Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Zima w mieście - nie bój się chłodu i ćwicz na świezym powietrzu!

Forma i zdrowie

rss

Zima w mieście - nie bój się chłodu i ćwicz na świezym powietrzu!

2011.12.19//  D. Kwiecień
Sprzyjająca pogoda latem i wiosną sprawia, że z chęcią opuszczamy siłownię i ćwiczymy na świeżym powietrzu. Jednak przez resztę roku aura na zewnątrz nie zachęca nas do wychodzenia z ciepłej sali. Warto jednak przełamać swoje opory, bo zimą także można ćwiczyć na świeżym powietrzu, a intensywny ruch sprawi, że szybko przestaniemy odczuwać zimno.
Aktywność fizyczna zimą na świeżym powietrzu Sanki to nie tylko...
Aktywność fizyczna zimą na świeżym powietrzu ...świetna zabawa...
Aktywność fizyczna zimą na świeżym powietrzu ...ale także dobre ćwiczenia

Pierwsze z proponowanych przez nas ćwiczeń można wykonywać nie tylko w pojedynkę. Jeśli mamy dzieci, to połączmy przyjemne z pożytecznym. Zabierając je na spacer z sankami nie tylko dajemy im masę radości, ale także dbamy o rozwój naszego ciała. Ciągnięcie sanek z obciążeniem poprawia pracę układu krążenia i świetnie wpływa na nasze mięśnie. W dodatku trudno tu o znudzenie ćwiczeniem tak jak na siłowni.
Aktywność fizyczna zimą na świeżym powietrzu Jazda na rowerze...
Aktywność fizyczna zimą na świeżym powietrzu ...zimą przynosi nam...
Aktywność fizyczna zimą na świeżym powietrzu ...wiele korzyści

Często jest ciężko nam to sobie wyobrazić, ale na rowerze można jeździć także zimą. Obecna pogoda i brak śniegu sprzyja takim ćwiczeniom, ale przejażdżkę możemy sobie zafundować nawet wtedy, gdy wszystko pokrywa biały puch. Jazda na rowerze wzmacnia mięśnie wokół stawu kolanowego, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko występowania bólu w kolanach. Dostarcza nam również więcej emocji, bo musimy uważać na śliską drogę i śnieżne zaspy.
Aktywność fizyczna zimą na świeżym powietrzu Bieganie...
Aktywność fizyczna zimą na świeżym powietrzu ...wzmacnia mięśnie i poprawia...
Aktywność fizyczna zimą na świeżym powietrzu ...krążenie

Zimą nie powinniśmy także robić sobie przerwy od biegania. Wystarczy, że będziemy mieli buty o dobrej przyczepności i możemy zacząć uprawiać nasz zimowy jogging. Podczas biegania szybko się rozgrzejemy, więc nie ma co się bać zimnego powietrza. Jakie korzyści odnosimy z joggingu zimą? Wzmacniamy mięśnie łydek, poprawiamy pracę układu krążenia oraz zmniejszamy ryzyko nadciśnienia tętniczego, chorób serca oraz udaru mózgu.
Aktywność fizyczna zimą na świeżym powietrzu Zima...
Aktywność fizyczna zimą na świeżym powietrzu ...nie oznacza rozstania...
Aktywność fizyczna zimą na świeżym powietrzu ...z piłką

Czy jest coś lepszego od spotkania z najlepszymi kumplami, by rozegrać mecz piłki nożnej? Oczywiście, że nie! Dlatego nie odpuszczajmy sobie kopania piłki z powodu nadejścia zimy. Na zaśnieżonym boisku można grać bez problemu, a nasze ciało odniesie więcej korzyści. Mięśnie nóg będą ciężko pracować podczas biegania po śniegu. Dodatkowo potrafimy naszą sprawność i czas reakcji, gdy np. będziemy próbować uniknięcia poślizgu. Śnieg zapewnia nam także amortyzację w razie upadku. Przy takich korzyściach nie pozostaje nam nic innego jak dzwonienie do znajomych i pompowanie piłki.
Aktywność fizyczna zimą na świeżym powietrzu Spacer...
Aktywność fizyczna zimą na świeżym powietrzu ...to także...
Aktywność fizyczna zimą na świeżym powietrzu ...świetny rodzaj aktywności

Chociaż często mamy problem z postrzeganiem spacerowania poprzez pryzmat aktywności fizycznej, to piesze wycieczki są bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Nie tylko dostarczamy nieco wysiłku łydkom, ale także rozładowujemy poziom stresu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: uk.askmen.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zima w mieście - nie bój się chłodu i ćwicz na świezym powietrzu!

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale KulturaDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Zima w mieście - nie bój się chłodu i ćwicz na świezym powietrzu!