Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Życie z nadciśnieniem bez leków? To możliwe!

Forma i zdrowie

rss

Życie z nadciśnieniem bez leków? To możliwe!

2011.11.04//  D. Kwiecień
Leczenie farmakologiczne i dieta to nie jedyny sposób na walkę z nadciśnieniem. Są także inne metody, ale jak zawsze w tego typu „nowościach”, istnieje pewien haczyk. Jaki? Potrzeba na to dużo wysiłku i wytrwałości. Jednak nasze poświęcenie zostanie nagrodzone życiem bez leków.

Już pierwszy sposób ingeruje w naszą męską naturę. Dotyczy on bowiem prac domowych, których tak nie lubimy, unikamy i odkładamy w czasie. Naukowcu z Uniwersytetu Indiana odkryli, że wykonywanie prostych czynności domowych może obniżyć ciśnienie krwi podobnie jak leki. Zespół kierowany przez profesor Janet Wallace stwierdził, że kilka godzin tego rodzaju aktywności fizycznej, skutkuje spadkiem ciśnienia skurczowego średnio o około 13 punktów.
Zdrowie i porady - walka z nadciśnieniem bez leków Można walczyć...
Zdrowie i porady - walka z nadciśnieniem bez leków ... z nadciśnieniem...
Zdrowie i porady - walka z nadciśnieniem bez leków ...bez stosowania leków

Tak więc nie powinniśmy już wymigiwać się od koszenia trawnika, czyszczenia samochodu czy mycia naczyń. Jeśli podczas takich czynności spalimy co najmniej 150 kalorii, to ciśnienie zaczyna spadać, a nasze partnerki stają się bardzo zadowolone.

Naukowcy z Uniwersytetu Nevada również zajęli się problemem nadciśnienia. Wyniki ich badań są jednak dość zaskakujące i dla wielu nierealne. Mianowicie dowiedli oni, że pacjenci mogą doprowadzić do spadku ciśnienia po prostu myśląc o tym. Jak to możliwe? Uczono ich technik relaksacyjnych i biofeedbacku (metoda polegająca na odczytywaniu informacji o zmianach stanu fizjologicznego i panowania nad nim). Ten sposób wymaga jednak dość dużo cierpliwości i pieniędzy…
Zdrowie i porady - walka z nadciśnieniem bez leków Proste czynności domowe...
Zdrowie i porady - walka z nadciśnieniem bez leków ...obniżą ciśnienie i poprawią...
Zdrowie i porady - walka z nadciśnieniem bez leków ...nasze relacje z partnerką

Kolejny sposób jest nieco podobny do tego, który został przedstawiony przez naukowców z Uniwersytetu Nevada. Dotyczy on joginów, którzy cechują się brakiem wysokiego ciśnienia. Zajęli się nimi naukowcy z Medical College w Georgii. Ich badania wykazały, że u osób regularnie medytujących następuje 6,5 % spadek ciśnienia podczas sesji relaksacyjnej. Nikt jednak nie rodzi się joginem i to jest bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu każdy z nas może zacząć uczyć się medytacji i osiągnąć podobne wyniki. Na dodatek nie musimy zmieniać wiary czy udawać się do Indii. Wystarczy usiąść w spokojnym miejscu i skupić się na oddechu. Prawda, że proste? Oczywiście chętni poszerzenia tej tajemnej wiedzy mogą udać się na profesjonalne szkolenia, ale nie jest to konieczne.
Zdrowie i porady - walka z nadciśnieniem bez leków Ważny jest również...
Zdrowie i porady - walka z nadciśnieniem bez leków ...zdrowy i odpowiednio...
Zdrowie i porady - walka z nadciśnieniem bez leków ...długi sen

Zdrowy sen również ma wpływ na nasze ciśnienie. Badania przeprowadzone w Paryżu stwierdziły, że ludzie cierpiący na koszmary senne, chrapania lub często budzący się w nocy, są bardziej narażone na rozwój nadciśnienia tętniczego. Także brak odpowiedniej ilości snu może nieść za sobą negatywne skutki. W badaniach okazało się, że aż 25 % śpiących mniej niż 5 godzin na dobę ma podwyższone ciśnienie krwi.
Przeczytaj także: Jak pozbyć się problemu chrapania? »Sami więc widzicie, że wystarczy nieco aktywności fizycznej, dużo cierpliwości i relaksu, by skończyć z uzależnieniem od leków, a jednocześnie cieszyć się lepszym zdrowiem.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Życie z nadciśnieniem bez leków? To możliwe!

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

 • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

 • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...


Do góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Życie z nadciśnieniem bez leków? To możliwe!