Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Zimowa chandra - jak sobie z nią radzić?

Forma i zdrowie

rss

Zimowa chandra - jak sobie z nią radzić?

2011.11.29//  D. Kwiecień
„Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca…” – śpiewał swego czasu Kazik Staszewski. Coś w tym jest, bo mimo wielu zalet zimy, nie jesteśmy zbyt optymistycznie do niej nastawieni. Jest coraz zimniej, a my wychodzimy do pracy w nocy i wracamy do domu po zmroku – łatwo wtedy o melancholijny stan. Są jednak pewne sposoby, by nie dać się kiepskiemu nastrojowi.
Zdrowie - jak poradzić sobie z zimową chandrą Zimą...
Zdrowie - jak poradzić sobie z zimową chandrą ...łatwo jest...
Zdrowie - jak poradzić sobie z zimową chandrą ...wpaść w chandrę

Dobrą metodą jest nadrobienie zaległości w czytaniu. W jaki sposób to może nam pomóc? To proste. Czytanie pozwala na ucieczkę od rzeczywistości i zajęcie się czymś innym niż ciemnością za oknem. Można też oczywiście zająć się portalem Banzaj, na którym znajdziecie masę ciekawych artykułów.
Przeczytaj także: Jak dbać o siebie zimą? »Spędzanie zbyt dużej ilości czasu w domu, nie jest jednak dobre. Dlatego w przerwie pomiędzy kolejnymi książkami, warto pomyśleć o uprawianiu jakiegoś sportu. Nie musi być to nawet dyscyplina zimowa. Możesz odwiedzić siłownię, albo chociaż udać się na długi spacer. Najważniejszym jest, by zapewnić sobie nieco aktywności. Nie tylko rozgrzejemy się, ale ćwiczenia wprawią nas również w lepszy nastrój.
Zdrowie - jak poradzić sobie z zimową chandrą Zadbaj...
Zdrowie - jak poradzić sobie z zimową chandrą ...o aktywność...
Zdrowie - jak poradzić sobie z zimową chandrą ...fizyczną

Zimą powinniśmy zmienić także swoją dietę. Panują wtedy inne warunki i nasz organizm nie pracuje tak samo jak latem. Jesteśmy wtedy także mniej aktywni, przez co możemy mieć problem z „zimową oponą”. O tym, co jeść zimą, możecie przeczytać w naszym poradniku.

Naszym kolejnym sposobem jest zakup nowych, zimowych ubrań. Chociaż śmiejemy się z miłości kobiet do sklepów, to my po cichu również odczuwamy radość z zakupów. Wybierzcie sobie coś stylowego, a od razu będziecie mieć lepszy humor. Zimowe zakupy mają też inną zaletę. Nowy płaszcz czy kurtka nie jest w żadnym stopniu zniszczony i lepiej utrzymuje ciepło, niż coś, co nosiliśmy już przez kilka sezonów.
Zdrowie - jak poradzić sobie z zimową chandrą Dobrze jest...
Zdrowie - jak poradzić sobie z zimową chandrą ...kupić nowe...
Zdrowie - jak poradzić sobie z zimową chandrą ...ubrania

Warto również zacząć częściej zostawiać samochód pod domem, a zamiast tego zdecydować się na transport publiczny. Co prawda w Polsce czasem on zawodzi, ale i tak oszczędzimy sobie sporo nerwów. Nie będziemy musieli martwić się o problem z odpaleniem ani tracić czasu na odśnieżanie. Nie wpadniemy także w zaspę, a na dodatek zaoszczędzimy nieco pieniędzy.
Przeczytaj także: Domowe sposoby na walkę z katarem »W złe samopoczucie wpędza nas także, wspomniany już wcześniej, brak słońca. Światło słoneczne jest dla nas bardzo ważne, a jego niedobór może zmniejszyć poziom witaminy D w naszym organizmie. Niestety nie mamy takiej mocy, aby wydłużyć dzień, ale możemy zrobić inne rzeczy. Pierwszym sposobem jest wczesne wstawanie połączone z wcześniejszym kładzeniem się do łóżka. Dzięki temu skorzystamy najefektowniej z zimowego słońca. Można także skorzystać ze specjalnych lamp fluorescencyjnych, przed którymi będziemy się wygrzewać i zapominać o wadach zimy.
Zdrowie - jak poradzić sobie z zimową chandrą Seks zawsze...
Zdrowie - jak poradzić sobie z zimową chandrą ...jest...
Zdrowie - jak poradzić sobie z zimową chandrą ...dobry na wszystko

Nie można też oczywiście zapomnieć o dobrym seksie! Ten sposób sprawdza się o każdej porze roku i niezależnie od tego czy coś nas trapi, warto po niego sięgać!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zimowa chandra - jak sobie z nią radzić?

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Zimowa chandra - jak sobie z nią radzić?