Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Pół godziny zmieniające Twój poranek

Forma i zdrowie

rss

Pół godziny zmieniające Twój poranek

2017.01.04//  S. Sikorska
Dla wielu osób to niemal standard, że idąc spać, planują wstać o świcie pełni wigoru i pozytywnej energii na cały dzień. Niemal normą jest też, że mało komu udaje się to uczynić. Przeciętna pobudka oznacza ospałość, poczucie niedostatecznego wyspania, niechęć do wyjścia z domu, a często także przekładanie momentu ostatecznego wstania z łóżka tak długo, jak to tylko możliwe. W efekcie wiele osób zrywa się na ostatnią chwilę, nie mając nawet czasu na to, by pozytywnie nastroić się na kolejne godziny. Dlatego warto chodzić wcześniej spać i wygospodarować rano 30 minut, które posłużą do dobrego, radosnego rozpoczęcia dnia. Ze względu na prostotę i skuteczność, istnieje spora szansa, że wymienione poniżej działania już po kilku dniach zdołają stać się codzienną rutyną.
Pół godziny zmieniające poranek
Pół godziny zmieniające poranek
Pół godziny zmieniające poranek

Pij ciepłą wodę z cytryną
Cytrynę uważa się za naturalny dopalacz, który przy okazji świetnie nawadnia organizm. Odpowiednia porcja cytryny o poranku może pomóc w nawodnieniu ciała niemal na cały dzień. Spora dawka witaminy C, witamin z grupy B, a także magnezu, żelaza, wapnia,  potasu i błonnika sprawia, że ciało regeneruje się i nabiera siły na kolejne godziny. Ciepła woda z cytryną pita ok. 15-20 min. przed śniadaniem dodatkowo sprzyja zrzuceniu zbędnych kilogramów. Przy okazji wspomaga trawienie i poprawia kondycję skóry.
Pół godziny zmieniające poranek
Pół godziny zmieniające poranek
Pół godziny zmieniające poranek

Spisz plany
Zajmie to tylko chwilę, a pomoże ustalić priorytety na cały dzień. Wystarczy zanotować najważniejsze cele do wykonania. I nie chodzi tu jedynie o zadania w pracy. Warto spisać cele, takie jak chęć pozytywnego zakończenia dnia, plany bycia miłym lub zdecydowanym w dążeniu do obranego celu, a nawet wartości, jakimi chcemy kierować się na każdym kroku. Myśli przelane na papier staną się nieco realniejsze, a dzięki temu łatwiej będzie nam je zrealizować w prawdziwym życiu. To przy okazji dobry sposób na wprowadzanie w życie trwałych zmian związanych z naszym charakterem.
Pół godziny zmieniające poranek
Pół godziny zmieniające poranek
Pół godziny zmieniające poranek

Rozruszaj mięśnie
Wystarczy parę minut, żeby rozruszać mięśnie, które rano pozostają sztywne po kilkugodzinnym odpoczynku w pozycji leżącej. Ćwiczenia należy zacząć od górnej partii ciała, wypinając klatkę piersiową i prostując plecy, wymachując rękami. W pozycji stojącej dobrze ćwiczy się też boki, wykonując np. skłony boczne. Plecy, biodra i górną część nóg można rozruszać poprzez głębokie skłony w przód. Siadając na piętach lub w pozycji krzyżnej najlepiej ćwiczy się biodra i stawy kolanowe. Parę prostych ćwiczeń nie tylko podniesie zwinność, ale też przyspieszy krążenie krwi i dotleni komórki.
Pół godziny zmieniające poranek
Pół godziny zmieniające poranek
Pół godziny zmieniające poranek

Zacznij medytować
Medytacja wymaga skupienia się, więc teoretycznie, także poświęcenia jej dłuższego czasu, jednak 10 minut również wystarczy do tego, by właściwie nastroić się na cały dzień. Poświęć więc kilka minut na to, by wyciszyć się, zrelaksować i oczyścić umysł z negatywnej energii. Pozwól sobie zapomnieć o wszelkich problemach, o troskach dnia poprzedniego i jako czysta karta rozpocznij nowy, pełen przygód i wyzwań dzień. Medytacja pozwoli odstresować się przed wyjściem z domu, uspokoi i dobrze nastawi na kolejne godziny. To natomiast pomoże spędzić dzień w radosny sposób.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Pół godziny zmieniające Twój poranek

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale High-TechDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Pół godziny zmieniające Twój poranek