Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Serce mamy tylko jedno - jak o nie zadbać?

Forma i zdrowie

rss

Serce mamy tylko jedno - jak o nie zadbać?

2012.02.02//  D. Kwiecień
Adam Mickiewicz wielkim poetą był i pisał „Miej serce i patrzaj w serce!”. Nie będziemy jednak zajmować się filozoficznym przesłaniem tych słów. Zamiast tego warto zastanowić się, czy przywiązujemy wagę do kondycji tego bardzo ważnego organu. W końcu serce jest tylko jedno i gdy ono padnie, stracimy szansę na cieszenie się życiem.
Zadbaj o zdrowie serca Aktywny tryb życia...
Zadbaj o zdrowie serca ...zmniejsza ryzyko...
Zadbaj o zdrowie serca ...zachorowań

Unikaj tytoniu
Palenie kojarzy nam się głównie z rakiem płuc, ale prawda jest taka, że ogromnie podnosi ono ryzyko wystąpienia chorób serca. Powodem tego jest ogromna ilość substancji chemicznych w dymie tytoniowym, które mogą niszczyć serce czy wywoływać miażdżycę. Ponadto nikotyna może podnosić ciśnienie krwi, przez co zmusza serce do cięższej pracy. Dym tytoniowy zawiera również tlenek węgla, który wypiera tlen z naszej krwi.
Zadbaj o zdrowie serca Palenie nie tylko grozi...
Zadbaj o zdrowie serca ...rakiem płuc...
Zadbaj o zdrowie serca ...ale także chorobami serca

Ćwicz
Nie tylko palenie nam szkodzi. Badania wykazują, że ryzyko chorób serca u mężczyzn, którzy prowadzą aktywny tryb życia, spada aż o 45 procent! Wnioski więc są chyba oczywiste. Brak ćwiczeń, to obok palenia jedna z głównych przyczyn zachorowalności. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia ilość ćwiczeń. Najlepiej, gdy przez co najmniej pół godziny każdego dnia zapewnimy sobie wysiłek o średniej intensywności. Może to być np. szybki marsz lub wchodzenie po schodach. Jednak ćwiczenia nie muszą być nudne. W końcu możemy dostarczyć naszemu organizmowi wysiłku w postaci siłowni, treningu sportów walki czy tańca. Jak w najprostszy sposób sprawdzić, czy nasz wysiłek nie jest za mało intensywny? Zróbcie sobie test mówienia! Jeśli bez problemu możecie wymówić całe zdanie – ćwiczycie zbyt słabo. Gdy jednak macie z tym problemy i jesteście zadyszani, to oznacza, że wszystko jest w porządku!

Jedz zdrowo

Jak powszechnie wiadomo, dieta służy nie tylko do zrzucania zbędnych kilogramów, ale ma również wpływ na nasze zdrowie i kondycję. Jedzenie tłustych potraw, które są prawdziwą, cholesterolową bombą, jest złe dla naszego serca. Zdecydowanie lepszym wyborem jest sięgnięcie po owoce i warzywa. To jednak nie wszystko! Zmniejszając podczas kolacji spożycie tłuszczu w porównaniu do węglowodanów, zapobiegniemy wysokiemu poziomowi trójglicerydów i cholesterolu. Dlatego o tej porze zjadajmy mniej czerwonego mięsa, jajek, masła, sera czy słodkich deserów. Warto również zastąpić duże posiłki przekąskami, które będą za to pojawiać się częściej.
Zadbaj o zdrowie serca Dobrze dobrana dieta...
Zadbaj o zdrowie serca ...poprawi kondycję...
Zadbaj o zdrowie serca ...naszej "pompy"

Miej sytuację pod kontrolą
Nawet, gdy dopadnie nas jakaś choroba, nie wszystko jest jeszcze stracone. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie rozwoju odkryjemy naszego wroga. Dlatego tak ważnym jest, by nie unikać lekarza i regularnie kontrolować swój stan zdrowia. Sprawdzajmy ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, a jeżeli w historii naszej rodziny pojawiały się problemy z sercem, miejmy się szczególnie na baczności.
Zadbaj o zdrowie serca Zadbaj o regularne...
Zadbaj o zdrowie serca ...badania swojego...
Zadbaj o zdrowie serca ...stanu zdrowia

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: uk.askmen.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Serce mamy tylko jedno - jak o nie zadbać?

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Serce mamy tylko jedno - jak o nie zadbać?