Lifestyle   »   Podróże   »   Seszele - jedyne granitowe wyspy na świecie

Podróże

rss

Seszele - jedyne granitowe wyspy na świecie

2010.07.24//  I. Rupa
Tym, którym marzą się prawdziwe wakacje pod palmami, wylegiwanie się na pustych, piaszczystych plażach, święty spokój, cisza i tropiki Seszele na pewno spodobają sę w stu procentach. Turyści chętnie odwiedzają to miejsce ze względu dobrze rozwinięte zaplecze gastronomiczne, sportowo - rekreacyjne i noclegowe.
Archipelag Wysp Seszelskich znany jest dzięki swojemu wyjątkowemu urokowi i pieczołowicie chronionej florze i faunie.
Seszele to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim, na północny - wschód od Madagaskaru. To jedyne granitowe wyspy na świecie. Są one wyjątkowo atrakcyjne turystycznie nie tylko z powodu występowania tu największego atolu koralowego, ale również ze względu na swoje bajkowe krajobrazy.
Seszele Seszele to jedyne...
Seszele ...wyspy granitowe...
Seszele ...na świecie

Na południe od Seszeli leży egzotyczny Mauritius, a na północny - wchód od wysp - magiczne Malediwy. Najważniejsze miasta to stolica Seszeli - Victoria, Anse Boileau, Anse Royal i Caseade.
Klimat wysp jest wilgotny z przeciętną temperaturą roczną 29 C. Od maja do października południowo-wschodnie wiatry przynoszą niższą wilgotność i temperaturę, zaś okres od grudnia do marca to czas wzmożonych deszczów tropikalnych.
Seszele Stolicą Seszeli...
Seszele ...jest...
Seszele ...Victoria

Na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego panują doskonałe warunki do uprawiania sportów. Ogromny atol koralowy to raj dla nurków ze względu na wielkie bogactwo podwodnego świata. Oddawać się swojej pasji będą mogli tutaj również deskarze lubiący ryzyko i wysokie fale. Doskonałą formą rozrywki może okazać się także rejs po wysepkach - satysfakcja gwarantowana! Odważni na pewno nie odpuszczą sobie wycieczki po bujnych lasach tropikalnych gdzie można się natknąć na wielkie pająki oraz ślimaki.
Seszele Trzy główne wyspy...
Seszele ...Seszeli to Mahe...
Seszele ...Praslin i La Digue

Populacja Seszeli to 80.000 ludzi zamieszkujących przede wszystkim 3 główne wyspy archipelagu: Mahe, Praslin - nazywany wyspą kolosalnych kokosów i La Digue. Na tych wyspach skupiają się również najważniejsze ośrodki turystyczne wysp - wśród nich wielką popularnością cieszy się "Złote Wybrzeże" - Praslina. Miejsce to słynie z tego, że przez cały rok odwiedzają je największe gwiazdy amerykańskiego kina i sceny muzycznej.
Seszele Baza noclegowa...
Seszele ...jest tutaj...
Seszele ...dobrze rozwinięta

Na plażach wyspy znajdziemy luksusowe hotele, restauracje i bary na świeżym powietrzu oraz szereg dyskotek i klubów nocnych, w których można nie tylko posłuchać egzotycznej muzyki, ale i nauczyć się seszelskich tańców rozgrzewających.

Dla smakoszy również znajdzie się coś odpowiedniego, gdyż wyspy są jednym z głównych dostawców wanilii, cynamonu i kokosów na świecie, z czego miejscowa ludność potrafi przyrządzić nie lada przysmaki. Fanatycy tytoniu mogą zobaczyć jego hodowlę od podstaw, spróbować świeżego, smakowego, bądź zapalić w tradycyjny sposób z miejscowymi, którzy uwielbiają turystów.
Seszele Seszele
Seszele Seszele
Seszele Seszele
Seszele Seszele
Seszele Seszele
Seszele Seszele
Seszele Seszele
Seszele Seszele
Seszele Seszele

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: rajenaziemi.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Seszele - jedyne granitowe wyspy na świecie

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-TechDo góry  //  Lifestyle   »   Podróże   »   Seszele - jedyne granitowe wyspy na świecie