Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Zadbaj o dobre samopoczucie i popraw swoje życie!

Forma i zdrowie

rss

Zadbaj o dobre samopoczucie i popraw swoje życie!

2011.07.12//  D. Kwiecień
„Co następuje po śmierci?” – to pytanie trapi ludzi od zarania dziejów. Jednak niezależnie od poglądów i wyznawanej religii, warto skupić się na życiu doczesnym i czerpać z niego radość. Żyjemy w czasach, w których stres otacza nas ze wszystkich stron. W takich warunkach łatwo o przygnębienie i depresje. Nie można jednak się jej poddawać i warto spróbować coś zmienić w swojej codzienności i zacząć cieszyć się życiem.
Stres, zdrowie - czerp radość z życia Zacznij...
Stres, zdrowie - czerp radość z życia ...cieszyć się...
Stres, zdrowie - czerp radość z życia ...życiem

Jednym z elementów naszej codzienności jest kariera zawodowa. Nie da się bez niej żyć, a bardzo wielu ludzi twierdzi, że nienawidzi swojej pracy. Taki stan ma wpływ również na nasze samopoczucie w domu. Czy warto się męczyć? Odpowiedź jest prosta, chociaż ludzie bojący się zmian znajdą tysiące usprawiedliwień, by dalej pozostać w tym punkcie, w którym są. Nie mówię oczywiście o natychmiastowym zwolnieniu się. Zamiast tego proponuję dokładnie określić swoje cele i zacząć je wcielać w życie. W czasie wolnym można przecież dokształcać się i uczestniczyć w kursach, które pomogą nam znaleźć pracę, z której będziemy mogli czerpać satysfakcję zamiast stresu i niezadowolenia.
Stres, zdrowie - czerp radość z życia Znajdź pracę...
Stres, zdrowie - czerp radość z życia ...która będzie...
Stres, zdrowie - czerp radość z życia ...sprawiała Ci przyjemność

Uważamy się za naród, który potrafi tylko narzekać. O wiele łatwiej jest znaleźć tysiące powodów do niezadowolenia, niż postarać się zmienić coś w swoim życiu. Tymczasem naukowcy udowadniają, że pozytywne myślenie pomaga w rozwoju swojej kariery, życia towarzyskiego i wszystkich innych dziedzin. Jak zacząć czerpać satysfakcję ze swojego życia? To proste! Rozejrzyj się dookoła i bądź wdzięczny z tego co masz. Umiejętność cieszenia się małymi rzeczami jest bardzo cenna i pozwala łatwiej osiągać wyznaczone sobie cele.
Stres, zdrowie - czerp radość z życia Znajdź sobie...
Stres, zdrowie - czerp radość z życia ...ciekawe...
Stres, zdrowie - czerp radość z życia ...hobby

Nie łatwo jest zdobyć stanowisko, które będzie łączyło się z naszą pasją. O wiele prościej jest znaleźć sobie hobby. Bezmyślne oglądanie telewizji nie pomaga Ci się rozwijać i często łączy się z poczuciem marnotrawstwa czasu. Zastanów się co Cię interesuje i czym chciałbyś się zająć, a potem to rób! Poświęcanie czasu swoim pasjom daje poczucie radości i satysfakcji, a nie jest wcale takie trudne. Nie wiesz co by Cię mogło zainteresować? Zapisz się na siłownię, sztuki walki albo pojedź na ryby. Próbuj wielu rzeczy, aż znajdziesz tą, która będzie dawała Ci radość!
Stres, zdrowie - czerp radość z życia Czas spędzony...
Stres, zdrowie - czerp radość z życia ...z przyjaciółmi...
Stres, zdrowie - czerp radość z życia ...to świetny relaks

Praca, dom, rodzina – często przez te zajęcia zaniedbujemy swoje życie towarzyskie. To poważny błąd. Naukowcy (w tym słynny Maslow i jego piramida) udowadniają, że posiadania grupy znajomych zdecydowanie poprawia nasze życie. Postaraj się odbudować stare i zaniedbane więzi, znajdź ludzi, z którymi masz podobne poglądy i świetnie się czujesz. Zbuduj swoją grupę znajomych, z którymi spędzony czas będzie działał na Ciebie relaksująco.
Stres, zdrowie - czerp radość z życia Ciągłe kształcenie się...
Stres, zdrowie - czerp radość z życia ...zwiększa Twoje...
Stres, zdrowie - czerp radość z życia ...możliwości

Platon twierdził, że idea szczęścia polega na poznaniu i zrozumieniu. Mimo, że ten pogląd ma już ponad 2000 lat, to jest w tym nieco prawdy. Twoja edukacja nie musi kończyć się z chwilą znalezienia pracy. Nikt nie powiedział, że nie musisz się dalej dokształcać. Tym bardziej, że oprócz pogłębiania swojej wiedzy, rozwiniesz się jako pracownik i zwiększysz swoje szanse na znalezienie lepszej pracy i lepszych zarobków. Pamiętaj, że elastyczność to bardzo cenna rzecz w dzisiejszych czasach.
Stres, zdrowie - czerp radość z życia Zadbaj...
Stres, zdrowie - czerp radość z życia ...o swoje...
Stres, zdrowie - czerp radość z życia ...zdrowie

Jak mówi stare powiedzenie – „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Tego typu zasady mają to do siebie, że zawierają sporo prawdy. Dobra kondycja i zdrowy tryb życia mają wpływ również na Twoje samopoczucie psychiczne. Zadbaj więc o swoją dietę, pozbądź się złych nawyków i popraw kondycję!
Przeczytaj także: Jak uniknąć rutyny w ćwiczeniach »Naukowcy twierdzą również, że zamężne kobiety i żonaci faceci odczuwają o wiele większą satysfakcję niż single. Nie zamierzam Wam oczywiście pisać o tym, jak wziąć ślub, ale pamiętajcie, że ustabilizowane życie rodzinne to spora dawka szczęścia, które ciężko jest zastąpić czymś innym.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zadbaj o dobre samopoczucie i popraw swoje życie!

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Zadbaj o dobre samopoczucie i popraw swoje życie!