Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Codzienne nawyki, które poprawią Twoje zdrowie

Forma i zdrowie

rss

Codzienne nawyki, które poprawią Twoje zdrowie

2011.05.09//  D. Kwiecień
Z każdym dniem nasze życie staje się coraz prostsze, wygodniejsze i bardziej luksusowe. Oczywiście ma to swoje plusy, ale istnieją także wady tego rozwoju cywilizacyjnego. Cały czas słyszymy o coraz większej ilości czynników, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jak je poprawić? Wcale nie tak trudno jak myślicie. Oto kilka prostych rad, które uczynią nasze życie zdrowszym i lepszym.
zdrowe nawyki - poradnik Zamień wygodę...
zdrowe nawyki - poradnik ...na zdrowy...
zdrowe nawyki - poradnik ...ruch

Brak ruchu to bardzo poważny problem współczesnego życia. Jesteśmy przyzwyczajeni do samochodów, komunikacji miejskiej czy wind. Małą aktywność fizyczną tłumaczymy brakiem czasu. Wystarczy jednak kilka drobnych zmian, a nasz organizm dostanie okazję do małego wysiłku. Gdy za oknem jest piękna pogoda, to możemy zostawić samochód na parkingu, a do pracy wybrać się spacerem. Przy okazji będziemy mogli podziwiać więcej pięknych kobiet. Wasza praca jest zbyt daleko od domu, albo korzystacie z komunikacji miejskiej? Wysiądźcie kilka przystanków wcześniej! Zamiast windy możecie wybrać schody. Prawda, że to proste?
zdrowe nawyki - poradnik Śniadanie...
zdrowe nawyki - poradnik ...jest bardzo...
zdrowe nawyki - poradnik ...ważne dla zdrowia

Częstym błędem jest brak śniadania. Może to się wydawać błahe, bo przecież zawsze można zamówić jakiś fast food na mieście. Sprawa jest jednak poważniejsza. Naukowcy udowodnili, że spożywanie porannego posiłku zmniejsza ryzyko otyłości i cukrzycy. Ma to także bardzo dobry wpływ na nasze poczucie fizyczne i psychiczne. Nie można jednak twierdzić, że każde śniadanie jest dobre. Odpowiedni posiłek powinien składać się z węglowodanów, białka i niewielkiej ilości tłuszczu. Pamiętajmy również o urozmaiceniu, by poranny posiłek był przyjemnością, a nie nudnym nawykiem.
zdrowe nawyki - poradnik Przywiąż wagę...
zdrowe nawyki - poradnik ...do dobrego...
zdrowe nawyki - poradnik ...snu

W naszych czasach problemem jest również brak czasu na sen, a nocna regeneracja jest niezwykle ważna. Każdy człowiek ma swoją ilość godzin, która daje potrzebny organizmowi wypoczynek. Przyjęło się jednak, że 7 godzin jest optymalną liczbą. Co nam grozi, gdy się nie wysypiamy? Problemy z koncentracją następnego dnia, ciągłe uczucie zmęczenia, ryzyko raka, chorób serca, cukrzycy czy otyłości. Wypoczynek to nie tylko sen. Zadbajmy również o chwilę relaksu podczas dnia. Odprężmy się przy ulubionej muzyce, przeczytajmy książkę. Zapewnijmy sobie czynności, które odprężą nas i zniwelują stres.
Przeczytaj także: Jak zadbać o lepszy sen? »Ważne jest również wyjście z domu i zadbanie o nasze życie towarzyskie. Nic tak nie relaksuje jak spędzony czas z innymi ludźmi. I mowa tu nie tylko o naszych przyjaciołach. Chodzi o samo wyjście do ludzi. Nieważne czy to kurs gotowania (w końcu mężczyźni mają potencjał na najlepszych kucharzy świata), zajęcia z tańca towarzyskiego czy siłownia. Najważniejsze jest spędzanie czasu z ludźmi o podobnych poglądach, zainteresowaniach – którzy wysłuchają nas i dadzą potrzebne wsparcie.
zdrowe nawyki - poradnik Zadbaj o codzienny...
zdrowe nawyki - poradnik ...relaks i...
zdrowe nawyki - poradnik ...życie towarzyskie

Ta rada może wydać się banalna, ale ma również ogromny wpływ na nasze zdrowie. Jak wiadomo składamy się w dużej ilości z wody. W przyrodzie nic nie dzieje się bez potrzeby. Nasz organizm używa wody do regulacji temperatury ciała, ochrony stawów i organów. Musimy więc dostarczać mu regularnie życiodajnego płynu. Pamiętajmy o tym zwłaszcza podczas wysiłku i gorących dni.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Codzienne nawyki, które poprawią Twoje zdrowie
 / 
Komentarze do: Codzienne nawyki, które poprawią Twoje...
Gajowy pisze:

Fajny artykul, duzo ciekawych rzeczy :) oby wiecej takich pozdrawiam

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Codzienne nawyki, które poprawią Twoje zdrowie