Lifestyle   »   Podróże   »   Zimowe wyprzedaże za granicą - Londyn, Paryż a może Mediolan?

Podróże

rss

Zimowe wyprzedaże za granicą - Londyn, Paryż a może Mediolan?

2013.11.04//  P. Potocki
Mediolan, Londyn, Paryż – dzięki tanim liniom lotniczym do europejskich stolic mody niejednokrotnie możemy dostać się  taniej, niż z Krakowa do Warszawy. Jeśli korci Cię wizja pobuszowania między londyńskimi butikami w okresie największych wyprzedaży, powinieneś zaplanować tę podróż już teraz. Wypad na zakupy do innego kraju przestał być domeną wyłącznie modelek, aktorów i biznesmenów. Londyn, Berlin czy Paryż kuszą niskimi cenami, dużymi zniżkami i szerokim wyborem asortymentu podczas sezonu wyprzedażowego.
zimowe wyprzedaże
zimowe wyprzedaże
zimowe wyprzedaże

Zabukowany odpowiednio wcześnie bilet lotniczy nie będzie kosztował więcej, niż 100 zł w dwie strony, dzięki czemu zagraniczny shopping często naprawdę bardzo się opłaca. Nic dziwnego, że coraz więcej Polaków daje się skusić zagranicznym ofertom wyprzedażowym. O czym pamiętać, by z założenia niskobudżetowy wypad nie przekroczył zaplanowanych koszów?
zimowe wyprzedaże
zimowe wyprzedaże
zimowe wyprzedaże

Krok pierwszy – tani bilet, dobry termin
Planując wycieczkę na zagraniczne szaleństwa zakupowe musicie pamiętać, że wyprzedaże w każdym kraju zaczynają się w innym czasie. W Anglii przeceny startują drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia, we Włoszech w pierwszym tygodniu stycznia, we Francji w połowie stycznia, a w Niemczech dopiero w ostatnim tygodniu stycznia. Choć daty te w tym momencie wydają się odległe, to nie dajcie się zwieść – październik i listopad to ostatni dzwonek, by upolować tanie połączenie lotnicze na te terminy. Im bliżej stycznia, tym mniej opłacalna może okazać się zakupowa wyprawa. Wybierając najlepszą datę wycieczki, starajcie się też w miarę możliwości unikać weekendów. W dni wolne od pracy sklepy będą przepełnione nie tylko szukającymi okazji turystami, ale też londyńczykami czy paryżanami, dla których te dni to jedyna okazja, by móc skorzystać z wyprzedaży.
zimowe wyprzedaże
zimowe wyprzedaże
zimowe wyprzedaże

Krok drugi – solidny plan
Jeśli nigdy wcześniej nie byliście w mieście, do którego się wybieracie, koniecznie dobrze przygotujcie się do wyjazdu. Do którego centrum handlowego najlepiej się wybrać? Gdzie tłumy są mniejsze, a gdzie zniżki wyższe? W jakich godzinach zamykają galerie handlowe? Fora internetowe i portale podróżnicze pełne są konkretnych odpowiedzi na te pytania. Jadąc w ciemno, narażacie się na marnowanie czasu na stanie w korkach lub przepychanie się przez tłumy.

zimowe wyprzedaże
Przydatną stroną podczas planowania podróży do UK jest Sales Gossip- znajdziecie tam aktualnie trwające wyprzedaże w salonach wybranych marek. Przed wyjazdem warto sprawdzić też warunki korzystania z karty płatniczej za granicą. Często zdarza się tak, że bardziej opłacalne jest płacenie polską kartą za granicą, niż kupowanie obcej waluty przed wyjazdem.

Krok trzeci – niedrogi i wygodny powrót do domu
O powrocie trzeba pomyśleć jeszcze przed zakupem biletu lotniczego. Skoro lecicie na wyprzedaże, to zapewne Wasz bagaż w drodze powrotnej będzie dość duży, a na pewno większy od bagażu podręcznego. W jaki sposób najtaniej przetransportować zakupy do kraju? Można rozważyć dokupienie bagażu rejestrowanego do biletu lotniczego, ale to rozwiązanie ma swoje minusy. Po pierwsze, wykupując duży bagaż w obie strony lotu, cena biletu znacznie wzrośnie. Chcąc z kolei wykupić bagaż rejestrowany tylko na podróż powrotną, będzie trzeba dodatkowo zadbać o walizkę, co również wpłynie na wysokość wydatków. Alternatywą dla bagażu lotniczego może być kurier.

Plusem takiego rozwiązania jest przede wszystkim cena i wygoda – kurier odbiera paczkę ze wskazanego punktu w wybranym mieście europejskim i dostarcza ją pod polski adres. Dla zakupowych turystów to jedna z najwygodniejszych opcji – ich zakupy są dostarczane pod same drzwi ich mieszkania – mówi Michał Jaglarz z AIN, firmy oferującej przesyłki zagraniczne.

Szaleństwo zakupowe za granicą w ostatnich latach stało się coraz bardziej popularne. Trudno się dziwić – w Londynie, Paryżu czy Berlinie wybór przecenionych akcesoriów jest większy, a ceny niższe, niż w naszym kraju. Październik i listopad to ostatni dzwonek, by zdobyć niedrogie bilety na nadchodzące wyprzedaże, do dzieła!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: guesswho


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zimowe wyprzedaże za granicą - Londyn, Paryż a może Mediolan?
 / 
Komentarze do: Zimowe wyprzedaże za granicą - Londyn...
martypas pisze:

A w jaki sposób płacicie za zakupy za granicą? Ja korzystam przede wszystkim z prepadiowych kart walutowych, tak, przynajmniej jak dla mnie, wychodzi najtaniej. W porównywarce kantorów internetowych StrefaWalut można sprawdzić, które serwisy oferują takie karty

 / 
Komentarze do: Zimowe wyprzedaże za granicą - Londyn...
mazaczek88 pisze:

ja płacę moją normalną kartą płatniczą - o ile dobrze kojarzę, to nic nie pobierają za taką płatność i przeliczają po dobrym kursie

 / 
Komentarze do: Zimowe wyprzedaże za granicą - Londyn...
martypas pisze:

A jak wychodzi porównanie tego kursu z zestawieniem kursów w e-kantorach na strefawalut?

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale SportDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Zimowe wyprzedaże za granicą - Londyn, Paryż a może Mediolan?