Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Siłownia to nie wszystko! Jak uniknąć rutyny w ćwiczeniach

Forma i zdrowie

rss

Siłownia to nie wszystko! Jak uniknąć rutyny w ćwiczeniach

2011.05.29//  D. Kwiecień
Gdy zastanawiamy się nad poprawą naszej formy, to zazwyczaj w naszych głowach pojawia się obraz ćwiczeń na siłowni. Właściwie niewiadomo dlaczego dbanie o własne ciało ograniczamy do zamkniętej sali. Możliwe, że powodem jest nasz klimat, w którym dobra pogoda nie jest codziennym zjawiskiem. W obecnej porze roku możemy jednak sobie pozwolić na przyjemniejszą wersję dbania o własną formę.
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia Świeże powietrze i woda...
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia ...są zdecydowanie lepsze...
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia ...od siłowni

Wioślarstwo. Możecie powiedzieć, że przecież na siłowni mamy dostęp do maszyn symulujących wiosłowanie. Każdy jednak wie, że żadna symulacja nie zastąpi tego co prawdziwe. Do tego dochodzi kontakt z prawdziwą naturą, woda i słońce. Dobrze się bawiąc jednocześnie ćwiczymy i opalamy się. Chyba nie muszę dodawać, że nad wodą nie brakuje również pięknych kobiet, które pozbywają się zbędnego okrycia.
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia Jazda na rolkach...
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia ...to świetne...
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia ...ćwiczenia na nogi

Jazda na rolkach. Na świeżym powietrzu możemy również zająć się mięśniami naszych nóg i rozciąganiem ciała. Obecnie w Polsce większość bywalców siłowni to mężczyźni. Jeśli mogę więc zadbać o swoje nogi jeżdżąc po parku w miłym towarzystwie (w ciepłe dni spotkamy masę pięknych kobiet uprawiających jogging, jeżdżących na rolkach czy spacerujących) lub katując się na sali pełnej spoconych facetów, to wybór jest prosty. Na dodatek rolki nie obciążają tak stawów jak zwykłe maszyny.
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia O takie widoki...
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia ...zdecydowanie trudniej...
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia ...na siłowni

Bieganie. Specyfika świata polega na tym, że cały czas powstają różne środki zastępcze. Tak jest również z bieganiem. Steppery i bieżnie mają nam pozwolić zająć się naszą kondycją nie opuszczając ciepłej sali czy domu. Podczas zimy czy późnej jesieni można jeszcze zrozumieć taki rodzaj joggingu. Jednak, gdy mamy za oknem piękną pogodę to grzechem jest zostać w domu, nawet pod pozorem aktywnych ćwiczeń. Jogging jest coraz bardziej popularny w Polsce i twierdzenie, że ludzie mogą się na nas dziwnie patrzeć jest tylko głupią i bezsensowną wymówką.
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia Pływanie rozwija...
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia ...między innymi...
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia ...mięśnie pleców

Pływanie. To jak czas spędzony w wodzie wpływa na nasze ciało możemy najczęściej zauważyć, przyglądając się plecom pływaczek. To właśnie mięśnie grzbietu najbardziej się rozwijają, gdy pływamy. Na basenie doskonale poprawimy również swoją kondycję i zrzucimy zbędne kilogramy. Czy to nie lepszy sposób od monotonnych ćwiczeń z towarzyszącym im dźwiękom żelaza?
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia Jazda na rowerze...
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia ...jest zdrowa dla Ciebie...
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia ...i środowiska

Jazda na rowerze. To rodzaj aktywnego wypoczynku, którego środek zastępczy chyba jest najczęstszym z przyrządów, które znajdują się w naszych domach. Czy jazda na rowerze stacjonarnym - przed telewizorem lub z facetem za naszymi plecami, który czeka na swoją kolej – jest przyjemniejsze od świeżego powietrza i pięknych widoków? Nie sądzę. Na dodatek nie potrzebujemy sprzętu z wyższych półek. Na najzwyklejszym rowerze możemy świetnie spędzić czas, wyjeżdżając na przykład z naszą partnerką za miasto.
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia Schody...
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia ...mogą być ciekawym...
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia ...przyrządem do ćwiczeń

Wchodzenie po schodach. Mięśnie nóg, pośladków i brzucha – to wszystko możemy ćwiczyć na siłowni. Tymi partiami jednak można się zająć również poza siłownią. Po co czekać na windę lub jechać dwa piętra wyżej w ciasnej klatce wypełnionej po brzegi ludźmi? Te parę minut możemy poświęcić na poziom naszej formy i wybrać tradycyjne schody!
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia Wspinaczka...
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia ...rozwija różne...
Ćwiczenia poza siłownią - zdrowy styl życia ...partie mięśni

Wspinaczka. To sport, który oddziałuje na bardzo wiele partii naszych ciał. Podczas zmagania się ze ścianą, pracują nasze nogi, plecy, ramiona czy klatka piersiowa. Na dodatek nie jest to jeszcze bardzo popularny sport i lepiej brzmi, gdy zapytani o nasze hobby odpowiemy „wspinaczka” zamiast ”siłownia”. Na początek dobrze jest zacząć od sztucznych ścianek wspinaczkowych. Za małe pieniądze wypożyczymy potrzebny sprzęt, a instruktor zapozna nas z wszelkimi podstawowymi informacjami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Siłownia to nie wszystko! Jak uniknąć rutyny w ćwiczeniach

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Siłownia to nie wszystko! Jak uniknąć rutyny w ćwiczeniach