Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Popraw swoją kondycję i pozbądź się stresu

Forma i zdrowie

rss

Popraw swoją kondycję i pozbądź się stresu

2011.06.07//  D. Kwiecień
Stres jest chorobą cywilizacyjną, której nie unikniemy. Taka jest po prostu cena za rozwój jaki przeżywa nasz gatunek. O tym jak jego nadmiar negatywnie wpływa na nasze ciało, nie trzeba nikomu mówić. Należy jednak pamiętać, że ze stresem da się walczyć. Również sposobami, które oprócz złagodzenia stanu umysłu, będą rozwijać nasze ciało. Ćwiczenia, które chcę Wam dziś przedstawić uwalniają endorfiny (zwane potocznie hormonami szczęścia) oraz zmniejszają napięcie.
popraw swoją kondycję i zwalcz stres - zdrowie Sporty walki...
popraw swoją kondycję i zwalcz stres - zdrowie ...to świetne...
popraw swoją kondycję i zwalcz stres - zdrowie ...rozładowanie emocji

Ile już razy w stresowych sytuacjach mieliście ochotę komuś przyłożyć? To naturalna reakcja organizmu, który chce jak najszybciej rozładować nadmiar złych emocji. To może jednak się skończyć źle, gdy nasza „ofiara” nie zrozumie, że chcieliśmy tylko się pozbyć stresu, a na dodatek będzie od nas sprawniejsza. Jest za to inny, zdrowszy sposób – trening sztuk walki. W ostatnich czasach wszelkie odmiany tego sportu niesamowicie zyskały na popularności. Dzięki temu nie ma żadnego problemu ze znalezieniem blisko położonego klubu z rozsądnymi cenami i poziomem treningów. Którą sztukę walki wybrać? To już zależy tylko od Waszych preferencji. Najważniejsze jest, żeby Wam się podobała i pomagała z pozbyciem się stresu.
popraw swoją kondycję i zwalcz stres - zdrowie Joga i...
popraw swoją kondycję i zwalcz stres - zdrowie ...ćwiczenia oddechowe...
popraw swoją kondycję i zwalcz stres - zdrowie ...niesamowicie uspokajają

Z uspokojeniem się najbardziej kojarzy się chyba joga. To już jest mniej popularne niż sztuki walki i może pojawić się problem ze znalezieniem odpowiedniej grupy. Na dodatek joga nie każdemu wyda się interesująca. By zniwelować stres nie potrzebujesz jednak żadnego jogina i klubu. Tu bardzo ważny jest po prostu oddech. Wystarczy, że znajdziesz jakieś ciche miejsce, gdzie możesz spokojnie usiąść. Stres zniwelujesz oddychając głęboko i spokojnie. Swoją uwagę powinieneś skupiać tylko na swoich płucach. Dzięki temu odgrodzisz się od „zewnętrznego świata” i pozbędziesz się stresu. Wystarczy poświęcić 10 minut kilka razy w tygodniu, a efekty radzenia sobie z nerwowymi sytuacjami, mogą Was naprawdę zaskoczyć!
popraw swoją kondycję i zwalcz stres - zdrowie Także bieganie...
popraw swoją kondycję i zwalcz stres - zdrowie ...ma bardzo...
popraw swoją kondycję i zwalcz stres - zdrowie ...korzystny wpływ

Co raz popularniejszy na naszych ulicach i w parkach jest jogging. Nie bez powodu ludzie chętnie wybierają ten rodzaj aktywności. To ma nie tylko wpływ na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale pozwala również na spokojne przemyślenie trapiących na spraw i rozładowanie stresu. Pomyślcie także o innych pozytywnych aspektach joggingu. Możecie poznać w ten sposób wiele wysportowanych kobiet, z którymi na starcie macie już wspólny temat do rozmowy. Same plusy!

Dobrym sposobem będą również biegi długodystansowe. Jeśli jednak Wasza dotychczasowa aktywność fizyczna była na niskim poziomie, to zacznijcie od krótkich odcinków. Biegi na długie odcinki działają jeszcze lepiej od zwykłego joggingu, ale amatorom na pewno nie pomogą zniwelować stresu zakwasy i uczucie zmęczenia.
Tak naprawdę ile ludzi, tyle sposobów aktywnego pozbywania się stresu. Najważniejsze jest byś wybrał sobie formę sportu, która najbardziej Cie zainteresuje i będzie sprawiała Ci przyjemność. Wspomniany na przykład jogging wcale nie pomoże Ci pozbyć się stresu, jeśli nie lubisz biegać.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Popraw swoją kondycję i pozbądź się stresu

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale SportDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Popraw swoją kondycję i pozbądź się stresu