Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Aktywność i zdrowie - zacznij zmieniać swoje życie już dziś!

Forma i zdrowie

rss

Aktywność i zdrowie - zacznij zmieniać swoje życie już dziś!

2011.08.29//  D. Kwiecień
Lato to bardzo specyficzna pora roku. Wysoka temperatura, skąpo ubrane kobiety i nieco więcej wolnego czasu – to wszystko sprawia, że mamy więcej energii na podejmowanie różnych działań. Zbliżająca się wielkimi krokami jesień nie oznacza jednak, że mamy przygotowywać się do letargu. Wręcz przeciwnie! Zacznijmy zmieniać swoje życie już dziś i trwajmy przy tym przez cały rok!
Zmiana życia na lepsze - styl życia i aktywny tryb Wrzesień to...
Zmiana życia na lepsze - styl życia i aktywny tryb ...również świetny...
Zmiana życia na lepsze - styl życia i aktywny tryb ...czas na urlop

Zazwyczaj oszczędzamy swoje wolne dni na letnią porę i nie możemy się doczekać sierpniowego lub lipcowego wyjazdu. Nie ma w tym nic złego, ale warto zastanowić się nad odpoczynkiem od pracy również we wrześniu. Jest kilka powodów, które przemawiają za taką zmianą. Przede wszystkim jest to oszczędne, bo we wrześniu ceny są niższe niż w lipcu i sierpniu. Jeśli nie lubimy tłoku, to ten miesiąc również będzie dla nas idealny. Wyjazdy o tej porze są mniej popularne. Nie zapominajmy również o polskiej, złotej jesieni. Urlop na początku roku szkolnego nie musi wiązać się z kiepską pogodą.
Zmiana życia na lepsze - styl życia i aktywny tryb Życie towarzyskie...
Zmiana życia na lepsze - styl życia i aktywny tryb ...pomaga się...
Zmiana życia na lepsze - styl życia i aktywny tryb ...odstresować

Lato oczywiście najbardziej sprzyja spotkaniom towarzyskim przy grillu czy za miastem. Nie oznacza to jednak, że od października do kwietnia mamy żyć niczym pustelnicy. Spędzanie czasu ze znajomymi jest bardzo ważne dla naszego zdrowia i pozwala zapomnieć o codziennych, stresujących sprawach.

Wysiłek fizyczny podnosi temperaturę, a gdy termometr za oknem na dodatek wskazuje 30 stopni, to duszna siłownia nie jest najprzyjemniejszym miejscem. Dlatego warto również dbać o siebie na świeżym powietrzu. Będzie nie tylko przyjemniej, ale wprowadzimy także nieco urozmaicenia do naszego życia.
Przeczytaj także: Motywacja w dbaniu o kondycję »Latem często szkoda nam czasu na sen. O tej porze zdecydowanie łatwiej jest zebrać się wcześnie z łóżka, niż jesienią czy zimą, kiedy za oknem dominują szare kolory. Powinniśmy jednak zadbać o regularność naszego snu i niezależnie od miesiąca, kłaść się spać i wstawać o tej samej porze. To niezwykle ważne dla naszego organizmu i dzięki temu będziemy lepiej regenerować nasze baterie.
Zmiana życia na lepsze - styl życia i aktywny tryb Stała pora...
Zmiana życia na lepsze - styl życia i aktywny tryb ...zasypiania i budzenia się...
Zmiana życia na lepsze - styl życia i aktywny tryb ...jest niezwykle ważna

Wraz ze wzrostem temperatury tracimy więcej wody. O tym wie każdy, jednak nie wszyscy są świadomi jak łatwo jest się odwodnić. Oczywiście latem dbamy o uzupełnianie płynów, ale powinno się o tym pamiętać przez cały rok. Nie bez powodu nasz organizm składa się w dużej części z wody. Dlatego pij dodatkowo rano i wieczorem po dwie szklanki życiodajnego płynu!
Przeczytaj także: Ogromne znaczenie wody dla naszego organizmu »Oczywiście lato najlepiej sprzyja uprawianiu sportu, ale aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla naszego organizmu przez cały rok. Trudno jest grać w piłkę czy biegać, gdy śnieg sięga kolan, ale dla chcącego nic trudnego. Zbierz swoich znajomych i wynajmijcie jakąś salę. To nie duży koszt, a Wy będziecie utrzymywać cały czas świetną formę.
Zmiana życia na lepsze - styl życia i aktywny tryb Dbaj o kondycję...
Zmiana życia na lepsze - styl życia i aktywny tryb ...nie tylko...
Zmiana życia na lepsze - styl życia i aktywny tryb ...latem

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Aktywność i zdrowie - zacznij zmieniać swoje życie już dziś!

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Aktywność i zdrowie - zacznij zmieniać swoje życie już dziś!