Lifestyle   »   Męskie używki   »   5 najdroższych alkoholi na świecie

Męskie używki

rss

5 najdroższych alkoholi na świecie

2011.09.19//  A. Hoder
Nie wszystkie alkohole należą do przedziału cenowego osiągalnego dla każdego człowieka. Muszą jednak istnieć ekskluzyne dobra, które pozwolą bogatym na zamanifestowanie własnej pozycji. Dlatego na świecie istnieje kilka grup alkoholi będących swego rodzaju „elitą”, która wyróżnia się z pośród wszystkich innych przede wszystkim ceną. Takich ekskluzywnych alkoholi zazwyczaj produkuje się tylko kilkadziesiąt sztuk, by były rzadkie, elitarne i by później mogły być sprzedawane za ogromne kwoty. Poniżej prezentujemy 5 najdroższych alkoholi świata.
5 najdroższych alkoholi na świecie
5 najdroższych alkoholi na świecie Mendis Coconut Brandy
5 najdroższych alkoholi na świecie

5. Mendis Coconut Brandy
Mendis Coconut Brandy to wyjątkowa brandy nie tylko z powodu swojej ceny. To pierwsza oficjalnie dopuszczona do sprzedaży brandy produkowana z orzechów kokosowych. Produkwana jest została na Sri Lance. Wyjątkowości dodaje jej również to, że sygnowana jest własnoręcznym podpisem W. M. Mendisa, założyciela tamtejszej destylarni. Jest to lokalny trunek, który produkuje się w tym zakładzie ponad 60 lat. Producent wycenił wartość produkcyjną jednej butelki kokosowego trunku na 3.100.000 złotych. Co można za to kupić? Na przykład luksusowego luksusowy samochód.
5 najdroższych alkoholi na świecie
5 najdroższych alkoholi na świecie Diva Vodka
5 najdroższych alkoholi na świecie

4. Diva Vodka
Co wyróżnia tą wódkę spośród innych? Już sama butelka przypomina dzieło sztuki. Alkohol został opakowany w jubilerskie dzieło sztuki. Butelka wysadzana jest kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi oraz, co oczywiste diamentami. Osoba, która zdecyduje się na zakup wódki Diva ma możliwość samemu skomponować kolor butelki, osobiście wybierając  ilość, rodzaj oraz jakość kamieni. Sama wódka (jako napój) tworzona jest z naturalnej wody źródlanej i zostaje poddana trzystopniowej destylacji. Najciekawszy jest trzeci rodzaj filtrowania - wódkę przepuszcza się przez piasek wykonany ze zmiażdżonych diamentów i kamieni. Cena jest oczywiście wysoka. Szacuje się, że może kosztować nawet do 3.300.000 złotych, to mniej więcej równowartość apartamentu w na Riwierze Francuskiej.
5 najdroższych alkoholi na świecie
5 najdroższych alkoholi na świecie Russo - Baltique Vodka
5 najdroższych alkoholi na świecie

3. Russo - Baltique Vodka
Russo-Baltique Vodka to rosyjski ekskluzywny trunek dla nielicznych. Nie jest wcale zaskoczeniem, że Rosja - kraj najbardziej kojarzony z wódką – posiada w swoim asortymencie tak ekskluzywny trunek. Za produkcję tej wódki odpowiedzialna jest córka potentata naftowego z Kazachstanu -Regina Abdurazakova oraz firma Russo-Baltique, która zajmuje się głównie tworzeniem… samochodów pancernych. Cena tej wódki to 4.500.000 złotych
5 najdroższych alkoholi na świecie
5 najdroższych alkoholi na świecie Henri IV Dudognon Heritage
5 najdroższych alkoholi na świecie

2. Koniak - Henri IV Dudognon Heritage
Butelkę koniaku Henri IV Dudognon Heritage, zdobi 24 karatowe złoto, platyna i około 7000 drobnych diamentów. Została ona wykonana przez jubilera Jose Davalosa na zlecenie firmy Tequila Ley. To butelkowe, jubilerskie dzieło sztuki kryje w sobie 41 procentowy, ponad stuletni koniak. Receptura produkcji koniaku Henri IV Dudognon Heritage jest owiana tajemnicą. Podobno leżakuje on w specjalnych beczkach uprzednio suszonych powietrzem przez okres co najmniej pięciu lat. Nim rozleje się go do butelek musi upłynąć cały wiek. Dziś wyjątkowo kosztowny specjał kosztuje około 6.200.000 złotych. Co można za to kupić? Na przykład posiadłość w Beverly Hills obok Toma Cruisa.
5 najdroższych alkoholi na świecie
5 najdroższych alkoholi na świecie Billionaire Vodka
5 najdroższych alkoholi na świecie

1. Billionaire Vodka
Wódka ta promowana jest przez firmę Leon Verres Luxury Group, która zajmuje się sprzedażą dóbr luksusowych. Nic dziwnego jednak, że wódka ta uznawana jest za towar luksusowy. Jedną butelkę wyceniono na 11.500.000 złotych. Skąd taka cena? 5 litrową butelkę zdobi ponad 3 000 diamentów. Specjalny sposób destylacji krystalicznie czystej wody i najlepsza rosyjska pszenica zapewniają najdelikatniejszy smak trunku. Przygotowano także wersję 1,5 litrową w butelce z fioletowego szkła i połyskującymi kryształkami Swarovskiego. Jej ceny jednak jak na razie nie ujawniono.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
5 najdroższych alkoholi na świecie

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale KulturaDo góry  //  Lifestyle   »   Męskie używki   »   5 najdroższych alkoholi na świecie