Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Uczyń swoje treningi bardziej interesującymi

Forma i zdrowie

rss

Uczyń swoje treningi bardziej interesującymi

2012.08.21//  D. Kwiecień
Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne dla naszego zdrowia jest uprawianie jakiejś aktywności fizycznej. Dlaczego więc tak duża liczba mężczyzn nie trenuje? Otóż powód jest prosty – monotonia. Zazwyczaj wygląda to tak, że ktoś wpada na pomysł odmienienia swojego życia i dopada go tzw. „słomiany zapał”. Szybko on jednak przemija i ludzie powracają do swoich starych nawyków. Co więc zrobić, by uniknąć znudzenia?
Zdrowie i tryb życia - interesujący trening
Zdrowie i tryb życia - interesujący trening
Zdrowie i tryb życia - interesujący trening

Najprostszym rozwiązaniem jest wyposażenie się w odtwarzacz mp3 i słuchawki. Nic tak nie poprawia naszego humoru, jak słuchanie ulubionej muzyki. Każdy z nas zapewne zna utwory, podczas których odczuwa się nagły przypływ siły. Dlaczego by tego nie wykorzystać na treningu? Gdy na siłowni nie ma włączonego radia – jedynym co słyszymy są dźwięki sztang i maszyn. Trzeba podkreślić, że są to dźwięki monotonne. Radio również nie poprawia zdecydowanie sytuacji, bo każdy z nas wie, że piosenki często się tam powtarzają. Spróbujcie więc tego sposobu, a zobaczycie ogromną różnicę!
Przeczytaj także: Ćwiczenia, które poprawią jakość Twojego seksu »Dobrym pomysłem jest również trenowanie ze swoim znajomym. Pobyt na siłowni nie polega na ćwiczeniu non-stop od wejścia aż do opuszczenia klubu. Jasnym jest, że robi się krótkie przerwy i dobrze jest wtedy porozmawiać z kimś bliskim. Ponadto ta metoda nas motywuje do treningów. Ciężej jest zrezygnować z wizyty na siłowni, bo musimy już oszukać nie tylko siebie, ale i innego człowieka. Do tego dochodzi rywalizacja podczas samych ćwiczeń. Łatwo więc zauważyć, że trening z przyjacielem lub innym bliskim znajomym ma same plusy!
Zdrowie i tryb życia - interesujący trening
Zdrowie i tryb życia - interesujący trening
Zdrowie i tryb życia - interesujący trening

Ważne jest również urozmaicanie treningu. Ciągłe przebywanie w czterech ścianach i powtarzające się twarze – łatwo wtedy o znudzenie. Warto więc od czasu do czasu wybrać inny rodzaj aktywności fizycznej. Bieganie na bieżni warto wymienić na jogging w parku albo lesie za miastem. Wycieczka na łódki, to również świetny sposób na spędzenie czasu, a na dodatek dobry trening dla naszych mięśni. Grunt to unikać powtarzalności i szukać zamienników nudzących nas ćwiczeń.
Przeczytaj także: Brak czasu na siłownie? Skorzystaj z seks-ćwiczeń! »Oczywiście nic tak nie motywuje człowieka, jak wizja jakiejś nagrody. Taka już nasza natura. Oczywiście wymarzona sylwetka jest jakimś wynagrodzeniem za ciężki wysiłek, ale każdy z nas woli coś, co dostanie się zdecydowanie szybciej. Dlatego warto od czasu do czasu podarować samemu sobie jakiś prezent. Może to być na przykład relaks u masażystki albo zakup jakiegoś gadżetu. Rodzaj nagrody zależy tu od preferencji każdego człowieka. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzać. Odpoczynek od siłowni i trzy pudełka pizzy nie są odpowiednią nagrodą dla aktywnego fizycznie mężczyzny.
Zdrowie i tryb życia - interesujący trening
Zdrowie i tryb życia - interesujący trening
Zdrowie i tryb życia - interesujący trening

Co jeszcze można zrobić, by nasze treningi nie skończyły się tak szybko, jak się zaczęły? Dobrze jest ustalić sobie cele. Gdy wiemy gdzie chcemy dojść, droga nie wydaje się taka trudna i długa. Nie przesadzajmy jednak. Chuderlakowi nie uda się w pół roku nabrać sylwetki Pudziana. Swoją drogę podzielmy na kilka odcinków, by częściej zauważać postępy. Każdy, nawet najmniejszy sukces, działa niesamowicie motywująco i daje nam siłę do dalszej „walki”.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Uczyń swoje treningi bardziej interesującymi

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale GryDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Uczyń swoje treningi bardziej interesującymi