcje. Najbardziej narażone na grzybicę elementy ciała, to stopy, pachy i genitalia, gdyż te zazwyczaj pozostają ciepłe i wilgotne, co sprzyja rozwojowi grzybów. Żeby się ustrzec przed ich atakiem, warto na wakacjach stosować przeciwgrzybiczne proszki i inne kosmetyki właśnie w tych, zagrożonych obszarach.
Przeciwko wysuszaniu
Jak dbać o skórę na urlopie?
Jak dbać o skórę na urlopie?
Jak dbać o skórę na urlopie?

Nasza skóra latem jest szczególnie narażona na cierpienie. Oparzenia to jednak niejedyny problem, z którym zmagamy się właśnie w tym okresie. Zwykle staje się wtedy bardzo przesuszeni i to niekoniecznie od słońca. Suchości sprzyjają częste kąpiele w basenie, a konkretnie płukanie skóry w chlorze, który służy do dezynfekcji wody. To właśnie on pozbawia naszą skórę warstwy oleistej. By temu zapobiec, nie wystarczy jedynie odpowiednie nawilżanie. Nawet jeśli wydaje ci się to dziwne, tuż po kąpieli w basenie weź jeszcze jedną kąpiel – tym razem w domowej wannie czy pod prysznicem. W ten sposób zmyjesz z siebie wszystkie negatywnie działające substancje. Potem oczywiście nasmaruj się balsamem.
Przeklęte owady
Jak dbać o skórę na urlopie?
Jak dbać o skórę na urlopie?
Jak dbać o skórę na urlopie?

Owady to jedna z letnich plag, która skutecznie psuje komfort wypoczynku. Ugryzienia tych małych, upierdliwych stworzeń nie tylko swędzą, bolą, ale i powodują stany zapalne w obszarze ugryzienia, których skutkiem są oczywiście zmiany skórne. Jak sobie z nimi radzić? Przed wyjazdem wyposaż swoją kosmetyczkę w odpowiedni środek przeciwko ugryzieniom i krem zmniejszający stan zapalny oraz ból. Nie obejdzie się również bez sprayu przeciwko komarom. Pamiętaj! Jeśli dopadł cię mniej prozaiczny insekt, a miejsce po jego ugryzieniu boli cię i powoduje niepokojące reakcje (podwyższona temperatura, nudności), niezwłocznie zgłoś się do lekarza!
Zalety słońca
Jak dbać o skórę na urlopie?
Jak dbać o skórę na urlopie?
Jak dbać o skórę na urlopie?

Zwykło się uważać, że słońce to samo zło – sprzyja nie tylko oparzeniom, ale i ciężkim chorobom na czele z rakiem skóry. Mówi się również, że przyspiesza starzenie. Czy w świetle tych faktów w ogóle warto zażywać słonecznych kąpieli? Warto, ale… z umiarem. Pod wpływem światła słonecznego poprawia się nastrój na skutek wydzielanych endorfin, w skórze syntezuje się również witamina D, potrzebna do wchłaniania wapnia i fosforu – budulca kości i zębów. Słońce pobudza też przemianę materii, normalizuje ciśnienie krwi, wzmacnia układ odpornościowy, a także zwiększa zdolność czerwonych krwinek do przenoszenia tlenu. Poza tym sprzyja redukcji problemów z cerą. Zmniejsza trądzik, łuszczycę, egzemę i inne stany zapalne na skórze.

Urlop to czas relaksu, ale także wytężonej ostrożności. Nieustanny kontakt z innymi ludźmi, nowymi, często zatłoczonymi miejscami i nie zawsze przyjazną naturą, wymagają od nas większej niż zwykle uwagi i higieny. Jeśli zastosujemy się do podstawowych zasad ostrożności, wypoczniemy bez żadnych niepotrzebnych komplikacji.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak dbać o skórę na urlopie?

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...


Do góry  //  Lifestyle   »   Kosmetyki   »   Jak dbać o skórę na urlopie?