Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Popołudniowa herbatka, czyli korzyści zdrowotne ukryte w filiżance

Forma i zdrowie

rss

Popołudniowa herbatka, czyli korzyści zdrowotne ukryte w filiżance

2012.08.12//  D. Kwiecień
Herbata to napój z ogromnymi tradycjami. Pierwsze zapiski na jej temat pochodzą z Chin z X wieku przed naszą erą! Mimo tak ogromnej historii, herbata nie jest częstym gościem w naszych domach. Przegrywa z kretesem z kawą, sokami, napojami gazowanymi oraz wodą mineralną. Wcale nie jest to jednak takie dobre. Picie herbaty wiąże się z wieloma korzyściami dla zdrowia, których nie osiągamy, gdy nie sięgamy po nią ani razu.
Zdrowie - korzyści płynące z herbaty Regularne picie herbaty...
Zdrowie - korzyści płynące z herbaty ...może przynieść wiele dobrego...
Zdrowie - korzyści płynące z herbaty ...naszemu organizmowi

Każdy z nas doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach nie da się uciec przed stresem. Dopada on nas na każdym kroku i nie ma sposobu, by mu zapobiec. Jedyne co nam pozostaje, to walczyć z nim i obniżać jego poziom. Sposobów jest oczywiście wiele i każdy ma swój, który sprawdza się idealnie. Zawsze jednak warto spróbować nowej metody, która może być o wiele lepsza od tych, które już znamy. Dlatego polecamy wypicie filiżanki herbaty na ukojenie nerwów. Działanie polega na tym, że pomaga ona w regulowaniu hormonów stresu.
Przeczytaj także: Z tym menu ochłodzisz organizm w nawet największe upały »Zmniejszanie stresu, to nie jedyna zaleta jaką możemy odnieść z picia herbaty. Od czasu do czasu jedną lub dwie filiżanki powinny sobie zaserwować również osoby, które mają problemy z nadciśnieniem. Poleca się im zwłaszcza czarną herbatę! Otóż badania naukowców dowiodły, że ci którzy piją ją regularnie, zdecydowanie rzadziej chorują na nadciśnienie tętnicze.
Zdrowie - korzyści płynące z herbaty Poleca się ją między innymi...
Zdrowie - korzyści płynące z herbaty ...osobom mającym problemy...
Zdrowie - korzyści płynące z herbaty ...z ciśnieniem

Popularny mit na temat herbaty głosił, że picie jej powoduje ryzyko odwodnienia. Tę informację możecie włożyć jednak między bajki. Herbata nawadnia organizm tak samo jak woda! Biorąc więc pod uwagę inne korzyści, jakie niesie ze sobą jej picie, wygrywa zdecydowanie z mineralną.
Przeczytaj także: Zajrzyj do kuchni i polepsz swoje życie seksualne »Kolejną cechę herbaty można potraktować zarówno jako wadę, jak i zaletę. Otóż chodzi o zawarty w niej fluor. Z jednej strony można to potraktować jako korzyść zdrowotną, ponieważ dzięki temu zabijamy szkodliwe bakterie powodujące próchnicę zębów. Z drugiej strony fluor w nadmiernych ilościach działa szkodliwie na nasz organizm. Jeśli chodzi o kondycję naszej jamy ustnej, warto wiedzieć, że herbata zawiera również przeciwutleniacze zapobiegające chorobom dziąseł!
Zdrowie - korzyści płynące z herbaty Herbata wzmacnia również...
Zdrowie - korzyści płynące z herbaty ...ochronę...
Zdrowie - korzyści płynące z herbaty ...przeciw próchnicy

Na tym jednak nasza lista się nie kończy. Jeśli boicie się ataku serca lub udaru mózgu, to również powinniście częściej sięgać po herbatę. Otóż według badań naukowców z Uniwersytetu Okayama, u pijących ten napój ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia spada o 75 procent! Z kolei prace naukowe Brytyjczyków dowiodły, że udar mózgu rzadziej dopada tych, którzy lubią posiedzieć przy herbatce.
Przeczytaj także: 9 produktów, które powinny się znaleźć w Twojej diecie »W herbacie znajdziemy również ciekawe substancje o nazwie katechiny. Interesujące jest to, że według naukowców mają one co najmniej dwa pozytywne rodzaje oddziaływania. Otóż po pierwsze – przeciwdziałają rozwojowi nowotworów. Drugą zaletą jest zwalnianie procesów starzenia.
Zdrowie - korzyści płynące z herbaty Katechiny zapobiegają rakowi...
Zdrowie - korzyści płynące z herbaty ...i spowalniają...
Zdrowie - korzyści płynące z herbaty ...proces starzenia

Jak więc sami widzimy, picie herbaty ma całą masę zalet. Nie myślmy jednak, że brytyjski zwyczaj ma coś wspólnego ze zdrowiem. Otóż Wyspiarze lubią dodawać do herbaty mleka. Tymczasem według naukowców, wyłącza to wszystkie pozytywne oddziaływania tego napoju!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Popołudniowa herbatka, czyli korzyści zdrowotne ukryte w filiżance

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Popołudniowa herbatka, czyli korzyści zdrowotne ukryte w filiżance