Lifestyle   »   Męskie używki   »   "1001 whisky których warto spróbować" - premiera książkowa i konkurs dla naszych Czytelników

Męskie używki

rss

"1001 whisky których warto spróbować" - premiera książkowa i konkurs dla naszych Czytelników

2013.10.28//  P. Potocki
Szkocki pisarz David Daiches powiedział kiedyś, że picie whisky jest czymś więcej niż tylko oddawaniem się przyjemnośc: to jakby wznoszenie toastu za cywilizację, składanie dowodów uznania ciągłości kultury, manifestowanie męskiej determinacji, aby użyć środków natury do odświeżania umysłu i ciała.

Ten luksusowy, wyprodukowany z naturalnych składników trunek szczyci się długim rodowodem i uświęconą tradycją. Jak jednak odnaleźć się w tym niezwykle bogatym świecie? Z pomocą przychodzi nam niezwykle obszerny (960 stron), najważniejszy ilustrowany przewodnik po świecie whisky jaki kiedykolwiek opublikowano i który chcemy Wam z całą mocą polecić  - „1001 whisky, których warto spróbować”.
1001 whisky których warto spróbować
1001 whisky których warto spróbować
1001 whisky których warto spróbować

Obszerny tom ze znanej serii 1001 prezentuje wszystko, co powinno się wiedzieć o tym szlachetnym trunku. Autor wraz z profesjonalnym zespołem degustatorów zabiera czytelnika w fascynującą podróż po świecie trunków przez Szkocję, Irlandię, Amerykę Północną, Indie, a nawet Japonię.


„1001 whisky, których warto spróbować” to kompendium wiedzy zarówno dla nowicjuszy w świecie whisky, jak i wytrawnych koneserów poszukujących źródła inspiracji. Publikacja umożliwia prześledzenie rodowodu single malta, whisky zbożowej, mieszanej i bourbona, a także poznanie sposobów ich produkcji. Każdy z opisywanych trunków zawiera również noty degustacyjne, które zwracają uwagę na walory aromatyczne i smakowe, ułatwiają dokonywanie ocen degustowanego trunku i klasyfikowanie go do określonej grupy. Książka została uzupełniona ponad 800 fotografiami butelek, etykiet i destylarni.

Dzięki temu przewodnikowi poszukiwacze idealnej whisky dowiedzą się o różnicach pomiędzy tradycyjnymi trunkami a ich nowymi wersjami, poznają rzadkie odmiany czy edycje z jednej beczki, a także nowe sposoby stosowane w procesie dojrzewania trunku. „1001 whisky, których warto spróbować” to książka, która zachęca do prób, eksperymentów i pomaga w podjęciu decyzji, po którą whisky warto sięgnąć przynajmniej raz w życiu.

Za redakcję przewodnika odpowiada Dominic Roskrow – znawca whisky, dyrektor The Whisky Tasting Club. Jego opinie regularnie publikowane są w „Times”, „Daily Telegraph” i „Spectator” w Wielkiej Brytanii oraz „The Daily” w USA. Pisze również do „Whisky Magazine”.

Z okazji wydania "1001 whisky, których warto spóbować" przygotowaliśmy dla Was konkurs w którym do wygrania jest 1 egzemplarz tej książki. Wystarczy wysłać zgłoszenie na konkurs@banzaj.pl z dopiskiem w postaci tytułu książki i... liczyć na odrobinę szczęście podczas losowania. Na zgłoszenia czekamy do 31 pażdziernika 2013 roku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
"1001 whisky których warto spróbować" - premiera książkowa i konkurs dla naszych Czytelników
 / 
Komentarze do: "1001 whisky których warto spróbować"...
KoKosz pisze:

Duży wybór whisky, najlepsze smaki znajdziecie w sklepie Single Malt. Masa promocji, okazyjne ceny. Najlepszy wybór dla każdego konesera ;)

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Męskie używki   »   "1001 whisky których warto spróbować" - premiera książkowa i konkurs dla naszych Czytelników