Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Świetne ćwiczenia, które nie wymagają żadnego sprzętu

Forma i zdrowie

rss

Świetne ćwiczenia, które nie wymagają żadnego sprzętu

2013.02.26//  D. Kwiecień
Dziś dbanie o własną sylwetkę nie stanowi już większego problemu. Siłownię wyrosły kilka lat temu jak grzyby po deszczu i nawet w małej miejscowości możemy znaleźć klub z odpowiednim sprzętem, dzięki któremu możemy pracować nad swoim wyglądem, kondycją i zdrowiem. Czasem jednak z różnych powodów nie możemy korzystać z tego rodzaju rekreacji. Warto więc uświadomić sobie, że nawet bez sprzętu można odpowiednio trenować swoje ciało!
Trening i idealna sylwetka - jak ćwiczyć bez sprzętu
Trening i idealna sylwetka - jak ćwiczyć bez sprzętu
Trening i idealna sylwetka - jak ćwiczyć bez sprzętu

Każdego dnia musimy co najmniej kilka razy zmienić miejsce pobytu i dotrzeć do konkretnego punktu. Zazwyczaj w tym celu wsiadamy po prostu w samochód albo korzystamy z komunikacji miejskiej. Nie jest to zbyt dobrze ani dla zdrowia, ani dla środowiska. Gdybyśmy natomiast od czasu do czasu rezygnowali z czterech kółek i wybierali własne nogi, dostarczylibyśmy organizmowi sporą dawkę dobrego ruchu. Warto także w wolnym czasie serwować sobie spacery. W ten sposób wciąż dbamy o swoją kondycję, a i nogi prezentują się lepiej.
Przeczytaj także: Aktywność fizyczna dla zapracowanych »Ludzkość zna również inne ćwiczenie, które doskonale wpływa na różne partie ciała, a ponadto jest na tyle uniwersalne, że można wykonywać je wszędzie. Mowa tu oczywiście o pompkach. Dzięki nim możemy wzmocnić nasze ramiona i klatkę piersiową, a także znacznie poprawić kondycję. Warto także być świadomym tego, że duża liczba różnych wariantów pompek pozwala dostosować ćwiczenia do indywidualnych potrzeb, a na dodatek zapobiega znudzeniu się, co jest częstym powodem rezygnacji z ćwiczeń.
Trening i idealna sylwetka - jak ćwiczyć bez sprzętu
Trening i idealna sylwetka - jak ćwiczyć bez sprzętu
Trening i idealna sylwetka - jak ćwiczyć bez sprzętu

Wydaje się, że zima już postanowiła nam odpuścić, więc w niedługim czasie w parkach powinno pojawiać się coraz więcej biegaczy. Jogging to doskonała forma dbania o siebie, która poprawia samopoczucie i pozwala także poznać nowych ludzi. Warto więc załadować na mp3 swoją ulubioną muzykę, kupić odpowiednie obuwie i ruszyć przed siebie. Choć początki mogą być trudne ze względu na dotychczasowy brak aktywności, to szybko nasza kondycja powinna się poprawiać.
Przeczytaj także: Kardio-kickboxing - popraw kondycję, wyglądaj lepiej i naucz się technik walki! »Koniec zimy oznacza także zbliżające się ciepłe dni, podczas których będziemy mogli wypoczywać nad wodą. Opalanie się związane jest między innymi z koniecznością pozbycia się kilku ubrań i tu pojawia się problem. Zimą nasz metabolizm zwalnia, przez co bardzo łatwo jest powiększyć swój mięsień piwny oraz nabrać tłuszczyku w innych częściach ciała. Brzuch jest jednak tym miejscem, na które zwracamy największą uwagę. Jeśli więc chcemy poprawić jego wygląd, to oprócz diety i treningów spalających kalorię powinniśmy także zadbać o ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha. Do takich z pewnością należą między innymi nożyce. Niby niepozorne, a potrafią dać w kość. Sieć pełna jest również całych planów treningowych, które mają nam pomóc. Warto więc rozejrzeć się wśród nich i wybrać coś dla siebie.
Trening i idealna sylwetka - jak ćwiczyć bez sprzętu
Trening i idealna sylwetka - jak ćwiczyć bez sprzętu
Trening i idealna sylwetka - jak ćwiczyć bez sprzętu

Mężczyźni podczas treningów często skupiają się na górnych partiach ciała, uważając je za najważniejsze. Nie jest to zbyt rozsądne podejście, bo może skończyć się bardzo nierównomiernie rozbudowaną sylwetką. By do tego nie dopuścić należy pamiętać także o odpowiednich ćwiczeniach nóg. Poza siłownią dobrze sprawdzają się przysiady. Nie tylko pomogą pozbyć się tłuszczu, ale także wzmocnią mięśnie i poprawią kształt.
Przeczytaj także: Nie wybieraj kiepskiego paliwa, czyli najczęstsze błędy żywieniowe »Warto także wiedzieć, że doskonałym ćwiczeniem, które spala kalorie, poprawia kondycję i wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie jest po prostu taniec. Większość z nas nie jest świadoma, że ta prosta i przyjemna czynność ma tak korzystne działanie na nasze samopoczucie. Na dodatek do tańczenia również nie potrzeba żadnego sprzętu!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Świetne ćwiczenia, które nie wymagają żadnego sprzętu
 / 
Komentarze do: Świetne ćwiczenia, które nie...
bene pisze:

Ostatnio kupiłem sobie drążek do ćwiczeń i matę. Zrezygnuję z siłowni będę ćwiczył w domu, spora oszczędność czasu...

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Świetne ćwiczenia, które nie wymagają żadnego sprzętu