Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Jak rzucić palenie - kilka przydatnych porad

Forma i zdrowie

rss

Jak rzucić palenie - kilka przydatnych porad

2011.10.06//  D. Kwiecień
„Rzucanie palenia jest łatwe. Robiłem to już wiele razy” – mówił słynny pisarz Mark Twain. Te słowa doskonale opisują sytuacje, w których znalazła się ogromna ilość palaczy. Tak naprawdę nie ma jednej skutecznej metody, która pozwoliłaby uwolnić się od nałogu. Każdy musi znaleźć swój sposób, ale my mamy dla Was kilka porad, które powinny Wam pomóc zacząć żyć bez nikotyny.
Rzucanie palenia tytoniu - zdrowie Ograniczanie palenia...
Rzucanie palenia tytoniu - zdrowie ...to tylko oszukiwanie...
Rzucanie palenia tytoniu - zdrowie ...samego siebie

Wiele osób zaczynając myśleć o rzuceniu papierosów, rozpoczyna ten proces od ograniczenia palenia. To tylko okłamywanie samego siebie i wcale nam nie pomaga. Zamiast zbliżyć się do życia bez tytoniu, zaczynamy traktować papierosy jako bardziej cenne niż wcześniej. Wyczekujemy momentu, w którym będziemy mogli zapalić zgodnie z umową z samym sobą. Zamiast tego od razu przestańmy palić raz na zawsze. Dodatkowo zaznaczmy ten dzień w kalendarzu, by patrzeć z dumą na mijające doby, tygodnie i miesiące bez tytoniu.
Rzucanie palenia tytoniu - zdrowie Palenie tytoniu...
Rzucanie palenia tytoniu - zdrowie ...to uzależnienie...
Rzucanie palenia tytoniu - zdrowie ...psychiczne

Palenie papierosów to uzależnienie psychiczne, a nie fizyczne. Jedyny wpływ jaki ma nikotyna na nasze ciało to gorsza kondycja, problemy ze zdrowiem, żółte paznokcie i szybciej starzejąca się skóra. Niema natomiast żadnego „fizycznego” przymusu zapalenia papierosa. W związku z tym, że jest to uzależnienie psychiczne, głowa odgrywa najważniejszą rolę w walce z nałogiem. Pozbądźmy się wrażenia, że rezygnujemy z jakiejś przyjemności. Zamiast tego pomyślmy jak dobrze będziemy czuć się bez papierosów.
Przeczytaj także: Nawyki, które poprawią Twój wygląd »Palenie papierosów często traktujemy jak swoisty „rytuał”. Dymek towarzyszy nam przy kawie, piwie czy podczas przerwy w pracy. Możemy wtedy poczuć pustkę i brak czegoś co towarzyszyło nam od bardzo długiego czasu. Nie wmawiajmy sobie wtedy, że nie możemy zapalić, ale zamiast tego cieszmy się kolejną chwilą bez papierosa.
Rzucanie palenia tytoniu - zdrowie Nie oszukujmy się...
Rzucanie palenia tytoniu - zdrowie ...że palenie...
Rzucanie palenia tytoniu - zdrowie ...jest przyjemne

Wielu rzucających palenie twierdzi, że dobrą metodą jest unikanie imprez, spotkań towarzyskich i wszelkich miejsc, gdzie możemy spotkać znajomych palaczy. Jeśli jesteśmy zdecydowani na rzucenie nałogu, to nie możemy obawiać się prób na jakie będziemy wystawiani. Rezygnowanie z życia towarzyskiego spowoduje, że będziemy uznawać to za wadę zrywania z uzależnieniem. Żyjmy więc jak dotychczas i z uśmiechem odmawiajmy proponującym nam papierosa.
Rzucanie palenia tytoniu - zdrowie Papierosy...
Rzucanie palenia tytoniu - zdrowie ...wcale nie wyglądają...
Rzucanie palenia tytoniu - zdrowie ...dobrze

Przez całe „życie palacza” w stresujących sytuacjach sięgaliśmy po paczkę papierosów. Nie można oszukiwać samego siebie, dlatego unikajmy myślenia o paleniu, gdy tylko coś nas zdenerwuje. Twierdzenie, że to tylko jeden papieros jest tak naprawdę wymówką. Nie da się zapalić jednego papierosa, bo za nim pójdą kolejne i znów znajdziemy się w szufladce z napisem „uzależniony”.
Przeczytaj także: Zacznij dzień bez stresu! »W rzucaniu palenia pomoże Ci również pozbycie się z domu wszystkiego co wiąże się z papierosami. Nie będą nam już potrzebne żadne popielniczki, a tym bardziej paczki papierosów. Wyrzućmy je do kosza i cieszmy się świeżym powietrzem we własnym domu.
Rzucanie palenia tytoniu - zdrowie Gdy rzucisz papierosy...
Rzucanie palenia tytoniu - zdrowie ...będziesz nie tylko zdrowszy...
Rzucanie palenia tytoniu - zdrowie ...ale i bogatszy

Walczący z nałogiem skupiają się przede wszystkim na korzyściach zdrowotnych. Nie zapominajmy jednak, że rzucanie palenia wiąże się również z finansami. Papierosy nie należą do tanich używek, a kwoty jakie na nie przeznaczamy są zazwyczaj dość duże. Gdy rzucamy palenie, dostajemy przyjemny zastrzyk gotówki, którą możemy wydać na co tylko chcemy. Prawda, że brzmi cudownie?
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak rzucić palenie - kilka przydatnych porad
 / 
Komentarze do: Jak rzucić palenie - kilka przydatnych...
Bartos pisze:

Fajny artykul mam nadzieje ze pomoga mi te wskazowki bo od jutra zaczynam operacje pt rzucanie palenia.

 / 
Komentarze do: Jak rzucić palenie - kilka przydatnych...
darooo pisze:

wedlug mnie zeby rzucic wystarczy tylko tego naprawde chciec. Bartos powodzenia :) mam nadzieje ze za 2 lata znajdziesz ten watek i bedziesz mogl sie pochwalic rzuceiniem.

 / 
Komentarze do: Jak rzucić palenie - kilka przydatnych...
Ryzykant pisze:

[quote:386d050054="darooo"]wedlug mnie zeby rzucic wystarczy tylko tego naprawde chciec. [/quote:386d050054] Wszystko zalezy od czlowieka, jednym przychodzi to latwo inni bez pomocy nie daja rady.

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale High-TechDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Jak rzucić palenie - kilka przydatnych porad