Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu

Forma i zdrowie

rss

HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu

2011.09.24//  A. Hoder
Od wielu lat naukowcy, sportowcy i trenerzy spierają się o to, jaka jest najlepsza metoda na spalenie zbędnego tłuszczu z ciała. Jedni twierdza, że idealną metodą jest trening aerobowy inni, że siłowy jeszcze inni, że tylko połączenie tych dwóch rodzajów treningu może coś zdziałać. Od niedawna jednak wśród trenerów fitness w ćwiczeniach typu Fat Burning prym wiedzie tzw. HIIT
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu By osiągnąć...
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu wymarzoną sylwetkę...
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu ... nie trzeba wiele poświęcenia

HIIT to skrót od angielskiego High Intensity Interval Training czyli tzw. trening interwałowy. HIIT polega na przeplataniu ćwiczeń o wysokiej intensywności z ćwiczeniami o intensywności niskiej. Poprawia on znacząco wydolność oddechową, sprawność fizyczną, ale co najważniejsze jest świetnym rozwiązaniem w walce ze zbędnymi kilogramami.
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu HIIT to idealna...
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu alternatywa ćwiczeń...
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu ... dla każdego

Specjaliści wyróżniają dwa rodzaje treningu HIIT:
  • Intensywny, który polega na przeplataniu wysiłku na poziomie 90% tętna maksymalnego z dłuższymi przerwami, w których tętno spada do 60 %
  • Ekstensywny, którego intensywność jest mniejsza i opiera się na przeplataniu wysiłku na poziomie 85 % maksymalnego tętna z przerwą, w której tętno spada do 65 %.

Jak więc może wyglądać przykładowy trening interwałowy? Każdy intensywny trening powinien zaczynać się od rozgrzewki. Również w treningu interwałowym jest ona konieczna. Po wykonaniu rozgrzewki należy przejść do treningu właściwego, który zależności od metody (intensywna, ekstensywna) może wyglądać następująco: 20 sekund sprintu, 30 sekund truchtu (metoda intensywna), 20 sekund sprintu, 90 sekund truchtu (metoda ekstensywna). Jeden taki cykl (sprint + odpoczynek) rozumiany jest jako jeden interwał. Poniżej można zobaczyć filmik prezentujący tą metodę treningu.
W trakcie treningu możemy wykonać kilka lub kilkanaście takich interwałów. Należy jednak pamiętać, że ze względu na bardzo wysoką intensywność takiego zestawu ćwiczeń, nie powinien przekraczać on 30 minut (wliczając do tego rozgrzewkę oraz wyciszenie po ćwiczeniach). Zaletą takiego treningu jest to, że możemy wykonywać go praktycznie z każdym ćwiczeniem, czy to na rowerze, czy orbitreku, skakance itp.
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu Sekretem tego...
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu rodzaju treningu...
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu ... jest tzw. aktywny odpoczynek

W treningu interwałowym najważniejsza jest tzw. aktywna przerwa, która doprowadza do niepełnego odpoczynku organizmu. Podczas takiej przerwy nasze tętno powinno spaść do poziomu 60 - 65% . Nie powinniśmy jednak pozwolić, by spadło poniżej tych wartość, gdyż trening nie będzie tak efektywny jakbyśmy tego chcieli.
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu Na ten rodzaj ćwiczeń...
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu wystarczy poświęcić...
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu ... pół godziny dziennie

Stosowanie zmiennej intensywności podczas treningu jest bardzo efektywną metoda walki ze zbędnymi kilogramami. Chociaż intensywność treningu jest bardzo wysoka, przez co udział spalanych kalorii tłuszczowych jest niższy, jednak aby wykonać taki trening potrzebujemy o wiele więcej energii tj. tracimy więcej ogólnej ilości kalorii. Oprócz tego ważny w tym rodzaju treningu jest także czas potreningowy, kiedy to na potrzeby regeneracji także zużywane są kalorie, czyli czas utraty zbędnych kilogramów przypada także na okres, kiedy już nie wykonujemy ćwiczeń.
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu Trening interwałowy...
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu to świetny sposób...
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu ... na pozbycie się zbędnych kilogramów

HIIT to bardzo dobra metoda na pozbycie się zbędnych kilogramów naszego ciała. W połączeniu ze zbilansowaną dietą taki trening może zdziałać cuda. Trzeba tylko trochę samozaparcia i samodyscypliny, a na przyszłoroczne wakacje będziemy mogli pochwalić się swoją nową sylwetką.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   HIIT - najlepszy sposób na spalenie zbędnego tłuszczu