Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Fit ball czyli relaksujące ćwiczenia z piłką

Forma i zdrowie

rss

Fit ball czyli relaksujące ćwiczenia z piłką

2010.10.18//  I. Rupa
Fit ball to nowość w dziedzinie fitness – ćwiczenia, które rozluźniają nasze ciało, oraz poprawiają koordynację ruchową, angażując przy tym wiele grup mięśniowych, nie mówiąc już o znacznej poprawie sylwetki. Oprócz już dawno zakochanych w tym sporcie kobiet, coraz liczniej na treningi przybywają także mężczyźni.
Fit ball Fit ball...
Fit ball ...stał się ostatnim czasem...
Fit ball ...bardzo popularny

Na zajęciach Fit ball’owych naszym nieodłącznym atrybutem będzie elastyczna piłka, wykonana z wytrzymałego tworzywa jakim jest PCV. Piłki te dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala nam na indywidualne dopasowanie jej wielkości tak, by dobrze nam się z nią pracowało. Na zajęciach najczęściej używa się piłek o średnicy 65 – 75 centymetrów.
Fit ball Z piłką...
Fit ball ...ćwiczyć...
Fit ball ...może każdy

Treningi nie są skomplikowane, a więc mogą na nie uczęszczać wszyscy, bez względu na wiek – są to świetne ćwiczenia dla osób, które skarżą się na stan zdrowia swojego kręgosłupa. Wszystkie ćwiczenia wykonywane są pod okiem instruktora. Najczęściej osoby ćwiczące siedzą lub leżą na piłkach i wykonują rozciągająco – relaksujące serie ćwiczeń. Musimy pamiętać także o poprawnej postawie – nasz kręgosłup musi być cały czas prosty.

Decydując się na Fit ball powinniśmy wybrać odpowiednią dla nas piłkę, ponieważ będziemy się z nią spotykać na każdych zajęciach. Siedząc na niej, kolana nie powinny znajdować się powyżej naszych bioder. Warto pamiętać także o tym, że piłka nie powinna być, ani za badzo napompowana, ani też za słabo.

Każdy z nas może te ćwiczenia wykonywać także sam w domu, do rytmu ulubionej muzyki, co z pewnością nas zrelaksuje. Te proste, nie wymagające ale bardzo pozytywnie wpływające na nasz organizm treningi zadbają o nasze zdrowie i świetne samopoczucie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: fitness-odchudzanie.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Fit ball czyli relaksujące ćwiczenia z piłką
 / 
Komentarze do: Fit ball czyli relaksujące ćwiczenia z...
bawarka pisze:

takie ćwiczenia wykonuję w Athleticomed - moja fizjoterapeutka mnie prowadzi, jestem zdeterminowana, bo wiem, że to dla mojego dobra

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Fit ball czyli relaksujące ćwiczenia z piłką