Lifestyle   »   Podróże   »   Wyspa Wielkanocna i jej tajemnice

Podróże

rss

Wyspa Wielkanocna i jej tajemnice

2010.01.23//  J. Górszczyk
Isla de Pascua, Territorio Especial de Isla de Pascua czy po prostu Rapa Nui, to inne określenia na Wyspę Wielkanocną. Jej nazwa wzięła się z tego, że została odkryta w drugi dzień Świąt Wielkanocnych.

Wyspę Wielkanocną zamieszkuje ponad 3700 mieszkańców. Głównie są to Polinezyjczycy. Najbliższa zamieszkała wyspa, to Pitcairn. Jednak na całym świecie, Wyspa Wielkanocna jest znana i kojarzona przede wszystkim z wielkimi, kamiennymi posągami, które od lat pasjonują podróżników i nie tylko. Rzeźby przedstawiają głowy. Wykonali je prawdopodobnie mieszkańcy wyspy. Rodzaj tych posągów nazywany jest Moai.
Wyspa Wielkanocna Wyspa Wielkanocna...
Wyspa Wielkanocna ...kojarzy się przede wszystkim...
Wyspa Wielkanocna ...z kamiennymi posągami

Każda z figur Moai została zrobiona z jednego rodzaju kamienia. Niektóre maja nawet po 6m wysokości i ważą do 20-stu ton. Tymczasem znana jest także rzeźba, która była wysoka na 21m. Ważyła niemal 270 ton. Do dziś możemy podziwiać około 20 rzeźb. Najprawdopodobniej reszta została zniszczona w wyniku wojny domowej, która rozegrała się pomiędzy mieszkańcami wyspy.
Wyspa Wielkanocna Każda z figur...
Wyspa Wielkanocna ...waży...
Wyspa Wielkanocna ...około 20 ton

Na wyspę można przylecieć samolotem. Port lotniczy Mataveri jest właściwie jedynym miejscem, gdzie można wylądować. Długość pasa startowego wynosi niemal cztery kilometry.
Wyspa Wielkanocna
Wyspa Wielkanocna
Wyspa Wielkanocna

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea


Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Wyspa Wielkanocna i jej tajemnice