Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Soki owocowe i warzywne to naturalne bogactwo witamin!

Forma i zdrowie

rss

Soki owocowe i warzywne to naturalne bogactwo witamin!

2010.11.15//  I. Rupa
Soki owocowe i warzywne pijemy coraz chętniej. Zainteresowanie nimi stale rośnie, prawdopodobnie ze względu na zawarte w nich składniki odżywcze oraz smakowe. Mają one właściwości lecznicze, ale i odmładzające! Są doskonałym składnikiem diety pomagającej nam w odchudzaniu!

Napoje zwane sokami – oczywiście te, które przygotowujemy sami, czyli bez zbędnych dodatków cukru – są mało kaloryczne, ale bardzo bogate w najróżniejsze witaminy oraz mikroelementy. Soki mają w sobie także pewne ilości błonnika, który jak wiadomo usprawnia pracę naszych jelit.
Soki
Soki
Soki

Sok można przygotować z wielu warzyw i owoców – wedle własnego uznania i smaku. Jednym z częściej polecanych napojów warzywnych jest sok z marchwi. Przede wszystkim powinny pić go osoby, które mają problem ze wzrokiem. Oprócz tego, poprawia on także koloryt naszej skóry i dostarcza organizmowi wielu cennych witamin.
Soki
Soki
Soki

Sok z buraków także jest bogactwem składników odżywczych: witaminy C, B1 oraz wapnia, magnezu oraz potasu. Pomaga on w walce z nowotworami, a także pomaga oczyścić krew oraz wydala kwas moczowy z organizmu. Sok z czerwonego buraka pobudza krążenie oraz pomaga przy złej przemianie materii.

Sposób przygotowania takiego soku jest bardzo prosty. Wystarczy zaopatrzyć się w najprostszą sokowirówkę i do dzieła. Pamiętajmy o tym, że sok który przygotujemy sami będzie o niebo lepszy, niż ten sklepowy.
Soki
Soki
Soki

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: we-dwoje.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Soki owocowe i warzywne to naturalne bogactwo witamin!

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Soki owocowe i warzywne to naturalne bogactwo witamin!